Microsoft brengt transparante verjaardagseditie Xbox-controller en -headset uit

Microsoft brengt ter gelegenheid van het twintigjarige Xbox-bestaan een transparante versie van zijn Series X- en -S-controller uit. Ook de Xbox-stereoheadset krijgt een transparante verjaardagseditie. Beide accessoires kosten 65 euro en zijn verkrijgbaar vanaf 15 november.

Het transparante materiaal verwijst volgens Microsoft naar de originele Xbox Development Kit die in 2000 en 2001 naar gameontwikkelaars werd gestuurd naar aanloop van de release van de allereerste Xbox-console. Sommige interne onderdelen van de controller zijn in het zilver geverfd waardoor ze beter te zien zijn in de transparante zwarte behuizing. Het Xbox-logo komt opnieuw in een gifgroene uitvoering, net als enkele inzetstukken op de achterkant. Als een gebruiker de controller verbindt met zijn of haar Xbox, krijgt die volgens Microsoft een dynamische achtergrond ter ere van het twintigjarige Xbox-jubileum.

20th Anniversary Special Edition Xbox Wireless Controller
20th Anniversary Special Edition Xbox Wireless Controller

De bedrade Xbox-stereoheaset krijgt net als de controller een verjaardagseditie. Deze bevat ook een transparante zwarte behuizing aan de oorschelpen en groene accentkleuren aan de oorschelpen en op de microfoon.

Zowel de Xbox-controller als de -headset kosten 65 euro en zijn vooruit te bestellen op de websites van Microsoft. De accessoires worden vanaf 15 november geleverd, dat is de releasedatum van de eerste Xbox-console.

20th Anniversary Special Edition Xbox Stereo Headset
20th Anniversary Special Edition Xbox Stereo Headset

Door Jay Stout

Redacteur

07-10-2021 • 18:05

50

Reacties (50)

50
48
11
2
0
25
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

*Neemt slokje azijn...

Ik begrijp de meerwaarde van een transparante behuizing hier niet echt. Bij Gameboys had je nog wel eens een PCB om tegenaan te kijken, hier zie je gewoon de volgende laag abs. Weinig "techy" helaas.

*Doet mond weer spoelen met water.
Dan kun je beter een Afterglow controller kopen
Bij design lab kan je elke controller maken die je maar wil, keuze is onbeperkt. Dat doet geen een controller maker MS na. Voor ieder wat wils dus.
Oké, dan wil ik een helder transparante waarbij ik ook het PCB kan zien. Oh wacht, kan niet.
Naar VS op vakantie, daar een misdrijf plegen, de gevangenis in, en dan hopen dat ze daar ook een x-box hebben.

Oftewel prison tech ;-)

Als dat geen optie is, komt dit misschien in de buurt.

Phantom White

Wel ff tweedehands zoeken vrees ik. En is niet de nieuwste versie ;-)

En anders een custom versie

[Reactie gewijzigd door graafie181 op 22 juli 2024 22:50]

Ik heb alleen maar slechte weken, het leven is pijn, haha... :/
*Drinkt graag mee met de azijn

20 jaar geleden was het wel hip met de Nintendo 64 controller of zelfs ouder de gameboys. Maar dit is niet iets wat nog echt hip meer aanvoelt en zelfs een beetje lelijk begint te worden. Wat mij betreft heeft dit niet echt de tand des tijds overleefd.
Microsoft brengt ter gelegenheid van het twintigjarige Xbox-bestaan een transparante versie van zijn Series X- en -S-controller uit.
en
Het transparante materiaal verwijst volgens Microsoft naar de originele Xbox Development Kit die in 2000 en 2001 naar gameontwikkelaars werd gestuurd naar aanloop van de release van de allereerste Xbox-console.
Oftewel, het is niet bedoeld om "hip" te zijn maar als een viering met verwijzing naar de OG Xbox toen het nog wel "hip" was.
Offtopic; Ik zit nog met mijn Chillstream uit 2006 pricewatch: Logitech Chillstream Zilver :P Enige wat ik ooit een keertje heb moeten vervangen was het fannetje, maar dat was easy gelukkig toen nog.

Deze nieuwe vindt ik meer iets van Razer ivm die groene kleur dan MS (Xbox is groen, ik weet het, maar toch).
Maar je hebt dat slokje azijn doorgeslikt? Later ga je azijn zeiken.

En idd, deze transparante controller ziet er niet bijzonder uit. Vind de normale stock versie veel mooier.
Das handig dan zie je precies hoe je overpriced controller stick drifting krijgt.
en maakt niet uit welke console je heb dus alle fanboys kunnen gewoon doorlezen ze gebruiken namelijk allemaal dezelfde goedkope meuk in hun controllers
Grappig. Ik speel denk ik al meer dan 15 jaar met de xbox en in al die tijd heb ik meerdere controllers verbruikt, maar ik heb maar 1 keer last gehad van stick drifting en dat was een 3rd party controller.
Schijnt bij alle nieuwe consoles erger te zijn dan voorheen. De controller die bij mijn ps5 zat heeft lichte stick drifting maar valt nog mee te leven
Ontzettend grappig idd, lig helemaal dubbel.
Het is in elke geval de waarheid in tegenstelling tot de reactie waar ik op reageer. Al die dooddoeners die MS/Sony/Nintendo hier verdedigen moeten gewoon es terug hun hok in. Ze doen dingen goed, ze doen dingen fout, en deze cheap-ass potmetertjes die ze gebruiken zijn gewoon vaud.

[Reactie gewijzigd door SmertHerm op 22 juli 2024 22:50]

De controller is via Microsoft al uitverkocht.
Nog wel beschikbaar op bol.com
Goeie tip, besteld!
Helaas wel, ik heb nog op Amazon.de een bestelling kunnen plaatsen.
Doet me denken aan de transparante gameboy color van vroeger, heeft wel iets imo :P
Jullie jongeren met jullie fancy kleurtjes. In mijn tijd hadden wij op onze transparante Game Boys vier 'kleuren': groen, donkergroen, donkerdergroen en donkerstgroen. And we loved it! :+

Iets serieuzer:
Ik heb een tijd geleden nog Halo 1 en 2 gespeeld met een OG Xbox controller. Dat voelde goed. Helaas hebben ze The Duke in 2018 al eens opnieuw uitgebracht.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 22:50]

Nou "loved it" vind ik niet helemaal van toepassing. Ik was enorm blij toen er kleuren op die schermen verschenen. Gamen in groentinten is het niet helemaal.
De Game Boy Pocket was al een grote verbetering, want die was gewoon zwart/wit (met twee grijstinten ertussen). Ook die was beschikbaar met een transparante behuizing.
Veel keuze had je niet game boy was een verademing in tegen stelling tot die one game consolletjes.
In december dit jaar komt er een nieuwe “Gameboy”: https://www.analogue.co/pocket
Liever de transparante Gameboy dan de lelijke en saaie non-transparante grijze versie.
Ik had alleen keuze uit en wit-grijze kleurtjes had je toen nog niet
De paarse transparante Gameboy Color was dacht ik de meest populair. Die had ik ook en tering, lijkt wel een aantal eeuwen geleden!
Er komt een nieuwe “Gameboy” uit in december: https://www.analogue.co/pocket
Lijkt wel een beetje op de Tetris apparaat, snap je wat ik bedoel? Zo een afgeronde "gameboy"-achtige handheld maar alleen met Tetris. Ik vraag me alleen wel of Nintendo er een stokje voor gaat steken.
Dit is volledig legaal. En Analogue heeft het ook al gedaan voor de NES en SNES, en daar zijn juridisch nooit stappen voor gezet.

Check maar:
- NES: https://www.analogue.co/nt-mini
- SNES: https://www.analogue.co/super-nt
Speciaal voor Jaap natuurlijk want die is jarig! Proficiat Jaap!
komt een nieuwe “Gameboy” uit in december: https://www.analogue.co/pocket
Hebben ze die elite dingen al nou eens eindelijk qua kwaliteit op orde?
Een van de meest geplaagde controllers ooit, van zowel versie 1 als 2.. en voor 200eu mag je toch echt topkwaliteit verwachten.
Ik heb elke versie ik kan ze elk nog tot vandaag prima gebruiken, ja ik heb 1 met wat losgekomen rubber, maar er is geen andere controller sinds mijn eerste Elite die vandaag nog werkt. Had ik geluk? Misschien. Ga ik er goed mee om? Mwah, tekken heeft op z'n tijd buttonbashing :P Zijn ze slecht? Voor mij zeker niet.
Voor dat geld mag ook echt het rubber niet loslaten hoor.

Maar over het algemeen heb je dan geluk gehad.
Een van de meest veel voorkomend problemen waar al heel lang over geklaagd word, als in niveau Nintendo switch controllers, is dat de A knop op een gegeven moment niet meer reageert en natuurlijk stickdrift waar ze allemaal in zekere zin last van kunnen krijgen, maar persoonlijk ben ik dat nooit tegen gekomen.
200 euro? Ik vind €59.99 al veel geld voor een controller.
Ik vind het het geld meer dan waard. Game zelf al jaren met de Elite. Als je eenmaal deze controller in de hand hebt ga je echt niet terug naar een standaard controller. Die standaard controller voelt met 69 euro dan ineens zwaar overprized.
Oops, 2x dezelfde afbeelding....
Aangepast! :)
Dat was snel... ;)
Heb er een besteld, wilde al een tijdje een controller voor de PC (heb geen Xbox), was op zoek naar de 360 Sea of Thieves versie maar deze is wel echt gaaf, kan op de plank wanneer ik hem niet gebruik.
Is dit een anniversary versie van deze bedrade Xbox headset die nog moet uitkomen?
nieuws: Microsoft brengt in september bedrade Xbox-headset uit voor 60 euro
Doet me denken aan de limited editions van de xbox destijds. Die had ik ook in transparant groen en grijs geloof ik.
Precies, die heb ik hier nog in een hoekje liggen, heb meerdere OG xboxen in huis en er altijd 1tje aangesloten, uiteraard wel gemod en component/HDMI kabels.
Is dit de anniversary versie van de bedrade versie die eerder was aangekondigd?

nieuws: Microsoft brengt in september bedrade Xbox-headset uit voor 60 euro

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.