Amsterdam krijgt vr-gamehal met acht spellen

In Amsterdam opent op 1 juni het A'Dam VR Game Park zijn deuren. Dat is een vr-gamehal met 600 vierkante meter aan oppervlak, waarop men voor verscheidene tarieven acht verschillende vr-games kan spelen.

De games waar men van kan proeven, zijn Beat Saber en Triotech Storm voor vijf euro per persoon per ronde, en Revolvr 2.0, Top Phobia, Jacob's Prison, Project CARS 2, Arizona Sunshine en Corsair's Curse in pakketten vanaf 30 euro per persoon. De game-ervaringen worden versterkt met speciale stoelen, controllers en racesturen.

Het A'Dam VR Game Park zit in Club Shelter, een nachtclub aan de voet van de A'dam Toren die sinds 12 maart dicht is in het kader van de maatregelen tegen het coronavirus. In de bekendmaking stelt de organisatie dat het al een project met vr op touw wilde zetten, maar dat dat door deze omstandigheden in een stroomversnelling terechtkwam.

In het kader van diezelfde coronamaatregelen moeten bezoekers voor hun bezoek een reservering plaatsen. Het gaat om een pop-up, wat van nature een tijdelijk iets is. Hoe lang de vr-hal echter openblijft, zal afhangen van de animo, vertelt een woordvoerder aan Parool.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

30-05-2020 • 14:55

90 Linkedin

Reacties (96)

96
93
42
3
0
41
Wijzig sortering
Ik zou iedereen willen adviseren om een keertje VR te proberen. Het is nergens mee te vergelijken.

Nadat ik de PS4 VR kit een keertje had uitgeprobeerd wilde ik een 'echte' VR-set proberen met PC-grade graphics. Aangezien ik een geschikte videokaart had, zou de stap niet groot moeten zijn naar VR. Ik heb daarom in 2018 een Oculus Rift (cv1) gekocht.

Ik heb op de dag dat ik de VR-set ontving van de postbode 8 uur achter elkaar gespeeld. De VR-ervaring is van een andere orde. Het kan allemaal nog veel beter, maar wat mij vooral opviel is dat de VR-ervaring al zoveel verder was als dat ik dacht.

Zo'n hal als deze is dan een leuk uitje om VR een keertje uit te proberen, zonder dat je voor 400+ euro een VR-set hoeft aan te schaffen en misschien ook nog wel 600+ euro voor een Graphics card upgrade.

Disclaimer: ik heb geen enkele relatie met de VR-hal, ik heb zelf een VR-set thuis en de ervaring vind ik erg speciaal.

Mijn VR-set heeft ook wel eens maanden stil gelegen, deels wegens gebrek aan content in die periode, maar de ervaring is mij die 450 euro dubbel en dwars waard geweest. Recent ook Alyx gespeeld, erg mooie ervaring.

[Reactie gewijzigd door Q op 30 mei 2020 15:29]

Ik heb dat een keer gedaan in zo'n VR-hal en vond het wel grappig. Maar was meteen genezen van de gedachte dat ik (nu al) zoiets in huis moet halen. Ik vond de games niet goed in relatie staan met mijn bewegingen. Die klim game was alsof ik een behangrol onder me doortrok. Het racen reageerde net te traag en de shooter die ik speelde daar kon je niet zelf in rondlopen. Is alweer een paar jaar terug maar ik heb vanuit de berichtgeving niet het idee er enorme grote sprongen gemaakt worden.

Edit, waar ik wel van onder de indruk was: er is zo'n demo dat je in een mongoolse tent bent en wat rond kunt kijken. Ik voelde me echt opgelaten alsof ik opeens in het huis van een vreemde zat. Durfde ook niet goed te kijken omdat ik bang was voor het oordeel van de gefilmde karakters. Dat was wel echt een immersive gevoel en ik denk dat films kijken of deze manier heel gaaf kan zijn.

[Reactie gewijzigd door SirLenncelot op 30 mei 2020 15:52]

Ik vind het jammer dat je met troep bent afgescheept, want dat is het. Ik heb zelf sinds launch de Vive, gepaard met een GTX 1080 en heb me erg vermaakt in diverse spellen. de ervaring die jij schetst heb ik alleen met games als No Mans Sky en Minecraft, en dan vooral wanneer er meer van de wereld wordt geladen. Ik kan je warm aanbevelen om het nog eens ergens te proberen waar de hardware beter is. The Lab, Alyx of Boneworks zijn games die ik sterk aanraad om als introductie te proberen.
Heb zelf al een tijdje de Oculus Rift (originele) en dit zijn de dingen waar ik hem voor gebruik:
- Beat Saber
- HL Alyx
- Elite:Dangerous
- Porno (SexLikeReal VR)

Ik heb ook wat andere spellen geprobeerd en hoewel daar wel een paar leuke tussen zitten zijn Beat Saber en Elite:Dangerous de enige waar ik echt naar terug blijf komen op dezelfde manier dat ik eigenlijk alleen Rocket League nog echt consistent als 'regulier' PC spel speel.

En wat betreft de porno... tja, dát is echt een ervaring.. :9
En wat betreft de porno... tja, dát is echt een ervaring.. :9
:X

Ik zeg niks.. :D
Hahaha ja de porno. Hodnondeju. Dat is ook wel een ervaring. Voor mij blijft Alyx toch echt de beste game. Daarna Best Saber, vooral omdat ik lekker competitief met mijn vrouw kan spelen.
Ik zou dan toch eerder IRL met de vrouw “beat saberen” maar ja, moet je dr wel 1 hebben :P
Misschien dat zo'n VR-hal niet representatief is, ik weet het niet. Een game als Lone Echo was echt fantastisch om te ervaren.

Helaas was destijds het teleporteren niet echt fijn, maar van lopen worden sommige mensen misselijk. Pas in recente VR-games zoals Boneworks en Alyx vind ik dat toch goed genoeg werken zonder misselijk te worden.

Voordat je het definitief opgeeft zou ik het nog eens op een recent PC-platform proberen. :)
Ik ben zelf ook van mening dat VR het beste te ervaren is in het comfort van je eigen huis. Op die manier wordt je niet gestoord en zit je niet op een timer.
Heb het voordat ik het afgelopen januari heb gekocht ook wat arcade hal experiences gehad. Die zijn inderdaad leuk voor een half uurtje max. Thuis shined VR echt. Als je een redelijke ruimte hebt is het fantastisch om jezelf te verliezen in VR. Ook ontwikkel je door de onbeperkte speeltijd veel beter VR-legs en skills met de controlls.
Daarnaast durf ik ook wel te zeggen dat in VR hallen het gameaanbod vrij beperkt is.
VR stond toen nog in de kinderschoenen, het is tegenwoordig echt wel verbeterd.
Ach Q ieder z'n ding. Ik heb het geprobeerd. Maar het gaat niet samen met mijn coordinatie gevoel. Daar moet iedereen wel rekening meehouden. VR is niet voor iedereen prettig. VR zegt tegen je ogen dat je door een ruimte beweegt. Je evenwichtsorgaan zegt terecht dat dit niet klopt. Persoonlijk ervaar ik VR dan ook als zeer vervelend. Maar dat moet een ieder voor zichzelf ervaren.
dit hangt puur van de spelervaring af. Een race spel of rollercoaster simulator? Ja. Beat Saber? Daar niet.

Het is dus een kwestie om de juiste games te vinden.
De enige manier om er achter te komen of VR iets is of niet is om het te proberen.

Helaas heeft het voor jou niet gewerkt. Ik vraag me wel af wat je precies geprobeerd hebt en op welke hardware/software want dat maakt een groot verschil!
Ik heb zelf geleerd dat het echt een kwestie van gewenning is. Een demo van 20 minuten die er ook opgemaakt is om je een intense ervaring te geven is niet de beste manier om erin te stappen. Begin met rustigere spellen zonder veel beweging door de wereld zoals beatsaber.
De eerste week dat ik een Rift S had waren mijn sessies nooit veel langer dan 30 minuten omdat ik er snel gaar van werd. Door echter rustig op te bouwen en te stoppen wanneer je oncomfortabel wordt bouw je snel een resistentie op en is het op een gegeven moment second nature en wordt je er niet ziek of oncomfortabel van.

Daarna kan je vrijwel alles (jet island bijvoorbeeld) zonder problemen urenlang spelen.
Ik heb ooit multiplayer zombies geschoten in een VR hal waarin je vrij kon rondlopen. Het was zo immersive, dat ik op een gegeven moment tegen een muurtje wilde leunen om om het hoekje te schieten, maar dat het muurtje natuurlijk virtueel is en ik er prompt doorheen viel.

Vraag me wel af of je dit nu kan spelen, gezien het afstand moeten houden van elkaar. We liepen toch wel regelmatig vlak langs elkaar.
Ik speel momenteel veel Echo Arena en het is wel bijzonder om in deze tijd een contactsport te kunnen spelen zonder risico te lopen (en ook erg fijn). Interactie is zoveel voller in VR omdat je handen hebt, onbewust zeggen je bewegingen veel en als je dat combineert met Voice heb je echt het idee dat er mensen vlakbij zijn.
Mmm zelfde ervaring, zo'n virutele muur heb je niets aan., wilde er ook op leunen. Was in Amsterdam
Ook een keer gehad dat de positionering niet goed was dan loop je tegen een echte muur aan.... Dat voel je wel....
De VR Arcade :)
100% aan te bevelen!
https://www.vrarcade.nl/nl

Nu ook zonder een zware backpack op je rug.
Ik werk hier niet, maar ik wilde net hetzelfde aanraden. Wat was dit een gave ervaring. Vrij rondlopen, je teamgenoten kunnen zien, veranderende levels..

Graphics waren niet fantastisch maar gek genoeg boeit dat helemaal niet meer; als je er eenmaal in rondloopt voelt het levensecht.
"Mijn VR-set heeft ook wel eens maanden stil gelegen, deels wegens gebrek aan content in die periode"

Zeker nog nooit VRChat gedaan?
Het kan zijn dat niet elke spel leuk is om uit te houden en herhaal je niet al te graag. Maar VRChat heeft genoeg mogelijkheden om met vrienden spelletjes te doen, ook al is het maar schaken, en er zijn door Udon al meer spelletjes bijgekomen. Maar je kan ook films kijken, relaxen en praten met iedereen om je heen. En roleplaying is mogelijk.

Als VRChat echt niet je kan amuseren dat weet ik niet meer. Ik zit elke dag erin en het verveelt niet. Veel vrienden gemaakt en zo blijf ik wel elke dag zoet mee.

Dat is wat anders dan VR spellen die je alleen moet doen. Dan wordt het misschien wel beetje saai. Multiplay is stuk beter voor meer actie.
Voor ieder wat wils. Echo Arena, Rec Room, Beat Saber en Pistol Whip blijf ik spelen (Quest).
Space pirate trainer, belgische makelij
Ook heel leuk maar speel ik toch minder dan de eerder genoemde spellen. SPT bij Enversed in Eindhoven spelen was wel een van de redenen om een Quest te kopen.
For total emersion probeer eens een Pimax 5K+.
200 graden FOV ongelofelijk gaaf. Heb zelfs een lamp thuis stukgeslagen met Walking Dead, freaking real. Alsof ik er was. Ik zat er IN.
Is nu ook al een pimax 8k+ :o :o

[Reactie gewijzigd door Source90 op 30 mei 2020 23:39]

Klopt, maar die heeft minimale toegevoegde waarde.
Beide hebben ze een 2560x1440 input resolutie, enkel de 8K upscaled het naar UHD voor elk oog.
Was het nou native... dan misschien, maar dan ga je het met een 3080Ti misschien lukken want elke pixel moet wel aangestuurd worden.
De 5K+ heeft net als bijna alle Pimax HMD's een maximale (als in, er wordt niet meer gerenderd) horizontale FOV van 160 graden (en met distortion aan de randen). Stukken meer dan een Vive, Index, Rift S, etc, maar geen 200 graden. Daarvoor zou je naar een StarVR moeten uitwijken met een echte FOV van 210 graden (wel een hoop andere nadelen, waaronder prijs).
Het zou best kunnen dat die laatste graden gecheat worden, ze zijn hoe dan ook nutteloos voor het zicht want je kijkt er niet. Ze tellen des te harder mee voor immersie.
Distortion en vaagheid aan de randen heb ik ook in mijn eigen ogen, daar heb ik ook weinig last van ;)
Ik kan dat niet heel duidelijk zien natuurlijk want het is in de periferie. Iets met staafjes en kegeltjes en kubusjes geloof ik :P

De maximale periferie in een Pimax staat bijna gelijk aan real life en ik kan je vertellen dat de immersie hiervan ongevenaard is. Zelfs in vergelijking met een Vive, Index of Rift.
Voor de grap moet je echt eens Walking Dead spelen op een Pimax. De angst als je in je ooghoeken (en die tellen zeker mee hierin) iets ziet bewegen.

Pimax krijgt te vaak een bad rap omdat het aantal pixels gewoon eist dat je een dikke videokaart hebt, alsof het de schuld van de Pimax is dat het zo goed is.
"Ja die Porsche is en slechte auto want hij loopt ruk op 75 octaan blubber" zo iets.

StarVR is cheaten op zich, je kan alles krijgen als je er maar voor lapt. Wel appelen met appelen.
Ik heb een 5K+ gehad en meteen weer verkocht omdat ik me niet over de distortion, slechte bouwkwaliteit, niet-bestaande aftersales en het beroerde PiTool gebeuren heen kon zetten. Je hoeft me niet te overtuigen, ik weet precies waar je over spreekt. :) Overigens prima als jij er wel tevreden over bent, ik vond het alleen een goedkoop aanvoelend, onderontwikkeld pre-prototype ding.

De laatste graden worden niet gecheat; je kunt uit SteamVR trekken hoeveel graden er gerenderd worden en daarmee dus maximaal zichtbaar zijn. Dit is horizontaal voor de Pimax 160 graden (bij de Index b.v. is het maar ongeveer 104, dus nog steeds een significant verschil).
Helaas heb je als early adopter gewoon veel hiccups. Ik had ook continu gezeik met PiTool. Maar sinds een paar versies werkt alles in 1 keer. Geen enkele klacht meer. Ik hield vol en won ;)
Ze hebben nu ook 120Hz en 144Hz als optie met meerdere FoV’s. Het is echt een ander dier geworden.

Wat bouwkwaliteit betreft; steviger is zwaarder. Je moet er gewoon voorzichtig mee zijn om al dat real estate comfortabel te kunnen dragen. Can not have it both ways.
Je zit al in een VR-game. Je hebt er toen je het spel ging doen er voor gekozen dat je je de echte wereld niet herinnert, zodat je het spel intenser beleeft :P

Kijk maar eens goed hoe de wereld werkt. Het heeft pixels, het heeft fps (plancktijd) en het beeld wordt pas gerenderd als je ernaar kijkt (double-slit experiment), dat scheelt processing tijd.

Bovendien is statistisch de kans groot dat je inderdaad in een simulatie leeft en niet in base-reality. :P
De simulatiehypothese van filosoof Nick Bostrom is inderdaad interessant.

Mij lijkt eigenlijk dat een simulatie van ons universum alleen waarschijnlijk is als het gesimuleerde universum eenvoudiger (of kleinschaliger) is als het echte universum. Een simulatie kan immers nooit dezelfde complexiteit en snelheid hebben als hetgeen gesimuleerd wordt.

Misschien is het feit dat wij niet buiten ons zonnestelsel kunnen reizen opzettelijk als beperking in de simulatie gebouwd. De planeten in ons zonnestelsel zijn onze sandbox. Daarbuiten zien we wel iets, maar we kunnen er niet naartoe.
Hoezo kunnen wij niet naar de planten buiten ons zonnestelsel? 100 jaar geleden konden we niet naar de maan en kijk eens waar we nu zijn? Planeten van lichtjaren hier vandaan zijn vrijwel onmogelijk bereikbaar, maar het zijn enkel vraagstukken waar wij nu het antwoord nog niet op weten. We kunnen de toekomst niet voorspellen, dus wie weet waar de technologie staat over 50, 100 of 500 jaar?

Het kunnen bereiken van een planeet buiten ons stelsel is net zo (on)mogelijk als de Inifite Monkey Theorem; het is enkel een kwestie van tijd.
Hoeft niet, mens is pas kort op deze planeet. Genoeg mogelijkheden dat het binnen duizend jaar voorbij kan zijn.
Buiten het feit dat die claim van jou nergens op is gebaseerd, valt de termijn van 50, 100 en 500 jaar nog redelijk binnen de 1000 jaar.
Het is niet alleen een kwestie van tijd. Het grootste probleem is: Waar haal je infinite monkeys en infinite typewriters vandaan en hoe zorg je ervoor dat de monkeys niets anders willen doen dan op een typemachine rammen? Beperkte resources en de menselijke natuur staan je in de weg; er zijn maar weinig mensen geschikt om zich op een productieve manier met het probleem van buitenaards reizen bezig te houden en dan nog is de vraag of we de middelen hebben om het project te kunnen financieren. Een aanvullend probleem is dat infinite monkeys ook infinite ruis veroorzaken en je daar per definitie geen siginaal in kunt herkennen.

Het feit dat we de toekomst niet kunnen voorspellen wil niet zeggen dat alle uitkomsten mogelijk zijn.
Men vergeet vaak dat je een simulatie niet real-time hoeft te draaien. Misschien kost het wel 10jaar om 1seconde universe te simuleren. Jij merkt daar niets van. Zelfs als de simulatie is verwijderd, is de kans 100% in oneindige tijd, dat iemand miljarden jaren later de zelfde formule bedenkt en simuleert. Ook deze fragmentatie zal jij niet merken.

Maar wel cool zo'n VR arcade, ik ga er zeker heen.
Het is wel theoretisch mogelijk, alleen kunnen we nog niet de energie opwekken die ervoor nodig is, dan wel de energie efficient genoeg inzetten. Je kunt niet sneller dan licht reizen in absolute zin, maar er zijn meer manieren om van A naar B te komen dan simpelweg in een rechte lijn ernaartoe proberen te racen :)

Ik wacht nog wel even 50-100 jaar af, tegen die tijd zullen er wel weer nieuwe inzichten zijn gewonnen :)
tja, maar in de echte wereld kan ik niet simpel even naar een remote island of een space station of een andere planeet, in de echte wereld kan ik niet simpel lekker schieten (zonder eventuele gezeur).
Mister Anderson....
Tijd voor een bezoekje aan een zielenknijper :+
@Bellamy misschien heeft hij inderdaad een pilletje teveel op, of zijn medicijnen niet genomen :D

Ontopic: ik zou dit ook wel eens willen proberen.

[Reactie gewijzigd door HugoBoss1985 op 30 mei 2020 15:55]

Неt is tijd om eеn vastе vгiеndin tе vinden.
Vеel alleenstaаndе damеs wасhtеn hiеr - http://kisstok.com
Tор rondborstigе meisjes allееn оp dеzе site!
Vоlg dе link en je zult er gееn spijt vаn kгijgеn!
----
http://kisstok.com
Eг wаchten hiеr gewеldigе mеiden oр jе!
----
http://kisstok.com
Uitnodiging voог de Sеx Сlub > http://kisstok.com
Hеt is tijd оm een vаste vгiendin te vinden.
Vеel allеenstaаnde dames wаchtеn hiеr -> http://kisstok.com
Uitnodiging vоor dе Sех Club > http://kisstok.com
Ik had zelf nog nooit iets met VR gedaan en op school waren we tweede gewonnen met een wedstrijdje en onze prijs was dat we in VR konden gamen in een hal. Compleet met VR headset, een geweer in je handen en een systeem op je rug.

We speelden zelf een zombiegame en voordat je het weet zit je helemaal in de game en vergeet je de wereld om je heen. De game zag er misschien niet zo mooi uit, maar het was echt leuk om te spelen!

Als je zelf zou gaan is het best prijzig, maar ik kan het ook iedereen aanraden om het eens te proberen.
Misschien dat ik het niet mag zeggen maar.. Met covid 19 in gedachten lijkt mij het nu niet echt goed om een vr helm op ze zetten die iemand anders net op zijn neus en gezicht heeft gehad..
Lijkt me prima op te lossen met goede hygiëne maatregelen en tussen de sessies door de bril uiteraard goed schoonmaken.
Er is nog een groot verschil tussen "kunnen" en "willen" ik zou het zelf namelijk niet willen doen, dat terwijl ik zulke dingen vaak heb gedaan voor corona.
Lijkt inderdaad een beetje een kansloze missie om dit in deze Covid-19 tijd te openen.
Die VR-Set worden uiteraard ontsmet (net zo als je AH-karretje) maar ik kan mij niet voorstellen dat consumenten dit als eerst zullen kiezen na/tijdens Covid-19 tijd.
Daarom zou ik zeggen tegen iedereen die 500 euro kan missen, koop een quest of rift S en ga lekker thuis onbeperkt jezelf immersen
Helaas kan mijn laptop met een 1060 dit niet goed aan..
Denk dat een 1060 nog best mee kan. Heb zelf eerst een 970 gebruikt en dit werkte ook best okay
Geen idee, zover als ik reviews kijk zeggen ze allemaal dat je minimaal een 1070 moet hebben. een 1060 max Q is te zwak.
Veel lichtere games zoals beatsaber (waar je makkelijk honderden uren in kan stoppen) zouden makkelijk moeten kunnen hoor.
ooh bijzonder! :) toch maar eens overna denken.
Zelfs de mobiele chipset van de oculusquest trekt het.
Een Beat Saber ronde kan snel voorbij zijn als je niet goed in het spel bent. Ik vind €5 dan toch flink aan de prijs. Als je 100 rondes speelt kun je beter een Oculus Quest kopen.

Verder vind ik het wel een leuke ontwikkeling dat er steeds meer VR hallen als deze komen.
Een Beat Saber ronde kan snel voorbij zijn als je niet goed in het spel bent. Ik vind €5 dan toch flink aan de prijs. Als je 100 rondes speelt kun je beter een Oculus Quest kopen.

Verder vind ik het wel een leuke ontwikkeling dat er steeds meer VR hallen als deze komen.
Als je er niet goed in bent dan kan je beter de €30- voor een uur doen. Dan heb je in ieder geval een uur lang plezier.... ookal ben je dan niet goed in een game, kan je nog switchen. Bovendien denk ik niet dat een echte VR liefhebber naar zo'n gamehal gaat, die heeft het allang in huis natuurlijk ;).

Ik vraag me af of er echt animo is voor een VR gamehal? Heb in ieder geval in mijn eigen netwerk nog nooit iemand überhaupt gehoord over VR gamen....
Volgens mij draaien deze hallen op werkuitjes, net als lasergamen, escaperooms etc. Zelf ook eens zo'n teamuitje meegemaakt en het verbaasde me hoe weinig mensen ooit VR hadden gedaan en iedereen was daardoor erg enthousiast.
Voor de meeste mensen is het nog steeds een heel nieuw ding.
Ben bang dat veel het eenmalig doen. Maar goed het is een pop-up.
Ik vraag me af of er echt animo is voor een VR gamehal? Heb in ieder geval in mijn eigen netwerk nog nooit iemand überhaupt gehoord over VR gamen....
Ik heb zelf veel gehoord over VR gamen maar nooit zelf gedaan. Ken ook niemand die een bril thuis heeft. Ik zou zeker die 30 euro over hebben om het een uur uit te proberen voordat ik een bril van 600 euro aanschaf voor thuis.
"Ik vraag me af of er echt animo is voor een VR gamehal? Heb in ieder geval in mijn eigen netwerk nog nooit iemand überhaupt gehoord over VR gamen...."

Bestaat echter al lang in vele steden in NL. Alleen dat is geen A'dam dus geen nieuws. Ik heb van teamleden alleen het afgelopen jaar al meerdere verzoeken gehad om dit een keer als teamuitje te doen. Het lijkt mij prrsoonlijk niet heel erg leuk. Maar als het team het wil dan zal het er wel een keer van komen. Lijkt me wel iets wat je heel Coronaproof kan doen.
Denk dat het eerder op tijd zal gaan.
Leuk om te zien dat VR steeds meer mainstream wordt. Voor een zacht prijsje VR ervaren, hoop dat dit zich ook verder in het land zal verspreiden.
Er zijn er al meer op een aantal plekken in het land. Is zeker een aanrader zoiets een keer te doen. Afhankelijk van hoe de hal is ingericht kan het ook zeer geschikt zijn voor (familie) feestjes. Want ook niet gamers zijn toch vaak nieuwsgierig zoiets een keer te proberen.
Wat duur 5 euro per potje beatsaber
inderdaad, voor dat bedrag is het leuk om een keer the proberen maar herhaal klanten zijn al snel beter uit zelf een headset te kopen.

Als ze nou een shooter hadden staan met van die full body motion contrapties oid wat de gemiddelde consument niet gaat aanschaffen.
Dat is juist het hele idee, om het een keer te proberen.
Als ze nou investeerden in een grote hal met wireless backpack pc en force feedback pakken zou het financieel een stuk aantrekkelijker worden om een abonnement te nemen ipv een setup van 10k zelf aanschaffen. Nu is het vaak directe consumentenhardware die wordt verhuurd voor 30 euro per half uur.
Best klein voor een vr hal. In België heb je een paar hele grote en goeie hallen. Ben er een paar geweest en het is leuk als uitje, maar de investering niet waard voor thuis, omdat de games best suf zijn. Had Alyx kunnen spelen bij een collega en dat was een toffe ervaring mede ook omdat het HL is.
> Project CARS 2

Had dat niet project SARS 2 moeten heten? 😳
Zal nooit aan VR beginnen. Barrier-to-entry is veel te hoog en de benodigdheden qua ruimte en fysieke opslag (zeker met lighthouses) is nog altijd te veel.

Maak me maar wakker wanneer VR zo groot is als een normale leesbril.
Als je thuis een installatie wil kopen, ben ik het met je eens. Maar er zijn genoeg plekken waar je voor weinig geld VR kan uitproberen.
Mijn god, droefsnoet, blijf dan maar lekker slapen... |:( |:(
Oh sorry, het was niet mijn bedoeling om je persoonlijk aan te vallen, wat duidelijk het geval lijkt te zijn met mijn vorige post over VR.

[Reactie gewijzigd door VN1X op 2 juni 2020 10:47]

Een game pc van 800-1000 euro en een headset van 500. Valt best mee hoor. Of alleen een standalone headset van 500. Een flink kerstkado misschien maar zo hoog is die barrière niet meer. Daarnaast zijn zelfs full AAA games vaak onder de 40 euro
Hoe is dit nieuws en niet gewoon een stukje reclame?
Er is sinds jaren al een VR tent op de Warmoesstraat in Amsterdam gaan we die nu ook pluggen?? Je kan daar racen, boogschieten, zwaardvechten en schieten. Niet bijzonder groot wel geinig op zich.
Het is geen berichtje dat de 40e Mediamarkt geopend is. Ik snap de negativiteit niet. Als er spel X wordt aangeboden dan is het toch belangrijk nieuws voor figuur Y als hij X thuis graag speelt maar geen VR-opstelling heeft?
De games die hier staan zijn bij de meeste hallen.
Ben ik wel eens geweest, na een uurtje racen werd ik wel misselijk maar goed dat ligt aan de VR en mij.
Dat ligt aan gewenning. Racen is meteen een van de meer intense vr ervaringen. Rustig opbouwen en al snel kan je uren achter elkaar zonder problemen.
Voor mij is dit nieuws omdat er op zich nog niet veel VR hallen in Nederland bestaan. Er staat nergens dat u er naar toe moet. Dat de plannen in stroomversnelling zijn gekomen vanwege Corona is ook nieuwswaardig. Het is een creatieve wijze om een ruimte, die men vanwege Corona niet kan gebruiken, toch te laten renderen. Althans, dat laatste hoop ik voor ze.

[Reactie gewijzigd door vdr01 op 30 mei 2020 15:17]

Hoe is dit nieuws en niet gewoon een stukje reclame?
Hoe is een artikel over de nieuwste Samsung Galaxy S20 Ultra nieuws en niet gewoon een stukje reclame?
Inderdaad. Als het nou de eerste was... En iets permanents.

Er zijn meerdere hallen in Nederland. Vorig jaar nog in eindhoven geweest.
helemaal mee eens. Dit is, zeker niet in Amsterdam, niet echt iets unieks. Sterker nog - 400 meter verderop op de Asterweg zit al een paar jaar de VR Arcade, ik geloof dat die custom VR ervaringen doen met hun eigen games, controllers en je kan gewoon met zn allen rondlopen in een grote ruimte. Dat vind ik een stuk verder gaan dan dat ik mijn vive ergens neerzet in een kelder en een persbericht er uit stuur.

-edit-
ok ik heb net even de website bekeken, en ze bieden wel meer dan dat. maar goed, wel gewoon reclame idd voor de concurrent van de hal die er net even verderop zit.

[Reactie gewijzigd door mixil op 30 mei 2020 16:01]

Als je goed kijkt is bijna al het nieuws reclame.
En als het via mainstream media en over politiek gaat is het propaganda

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee