Je weet dat GPP inmiddels allang gedropped is, he? Asus voert ook gewoon weer AMD producten onder Strix en ROG. En ja, eens dat dat een ratten actie was. Dat vonden dus meer mensen en de feedback was dusdanig dat die keutel weer is ingetrokken.
En wat maakt een 2080(ti) nu zo bijzonder tov een 1080ti? Wat raytrace geneuzel met paar procentjes performance. 1000 cuda cores toegevoegd 2000 shaders toegevoegd 10% performance increase geweldig innovatief hoor!
Ik denk ook dat 60% trager overdreven is, geen idee hoe je aan dit cijfer komt.
Bijzonder, dat zul je mij niet horen zeggen. Net zo min als dat ik ray tracing relevant vind of uberhaupt geloof dat dat boven de gemiddelde GameWorks implementatie gaat uitstijgen (waarom? De consoles gaan (nog) niet mee, performance is bedroevend en alleen de high end heeft RTRT = geen markt voor grote investeringen = doodgeboren tech).
Maarre... de rest?
Zie hier het gapende gat.
https://www.techpowerup.c..._2080_Ti_XC_Ultra/33.html
Dat is al bijna
80% verschil tussen de Vega 64 en een 2080ti. En op 4K is de 2080ti nagenoeg
twee keer zo snel. Wat nou 10%? 10% was het verschil tussen een Fury X en de 980ti OC ja, dat is nieuws van 4 jaar geleden, toen je al kon zien dat het einde eraan kwam voor GCN. Zelfs de 1080ti is al 40% sneller en binnen Nvidia's eigen stack zit er netjes weer zo'n 30-35% meer perf tussen elke gelijkgenoemde tier (1080 > 2080 enzovoort).
En waarom moet AMD ook het beste, het meest innovatief zijn als het even kan en het snelste bieden? Ze mogen toch ook gewoon net beneden het topsegment kaarten uitbrengen voor een aantrekkelijke prijs. I
Alles mag maar je ziet waar het toe leidt. Stilstand is achteruitgang. En AMD staat sinds Fury X volledig stil. Vega is geen levensvatbaar product voor gaming en wordt met vrijwel geen marge verkocht. Daarom zijn de meeste Vega's ook richting MI25 en Frontier versies gegaan en niet naar de RX lijn. En daarom is Vega 20 ook een pure datacenter/workstation GPU. Tekort aan GPUs door mining? Nee, ze werden gewoon elders ingezet. Daarom waren er weinig te koop en daarom was er een bait and switch met de launch, met FreeSync combi aanbiedingen die niemand echt te pakken kon krijgen. Want ja, AMD móest wel een RX Vega uitbrengen, ze konden niet meer terug ivm de PR en het imago van RTG / Raja, ondanks de dramatische perf/watt en absolute performance.
Misschien is het inderdaad waar dat AMD de strijd heeft opgegeven in de gamingmarkt en vindt men de huidige afzetmarkten zoals APU / Consoles / Apple / CPUs veiliger.
Niet misschien, er is geen enkele twijfel meer over, je hoeft maar naar de roadmap en de afgelopen jaren te kijken en je ziet dat er niets meer in de tank zit. En dát is het euvel met blijven hangen in de midrange. Als je top-end niet meer meedoet, zak je steeds verder weg. Het bewijs tekent zich af in het enorme gat tussen Nvidia en AMD - zie link hierboven, in marktaandeel, in absolute performance, en in efficientie. Je hoeft maar naar Zen te kijken om te zien hoe lang het kan duren voordat zo'n gat wordt gedicht, en dan is er één belangrijk verschil met CPU: op GPU is de concurrent wél volop aan het doorontwikkelen, itt Intel op CPU. Ga er maar aan staan.
Ik blijf het zeggen, mijn analyse over GPUs en de markt gaat nooit over anti-AMD of anti-Nvidia, maar over de gezondheid van de markt. En AMD draagt daar net zomin aan bij als Nvidia. Uiteindelijk is AMD daarmee ook het meest geholpen, want nu nog proberen serieus mee te doen in de high end is een verloren zaak. Maar dat heeft wel consequenties. Laten we maar hopen dat Intel met een leuk alternatief komt, ergens in of na 2020. Als je nu nog je zinnen op een AMD antwoord hebt gezet, dan is dat tegen beter weten in.
[Reactie gewijzigd door Vayra op 8 november 2018 15:54]