Het internet zal in de komende tien tot vijftien jaar splitsen in een versie voor China en een versie voor alle andere landen wereldwijd, denkt Eric Schmidt. Schmidt was jarenlang directeur van Google.
Het tweede internet zou dan een door China geleid internet zijn, maar het zou niet beperkt blijven tot China, zei Schmidt in een besloten bijeenkomst voor investeerders afgelopen week in San Francisco, schrijft CNBC. "Globalisering betekent dat zij (China) ook mogen meespelen. Ik denk dat je fantastisch leiderschap gaat zien in producten en diensten vanuit China. Er is een echt gevaar dat samen met deze producten en diensten een ander regime op het gebied van leiderschap uit de overheid komt, met censuur en controle."
Daarbij wijst Schmidt op het Gordel- en Weginitiatief, waarbij de Chinese overheid probeert invloed op andere landen te vergroten door intensivering van investeringen en handel. Daarbij gaat het ook om digitale handel.
Het is onbekend hoe Schmidt een splitsing van beide 'internetten' voor zich zou zien en of dat bijvoorbeeld gaat om een fysieke splitsing van de netwerken. Schmidt was van 2001 tot 2011 directeur van Google.