Micron begint met sampelen 256Mbit DDR RAM

Micron heeft vandaag bekend gemaakt dat ze begonnen zijn met het sampelen van 256Mbit, 266MHz DDR SDRAM chips. Deze chips worden vooral gebruikt voor de productie van DDR DIMM's, maar kunnen worden gebruikt op videokaarten en andere toepassingen. De chip is nu alleen verkrijgbaar in 16 x 16 configuratie, begin volgend jaar kunnen we ook 8 x 32 en 4 x 64 verwachten. Micron gebruikt de chips op dit moment op samples van haar 512MB DDR DIMM's en verwacht begin volgend jaar ook reepjes met een capaciteit van 1GB te kunnen bouwen:

Micron, Boise, Idaho, didn't discuss pricing for the new 256-Mbit DDR chips, but said that in production they will be comparable to production prices of 256-Mbit single-data-rate PC133 memory chips.

Company officials said that among the first PCs to use the new 256-Mbit DDR will be those based on Advanced Micro Devices Inc.'s Athlon processors. However, third-party chipset vendors have announced DDR chipsets supporting Intel Corp. Pentium III processors, which can use the Micron 256-Mbit DDR.

Door Wouter Tinus

20-11-2000 • 19:03

13

Bron: Electronic Buyers News

Reacties (13)

13
12
4
1
1
2
Wijzig sortering
8 x 32 en 4 x 64

euh, wat is het nut hiervan? de ene is goedkoper te produceren/sneller/beter/stabieler? of is dit net zo nutteloos als 2+2=4 en 1+3=4????
16x16Mbit, 8x32Mbit en 4x64Mbit is dan wel allemaal 256Mbit, maar dat maakt het voor fabrikanten van videokaarten (bijvoorbeeld) mogelijk videokaarten met verschillende hoeveelheden geheugen te leveren.

Stel dat alleen 4x64 beschikbaar is en je videochip heeft een 64 bits bus. Dan heb 16 chippies nodig, en zit je meteen aan de 512MB.

Heeft/had NVidia met de GF2Ultra niet zo'n probleem (alleen in 64MB smaak verkrijgbaar)?

[edit]
Wat is hier off-topic aan? Er was een vraag naar het onderscheid tussen deze configuraties. :(
[\edit]
Volgens mij is het niet 4x64 Mbit, maar 4Mx64 bits, dus de 4x64 chip is de 64-bits variant. Vandaar dat die ook later uitkomt dan de 16-bits variant (moeilijker te maken).

Dus je hebt maar twee van deze chips nodig voor 64 MB op een 128-bits bus. Lekker toch :)
Anoniem: 14145 @joho21 november 2000 09:33
Ik zou denk ik eerst eens naar de prijs van die dingen vragen. :7 :7 :7

Ik denk zelf dat het nog wel een jaartje of 2 duurt.
Is het eigenlijk al bekend waneer het ongeveer in de winkels moet liggen??? dus wanneer er mobo's en geheugen kunne kopen????
kik , dit is goed nieuws! Nooit te veel bandbreedte natuurlijk :9
Mmmmm wel beter zo'n reepje :9
is alleen de opbouw van de chip, hoe minder onderdelen hoe goedkoper.


* 786562 stefana3a
damn reepjes van 1GB tering dat is vet maarre mijn mobo ondersteund niet eens hoger dan 384mb zoals de meeste mobo's die op dit moment worden verkocht.
laat staan 1GB hopelijk zijn er tegen die tijd wel mobo's die standaard 1GB of meer indersteunen.
Ik wil alleen tegen die tijd de prijs dus echt niet weten van het geheugen en die mobo's maar goed.
speciaal voor sjuderanz aangepast ;)
Gb=gigaBIT.. hier staat GB=gigaBYTE.. leer et nou es :)
maar kunnen worden gebruikt op videokaarten en andere toepassingen
Dus straks krijg je videokaarten waar je x-tra geheugen op kan klikken.
d'r zijn al ATI en Matrox kaarten waarop je geheugen kan uitbreiden..... (8>

Maar dat zou inderdaad wel Super zijn :D ff je nvidia kaart upgraden van 128mb naar 256....
of heb ik nu teveel Startrek a www.startrek.com/a gekeken?? :?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.