Apple verwijderde per ongeluk tientallen miljoenen ratings in App Store

Apple verwijderde vorige week per ongeluk tientallen miljoenen beoordelingen van apps door gebruikers in de App Store. Het bedrijf heeft de fout erkend en heeft de reviews inmiddels weer hersteld.

Apple zegt tegen Techcrunch dat de reviews uit de App Store verdwenen door een bug die optrad tijdens onderhoud. Het ging volgens het bedrijf niet om permanente verwijderingen, maar gebruikers konden de ratings tijdelijk niet zien en ook de scores die apps hebben in de App Store, waren ongeveer een week lang anders.

Het ging om 22 miljoen reviews die verdwenen, zegt AppFigures, die de verdwijning opmerkte. Bijna de helft daarvan was in de Amerikaanse App Store, maar in totaal verdwenen er reviews in 155 landen. Het probleem trof driehonderd apps van tweehonderd ontwikkelaars. Daaronder waren bekende namen als Dropbox, Disney, Hulu, Amazon en Starbucks, maar ook kleinere ontwikkelaars. Inmiddels staan alle reviews weer in de App Store.

Bug App Store: ratings Hulu verdwenen. Bron: AppFigures
Ontwikkeling van aantal ratings op app Hulu. Bron: AppFigures

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

31-10-2019 • 15:45

24

Submitter: TheVivaldi

Reacties (24)

Sorteer op:

Weergave:

Ik ben nu wel benieuwd wat het filter was die de reviews verwijderde aangezien niet alle reviews werden verwijderd. Welke reviews bleven er over? Alleen de 1-ster reviews of alleen de reviews geschreven door blanke mannen tussen de 25 en 30 jaar vrouwen tussen de 18 en 25 jaar?

[Edit] Wow, blijkbaar valt het noemen van een huidskleur direct onder racisme. Ik bedoelde er niets mee beste mensen. Ik probeerde alleen maar aan te geven dat filters heel erg specifiek kunnen zijn.

[Reactie gewijzigd door 3raser op 23 juli 2024 14:58]

In het Techcrunch artikel staat hier meer informatie over.
Developers speculated that Apple was possibly trying to clean up fake app ratings. This theory didn’t seem that likely, though, because Appfigures found that both positive and negative ratings were removed. Had the sweep been focused on fake ratings, then only the positive (fake) ratings would have been removed.
Oftewel, zowel positieve als negatieve ratings zijn verwijderd. Nergens wordt iets over achtergrond van de ratings vermeld.

In een verklaring schrijft Apple:
“App Store ratings and reviews are an important way for customers to share their experiences about apps they’ve downloaded,” a spokesperson said. “During routine maintenance to the App Store, ratings and reviews were temporarily affected by a bug that has since been resolved. While no reviews or ratings were ever deleted, the data displayed to users was impacted for a period of time. We apologize for the inconvenience this caused. All ratings and reviews have been restored,” they added.
Het was een "bug", welke nu weer opgelost is.

[Reactie gewijzigd door Hoite op 23 juli 2024 14:58]

Nep reviews kunnen natuurlijk ook negatief zijn op de app van de concurrent?
Uiteraard. Maar dan zou je dus van beide partijen fake reviews hebben. Positieve van de ontwikkelaar en negatieve van de concurrent. Prima als die dan verwijderd worden. Echter zijn er weinig ontwikkelaars die daar even honderdduizenden euros tegenaan gooien wereldwijd. Das een beetje sund.
fake reviews op competitors is geen groot ding?
Ik denk niet dat ze hier info over zullen geven. Mijn gok zou zijn alle reviews van vóór een bepaalde datum. In dat geval is het dus allemaal niet zo heel spannend.
Raar dat je gedownmod wordt. Je geeft duidelijk gewoon een hypothetisch voorbeeld om de vraag beantwoord te krijgen.
"Apple verwijderde per ongeluk tientallen miljoenen ratings in App Store"

"Het ging volgens het bedrijf niet om permanente verwijderingen, maar gebruikers konden de ratings tijdelijk niet zien en ook de scores die apps hebben in de App Store, waren ongeveer een week lang anders."

In dit geval klopt de titel dan niet. Het zou dan toch verbergen zijn in plaats van verwijderen als de data nooit van de servers is verwijderd? Of ligt dit aan mij?
Beste wat ik me kan bedenken is dat de reviews wel daadwerkelijk tijdens een onderhoud zijn verwijderd, het is slordig maar zou geen nieuw probleem zijn.
Op het moment dat iemand er dan achter komt, herstellen ze een backup van die reviews.

Ik durf niet te zeggen of dat hier ook daadwerkelijk het geval zou zijn, maar als bedrijfszijnde wil je namelijk ook niet graag toegeven aan de fouten die werknemers maken.
-- oeps, hieronder is reeds hetzelfde geantwoord --

[Reactie gewijzigd door FlaffTweakr op 23 juli 2024 14:58]

Ze zullen wel een flag op verwijderd hebben gezet. Simpel om die reviews vervolgens weer op niet verwijderd te zetten.
Zeven dagen nodig om een query (terug) te draaien?
Je kan er ook niet op klikken he :) Als het artikel/onderwerp je niet interesseert sla je het gewoon over, heel simpel. Wees je eigen filter. ;)
Ja ik vind het ook zo irritant iedere scheet uit de techwereld hier vermeld moet worden... Daar is Tweakers niet vo... Oh wacht...
Niet een ander verwijten dat jij er zelf op klikt.
Iedere scheet van Google, Intel, Facebook, AMD, Microsoft, HP, Dell, MSI, Asus etc wordt ook als nieuws gebracht. Maar als er Apple staat reageren er wat meer mensen als door een wesp gestoken.
Het is niet allemaal even boeiend nieuws maar het is wel nieuws
Elke scheet die Google laat komt hier ook op, en elke scheet die Microsoft laat ook.
Als ze dan doen kunnen ze de halve redactie ontslaan.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.