Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Laptops met Vaio-merknaam komen weer uit in Europa

Twee laptops die de Vaio-merknaam dragen, komen uit in een aantal Europese landen. De laptops worden gemaakt door een fabrikant uit Hongkong die een licentie heeft genomen op het gebruik van de voormalige Sony-merknaam.

De Vaio A12 heeft een 12,5"-scherm dat kan worden losgekoppeld en zodoende ook te gebruiken is als tablet. Er zit een zuinige processor uit de Intel Y-serie in. De Vaio SX14 is een normale laptop met een 14"-scherm en Intel Whiskey Lake-cpu's. In Duitsland wordt de A12 aangeboden voor prijzen vanaf 2299 euro en de SX14 kost vanaf 1999 euro.

Het Duitse bedrijf Trekstor importeert de laptops, blijkt uit de Europese Vaio-website die is opgezet. De laptops zijn via de site te koop in Duitsland, Denemarken, Oostenrijk, Zwitserland en Zweden. Of er ook plannen zijn om de Vaio-laptops naar de Benelux te brengen, is niet bekend.

Op de website is geen verwijzing te zien naar de daadwerkelijke fabrikant; er staat dat het gaat om laptops die het Vaio-merk met toestemming van de Vaio Corporation gebruiken. De laptops die nu in Europa uitkomen, lijken echter veel op de Vaio-modellen die Tweakers aantrof op de Computex-beurs vorig jaar in Taiwan. Daar bleek fabrikant Nextsgo uit Hongkong achter te zitten. Eind maart kondigde Nextsgo nieuwe Vaio-laptops aan in Maleisië, blijkt uit een verslag van KLGadgetGuy. Daaronder zijn de modellen die nu in Europa uitkomen.

Vaio was oorspronkelijk de merknaam die Sony gebruikte voor zijn laptops. In 2014 stopte Sony met het maken van laptops en werd de naam verkocht aan Japan Industrial Partners. Dat bedrijf beheert de merknaam en geeft licenties uit aan fabrikanten voor het gebruik van de naam. In de afgelopen jaren werden Vaio-laptops wel in Azië verkocht, maar waren ze niet in Europa beschikbaar.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

03-04-2019 • 09:57

45 Linkedin

Reacties (45)

Wijzig sortering
Vaio staat voor mij synoniem met mooi uiterlijk maar belabberde hardware. En crapware die je niet kunt verwijderen zonder je computer ernstig te verminken. Ik hoop dat de nieuwe fabrikant het beter voor mekaar heeft, maar een Sony Vaio zou er bij mij nooit meer inkomen. De ervaring was voor mij voldoende om een tijd lang geen Windows laptop meer te willen.
Interessant weetje: Het VAIO logo beeld aan de ene kant een analoge golf (va) uit en aan de andere kant 10 (binair een nul, io). Je zou nog verder kunnen gaan en stellen dat het logo de duale natuur van een transistor uitbeeld. De overgang van organisch naar geometrisch is ook perfect uitgevoerd. Hoort wel thuis in het rijtje 100 best ontworpen logo's ooit.
Nu maar hopen dat ze van dezelfde kwaliteit zijn als de originele VAIOs.
Inderdaad!
Ik heb mijn oude VAIO nog steeds!
Na tien jaar heeft alleen de accu het begeven.
precies dat probleem hier...geen werkende accu meer verder nog helemaal top.
Heb er ook nog eentje denk ondertussen 6-7 jaar oud. Accu kun je gewoon vervangen, hdd door ssd vervangen.

Vaio had altijd mooi straks ontwerp en kwaliteit voelde ook goed aan. Of dat met het in licentie geven van de naam ook zo blijft zullen we moeten zien.
Die reacties, wauw, zelfs daar begonnen de Apple taferelen al.

"Voor 15,4" monitoren is een resolutie van 1280 bij 900 pixels toch standaard, ook bij Sony toch? Vind jij dat laag?

Ok, 1024 bij 768 pixels vind ik dan wel weer te laag, maar alles groter dan 1280 x 900 vind ik weer een te hoge resolutie."


Heb dit soort dingen niet meegemaakt, zat toen ook nog wel onder de grond.
Scaling was toen nog niet echt een ding he. Dus mensen dachten "hogere resolutie = kleinere elementen op scherm".

Hoezo Apple-taferelen? Bedoel je onwetend? Want dat is echt niet alleen bij Apple-gebruikers zo..
Ik heb wel lol met het lezen van die oudere berichten. "Wie heeft er een laptop nodig die 2.5 uur of langer op de batterij kan werken. Als je meer dan 2.5 uur mobiel bent heb je geen leven" haha....
Hahaha, echt wel raar eigenlijk he? Wie heeft er ooit meer nodig dan [klein getal] RAM?!
Joh ik heb nog niet eens genoeg aan 12 uur, moet je nagaan... (Vlucht, paar uur wachten daarna op vliegveld zonder stroom, en dan weer vlucht)
Ik heb mijn oude VAIO nog steeds!

F for Fragging @Sibylle • 26 september 2007 14:02:
"Voor 15,4" monitoren is een resolutie van 1280 bij 900 pixels toch standaard, ook bij Sony toch? Vind jij dat laag?"
Wel mooi dat 12 (!) jaar later de standaard resolutie voor 15 inch notebooks enkel maar lager is geworden, 1366x768 met 1.05MP tegenover 1.15MP bij 1280x900. :r :r :r

Om nog maar niet te spreken over verticale workspace.

* SirNobax knuffeld zijn 12.5" 1440p Lenovo 900S.

[Reactie gewijzigd door SirNobax op 3 april 2019 11:42]

Ik vind het ook wel jammer dat de "tussenmaat" 1600x900 is verdwenen, dat was echt een prima resolutie voor een 15.x" scherm. 768 pixels in de hoogte is echt te weinig en 1080p is voor die resolutie eigenlijk niet nodig, gezien de monitor waar ik dit op typ 23.6" is met dezelfde resolutie.
Ik ook een bij een kennis. Zij heeft er een van 2009 en ik heb er een SSD ingezet en Ubuntu 18.04 x64 en werkt als een zonnetje ! Er zat Windows Vista 32 bits bij dat wordt niet meer ondersteund.

[Reactie gewijzigd door skatebiker op 3 april 2019 11:30]

Dezelfde kwaliteit? Ja qua hardware waren ze vaak erg leuk en mooi gemaakt, maar goed? Reparatie was vaak door de slanke designs erg lastig, vaak veel (dunne/fragiele) flatcables, schermen die niet of moeizaam te vervangen waren, zwakke scharnieren en dat soort zaken. Vast ram geheugen, eigen modellen SSD's en nog wat van dat soort nukken.

Ik denk, zeker gezien de nieuwe fabrikant, dat er niet meer is dan de naam. Zelfde als dat Lenovo IBM heeft overgenomen en goedkopere laptops ook onder de Thinkpad naam verkoopt, die het gewoon niet verdienen.
Zelfde als dat Lenovo IBM heeft overgenomen
Lenovo heeft IBM niet overgenomen, alleen de PC-divisie van IBM. Maar wel met alles wat erbij hoort.

En het is dus niet hetzelfde, hier is alleen sprake van een licentie verkrijgen op het mogen voeren van de merknaam Vaio. Of de fabrikant daarnaast nog know-how van Sony heeft verkregen (door het in dienst nemen van voormalige werknemers bijvoorbeeld) is maar de vraag.
Lenovo heeft nog heel lang keurige Thinkpad's verkocht, met exact dezelfde kwaliteit en degelijkheid als de IBM Thinkpads. M'n Lenovo W520 doet echt niet onder voor m'n IBM T61...
(helaas is het inmiddels niet meer zo'n feest, en is de kwaliteit, repareerbaarheid, duurzaamheid en degelijkheid niet meer wat het ooit was)
Ze hebben zeker knowhow meegenomen. Ik meen dat ze een man of 500 meenamen. Werk zelf bij Sony en volgde de afsplitsing goed.
Dan niet te vergeten het signeren/locken van hardware i.c.m. drivers. Dit had ik met een Vaio Z13, de grafische driver bleef telkens crashen i.v.m. het optimus support. Bij Nvidia kon ik wel de driver downloaden maar niet de driver installeren want Sony had de boel dichtgetimmerd. Nieuwe driver is nooit gekomen voor deze laptop. Dan heb nog de slechte Sony customercare service waar je van kastje naar de muur werd gestuurd en niemand zijn verantwoordelijkheid nam.

Persoonlijk was ik blij dat Sony Vaio verdween van de Nederlandse markt. Zo konden ze minder "slachtoffers" maken met hun preinstalled Windows die vol met bloatware en hardwarelocks zaten en tevens nogmaals slechte support..

Het grapje met Vaio heeft me 2500 euro toen gekost aan verlies en 10 maanden strijden met verschillende partijen te denken aan Europese Consumenten Commissie, Consumentenbond.

[Reactie gewijzigd door aliberto op 3 april 2019 19:06]

Bij Vaio laptops vind ik vooral het design altijd erg mooi (zeer modern uiterlijk). Wel vaak een beetje overpriced.
Bij Vaio laptops vind ik vooral het design altijd erg mooi (zeer modern uiterlijk). Wel vaak een beetje overpriced.
Als ik kijk naar de oude Vaio laptops dan waren ze zeker niet overpriced voor de kwaliteit dat ze leverde. Dat waren echt hele sterke en stabiele laptops met een goede levensduur.
Ja, ik heb ook dezelfde ervaring. Paar keer laten vallen zelfs en op gestaan. Alles werkte nog perfect.
Hij deed het dus met vallen en op staan... :)
Same here, viel van een hoogte van 2 meter uit een locker. Alleen de hd was kapot. Hd klepje openen, nieuwe erin en opgelost.
Ondertussen is ie 11 jaar oud, accus is dood en ventilator maakt veel herrie maar werkt nog steeds goed. Helaas ben ik gewend geraakt aan stille laptops, krijg hoofdpijn van de ventilator.

[Reactie gewijzigd door D2FValinor op 3 april 2019 12:17]

Ik ben nog steeds blij met mijn Sony Vaio Pro 13 uit 2013 :o Dus ik ben het er zeker mee eens.
Wat was dat een topding zeg! Mijn hele studie plezier van gehad :) Die dingen waren hun tijd ver vooruit.
Inderdaad! VAIO Z uit 2010 hier, nog altijd in gebruik met Windows 7, weinig issues mee op de batterijduur na.
Ik ben denk ik de enige die er een slechte ervaring mee had, als ik de reacties hier zo lees. Ik heb zo vaak support moeten opzoeken dat ik de modelnaam nog uit mn hoofd weet: VPCEB3S1E/BQ.
Wat een onding, was snel in het begin maar na 2 jaar was er niet meer mee te werken.
Onze school had voor de docenten VAIO laptops aangeschaft in 2014-2015?
De kwaliteit was niet al te best, zoveel ventilatoren zijn kapot gegaan waardoor ze overhitten, de behuizing verboog vrij makkelijk, schermen gingen niet meer aan. Volgens mij is ongeveer 30-50% wel een keer retour gestuurd, belachelijk veel. Hoop dat dit nu beter is.
je kan deze dus helemaal niet vergelijken moet het Sony ze vroeger maakte....het is nu alleen nog een merknaam die verkocht wordt aan iedereen die de prijs wil betalen.
Inderdaad. Ik heb halverwege 2012 tweedehands een Vaio aangeschaft, omdat iemand per se een Macbook wilde. Dat ding had 2 SSD's in raid, een i5, een diskdrive, een goed full-HD IPS scherm in een ultrabookachtige behuizing van zo'n 1,5~2 kg. Dat ding heeft tot halverwege vorig jaar dienst gedaan, 6 jaar dus. De i5 heeft het er tegenwoordig (te) zwaar mee, de ventilator begint ook wat meer herrie te maken, dus hij zal nu dienst doen als backup laptop (en eventueel voor vakantie). Ik ben qua hardware bijna nooit zo enthousiast geweest (hooguit de Nokia N900).
Onze school had voor de docenten VAIO laptops aangeschaft in 2014-2015?
De kwaliteit was niet al te best, zoveel ventilatoren zijn kapot gegaan waardoor ze overhitten, de behuizing verboog vrij makkelijk, schermen gingen niet meer aan. Volgens mij is ongeveer 30-50% wel een keer retour gestuurd, belachelijk veel. Hoop dat dit nu beter is.
Dat zie je wel vaker bij scholen. Oorzaak is dat veel scholen voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Hardware mag bijna niets kosten maar moet wel solide zijn en high-end specs leveren. Je zal dus ergens consessies moeten doen. Vaak genoeg gezien dat consumenten laptops aan scholen verkocht werden, die dingen krijgen het zwaar te verduren en zijn daar niet op gebouwd. Neem dan zakelijke laptops.
Waarom nog die moeite doen om die naam te gebruiken, zo bekend is het niet meer. Niet bij gewone gebruikers in ieder geval.
Heb in mijn gezin 2 Vaio laptops gehad, beide hadden als grootste nadeel de batterijduur en koeling. De batterij verzwakte heel snel, en de koeling werkte matig waarodor het apparaat heel heet werd. Jammer dat dit gebeurt bij een apparaat van ~1000 euro.
Zelfde hier. De koeling heb ik bij één VAIO Pro verplicht moeten oplossen aangezien de ventilator in een soort overdrive ging en een kabaal ging maken wat nog het meest leek op een combinatie van een leger bijen en een op hol geslagen drone. Voor €10 een nieuwe fan besteld bij AliExpress en de VAIO is weer zo goed als nieuw :*)

(Wel jammer van die "E" toets die inmiddels los zit maar hee, alles went :P )
Best mooi spul maar als ik op die site kijk naar de hardware wel erg duur voor niets meer dan een merknaam.

Ik zou voor dat geld iets bij de gevestigde orde zoals Dell, HP of lenovo halen. Daar kan je voor 2K ook wel een mooi, dun model zakelijke laptop krijgen met vergelijkbare specs. Dan weet je in elk geval dat er een solide organisatie achter zit voor support en garantie.
Redelijk absurde prijzen zo te zien voor specs die nou niet echt uitzonderlijk zijn.
Bij mijn eerste werkgever kregen we allemaal een VAIO (zal ergens rond 2001 zijn geweest denk ik). Super mooi, plat, klein laptopje. Leverde altijd de nodige bewonderende en jaloerse blikken op. In de praktijk kon ik er alleen nauwelijks op werken: veel te klein schermpje en toetsenbord. De terugstuur en reparatieratio was echter zo groot dat ze heel snel werden uitgefaseerd en vervangen door IBM Thinkpads.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.


Apple iPhone SE (2020) Microsoft Xbox Series X LG CX Google Pixel 4a CES 2020 Samsung Galaxy S20 4G Sony PlayStation 5 Nintendo Switch Lite

'14 '15 '16 '17 2018

Tweakers vormt samen met Hardware Info, AutoTrack, Gaspedaal.nl, Nationale Vacaturebank, Intermediair en Independer DPG Online Services B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2020 Hosting door True