Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered komt naar PS4 en Nintendo Switch

Final Fantasy Crystal Chronicles krijgt een remaster voor de Nintendo Switch en de Playstation 4. Deze zal volgend jaar uitkomen. De originele versie kwam in Europa uit op 12 maart 2004 voor de GameCube.

Square Enix maakte dit bekend op de officiële Twitterpagina van Final Fantasy. FFCC was het eerste Final Fantasy-spel dat uitkwam op een Nintendo-console sinds Final Fantasy VI uit 1994. Het spel krijgt een multiplayer-optie, net zoals de originele versie. Daarin werd gebruikgemaakt van de GameCube-Gameboy Advance-link-cable. Of er sprake zal zijn van een wereldwijde release is nog niet bekend.

Final Fantasy Crystal Chronicles is een spin-off, wat in dit geval wil zeggen dat het spel compleet losstaat van de hoofdserie. Van origine zou Crystal Chronicles wel hetzelfde systeem gebruiken voor gevechten: atb oftewel active time battle. Daarbij heeft iedere deelnemer van het gevecht, speler of ai, een teller die op nul kom te staan na het uitvoeren van een actie. Om het spel toegankelijker te maken voor nieuwe spelers kozen de ontwikkelaars uiteindelijk voor een meer op actie georiënteerd systeem.

Door Loïs Franx

Redacteur

10-09-2018 • 14:49

44

Submitter: Zidane007nl

Reacties (44)

Sorteer op:

Weergave:

Ik vond dit echt een geweldige game. Ik had het FF Crystal Chronicles Strategy Guide van Piggy Back. In combinatie met die Guide had ik las door hoe ontzettend diep het verhaal ging.

Ik heb het helaas maar weinig met de GBA kunnen spelen met maten, maar de single player heb ik echt uren en uren in gestopt. Het lijve was alleen dat ik na al die uren en uren spelen de eindbaas Ragnarok nog steeds niet kon verslaan. God wat was die genadeloos moeilijk.

Wel opvallend dat ie naar de PS4 komt. De Crystal Chronicles serie was exclusief voor Nintendo van The Game Designers Studio. Ik vind het echt flink arelaxed dat je niet naar de XBOX One komt want nu moet ik een Switch kopen
De eindbaas .. wat was die genadeloos moeilijk.
Ja dat staat me ook nog bij. Uiteindelijk hebben we het hier met zijn tweeën gehaald, naar mijn herinnering heeft 1 van ons toen net de laatste fase behaald. Over herinneringen gesproken, het aantal herinneringen dat je had was ineens je HP - je herinneringen maken je leven. Diep ;(

Gezien de voorbereidingen en duur van de eindbaas hebben we het slechts 1 keer uitgespeeld.

[Reactie gewijzigd door Harm_H op 31 juli 2024 17:13]

Zeer jammer dat ik deze destijds heb gemist, mijn genre is het ook niet echt maar vind het wel waard om dit soort games toch mee te krijgen.

Dan maar op de Backseat als 2e player waarbij ik me wel er mee kan bemoeien maar niet alles alleen hoef te doen :D
Die switch aanschaf zal je geen spijt van hebben tho ;)
Remasters zijn helemaal hot helaas. Had liever wat meer nieuwe games gezien op mijn Switch.
Ach het is een goede opvulling om te wacht tijd te doden tot de grotere nieuwe games er zijn.
Ik zie het als een auto kopen voor 20k in 2005, en diezelfde auto met een nieuwe lik verf in 2018 ook voor 20k. Beetje onzin.
Hangt er natuurlijk maar vanaf. Er zijn zat auto's die duurder zijn na zoveel jaar. En je hoeft uiteraard die spellen niet te kopen, net zoals die auto.

Is het geen succes, dan valt dat in de verkopen te zien.
alleen aan een likje verf werken geen 2000+ man uren lang XD
deze mensen moeten ook betaald worden en de game word niet slechter naarmate de tijd vorderd.

de auto wel.

maar ik snap je punt.
De auto wordt natuurlijk ook niet slechter. Ten minste ik neem aan dat hij bedoelt stel je voor dat Volkswagen een model van 20 jaar oud opnieuw uitbrengt maar dan in een flashy metallic pink of zo.. De auto is dan niet slechter als hij 20 jaar geleden was maar vergeleken met moderne auto's wel natuurlijk.
ik heb in ieder geval liever dat de oude (goede) games een nieuwe kans krijgen voor het jong publiek die in deze tijden de kans niet heeft gehad om dit soort games te spelen, dan dat je net als met de Wii een berg wegwerp zooi krijgt waardoor je de naam van het systeem"beschadigd" en de goede games verloren gaan in de berg.

ik heb destijds deze game nooit kunnen spelen en is voor mij dus een uitkomst. maar ik snap ook wel dat als je de originele game al hebt gespeeld dat dit niet een titel is waar je warm van word.
Ik zie het als een auto kopen voor 20k in 2005, en diezelfde auto met een nieuwe lik verf in 2018 ook voor 20k.
Eens. Remastered betekent meestal een vrijwel straight port waarbij men wellicht de resolutie en de textures wat opfrist. Leuk maar om dan weer de volle mep te betalen voor een 14 jaar oud spel? Een beetje een cash grab wat mij betreft.
Dit dus. Remasters als Skyrim en Titan Quest etc. zijn erg leuk om weer eens te spelen, maar ik zou ook wel wat meer nieuwe (grote) creatieve titels willen zien.

Misschien zijn deze remasters ook meer om een beetje te peilen wat voor spellen het goed doen op de Switch? De console verkoopt goed, maar misschien zijn nog niet alle uitgevers erover uit over wat voor spellen ze er voor willen uitbrengen?
Het probleem dat er is en altijd zal blijven is de grafische kracht van de switch en het voorlopige abominabele online systeem. Dit maakt het 1:1 porten van games niet simpel. Er zijn al meer 3rd party devs die het doen zoals Wolfenstein. Maar het blijft veel moeite. Daarom dat de switch nu ook een festijn is geworden van Indie ports die al lang bestonden op andere consoles/PC en ports van oude games. Om nog maar te zwijgen over de neo geo ports...

Nu ik ben zelf een switch owner. En dacht dat het terug meer ging zijn zoals in de gamcube tijd met cross platform games. Maar zo zal het nooit meer worden. Kortom voor mij persoonlijk zal de switch underused blijven. Enkel gebruikt voor multiplayer first party titles en enkele goede single player games zoals pokémon en zelda. Jammer maar helaas.

PS: Het is te hopen dat ze voice chat goed integreren in CC. Anders wordt het sowieso PS4.
Houd er rekening mee,
Dat deze remakes niet ten koste gaan van nieuwe games.
Dus we krijgen nog net zo veel nieuwe games

Deze remakes vullen gewoon de gaten op.
Er is gigantisch veel goede games voor switch, Remakes, Ports, Nieuwe games,
SHIT LOAD aan indi games.

Het is insane

Besides de Wii U remakes is gewoon geniaal.
En in mijn ogen hoe meer hoe beter.
de Wii U was een grote flop, Commercieel heeft nintendo het niet goed aangepakt.
Maar technisch was het apparaat ook gewoon veelste gecompliceerd om degelijke games voor te maken.
Waardoor veel games die gebruik maken van de feature het gewoon geforceerd aanvoelt om maar gebruik te maken van die extra screen.
Dit apparaat was gedoemt om te floppen.

Dus bij deze worden een hele boel games gerereleased.
Beter kunnen we het niet hebben toch.
Ben blij dat niet al die goede games verloren gaan op een lost system.
Het is beetje lullig voor de loyal fans die toch een Wii U hebben aangeschaft.
Maar uit eindelijk voor de grote hoop en ook voor nintendo een winner.
Hoe meer games hoe meer keus hoe meer kopers.
Des te meer kopers des te meer games en dus meer aanbod en dus nog meer kopers.

Dus hell yes! Gime those ports and remakes!!!

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 31 juli 2024 17:13]

oh kom op, dit wordt een directe aanschaf... ben wel benieuwd hoe ze het met zijn vieren spelen gaan aanpakken, gewoon met joycons of extra switch systemen... dat tweede zou de aanschaf iets duurder maken :D ik heb hier de vier gameboy advances die ik voor dat spel gekocht had nog steeds liggen!
Destijds had je voor iedere speler een GBA + kabel nodig in multiplayer modus. Best revolutionair voor die tijd, want op je GBA kon je je personage van andere wapens/spells voorzien zodat de rest door kan spelen. In de singleplayer moest je het hele spel op pauze zetten om dit te doen.

Daardoor denk ik dat je meerdere systemen nodig hebt om het spel multiplayer te spelen. Gelukkig wel online of lokaal zónder kabels mag ik hopen!

Wat betreft het ATB-vechtsysteem: je kunt het vergelijken met het vechtsysteem uit Secret of Mana. Na iedere aanval begint een metertje te lopen dat naar 100% moet. Je kunt tussentijds wel aanvallen, maar je aanvallen doen dan minder schade en (volgens mij) geen Critical Hits.

[Reactie gewijzigd door D3F op 31 juli 2024 17:13]

Daardoor denk ik dat je meerdere systemen nodig hebt om het spel multiplayer te spelen. Gelukkig wel online of lokaal zónder kabels mag ik hopen!
Als er al local co-op in zal zitten, zal er in elk geval voor de PS4 wel voor gekozen worden om de actie voor iedereen te pauzeren. Een 2e scherm heb je daar niet echt.
een klein pop-up schermpje per persoon is geen oplossing?
net boven je eigen hp balk etc.

Ik kan het filmpje nu niet kijken dus ik weet niet of het daarin getoond wordt.
Waarschijnlijk pauzeert het spel of komt er nieuw quick menu. Wat ik in ieder geval hoop is dat "block" deze keer een aparte knop krijgt. In het oorspronkelijk spel moest je hiervoor door een menu scrollen tussen attack en block. Met als gevolg dat blocken underused werd.
Heb me hier samen met vrienden vroeger erg mee vermaakt, voornamelijk het snel doorlopen als je de kelk (of iets wat daar op lijkt) in handen had :9. Het samen één geweldig grote spell casten was natuurlijk helemaal gaaf! Deze ga ik zeker aanschaffen!
Geweldige game! Erg veel gespeeld.
Had graag gezien dat deze naar Steam komt. Ideale game voor Lan Party's.

Heb wel een Switch maar daarmee multiplayer spelen komt er toch wat minder snel van. Hooguit thuis met mijn vriendin.
Opzich wel geinig maar had liever gezien dat ze crisis core final fantasy vii een keer gaan remaken of remasteren. Die game verdiend een groter publiek dan de psp.
Yup wil deze zeker herspelen en niet op mijn klein PSP scherm. Als Kingdom Hearts Birth By sleep het kon dan kan deze het ook. Enige reden waarom ik mijn PSP ook nog op zou zetten xD.
Zou een toffe prikkel kunnen zijn voor RPG liefhebbers om mee te doen aan Nintendo online als ze dat stuk goed regelen. Ik kan niet vinden of het spel uberhaupt online gaat.
Het was een leuk spel met local multiplayer, ben benieuwd wat ze er online mee zouden kunnen.
Edit: volgens Kotaku wordt er gesproken van 'global multiplayer'.

[Reactie gewijzigd door Basbanaan op 31 juli 2024 17:13]

Bekijk de trailer. Wordt er letterlijk in vermeld.
Dit was een leuk spel. Leuk ook dat zowel solo spelen als samen spelen goed te doen was. Fijn dat het naar de switch komt =]

Hopelijk wel ook local multiplayer!

Ik vind het wel wat jammer dat ze geen nieuwe game hiervan maken. Hopelijk komt die nog ooit.

[Reactie gewijzigd door Minoesh op 31 juli 2024 17:13]

Ik kwam hier écht niet doorheen. Continu maar steeds hetzelfde doen in m'n herinnering zonder dat het ergens toe leidde... heb 'm destijds bij launch gekocht maar nooit uitgespeeld.
Dit was de eerste Final Fantasy waar ik helaas niks aanvond. Komt misschien ook omdat ik Final Fantasy 7-9 en Tactics gewend was. Chrystal Chronicles was te kort en te simpel voor een Final Fantasy game, verhaal kan ik mij al niet meer herinneren.
Het enige positieve was het local coop gedeelte.

Had liever een andere Final Fantasy gezien, maar snap dat ze deze hebben gepakt. Deze kost waarschijnlijk de minste effort om te porten.

Edit:
Denk dat de mensen met een PS1/PS2 een ander soort Final Fantasy gewend waren in die tijd. De mensen met een N64/Gamecube vonden het geweldig; wat ook logisch is, dit spel lijkt meer op een Nintendo spel dan een echte Final Fanyasy.
Dit gold ook voor mijn vrienden, iedereen die een van de eerdere FF hadden gespeeld vonden hier weinig aan en mijn vrienden met Nintendo systemen vonden het geweldig.

[Reactie gewijzigd door Sp3ci3s8472 op 31 juli 2024 17:13]

Ik had een PS2 en Gamecube. Als je op voorhand in Magazines en Online opzoekingen deed wist je exact wat voor spel Crystal Chronicles ging zijn. Dus stelde je de juiste verwachtingen voorop. In mijn ogen vonden de meesten mensen dit fantastisch mits ze consequent mensen hadden om er samen doorheen te spelen. Kortom ik vond het allebei geweldig. Nuja ik geef toe ik had vroeger altijd veel familieleden die local co-op wouden doen. Dus elk local co-op spel was fantastisch. Eigenlijk nog altijd zowat de enige reden waarom ik nog steeds Nintendo consoles koop. En de enkele single player games zoals Zelda.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 31 juli 2024 17:13]

ah introduceer permadeath in dit soort games en Multiplayer co-op en je moet elkaar echt levend houden anders doen je vrienden niet meer mee voor de restrerende weet ik hoeveel uur :P.

Maar ik ben het met je eens ik heb altijd meer lol lokaal gehad dan online multiplayer en toch was naar mijn idee Nintendo hier het meeste op gefocussed, zowel kwa games als de console zelf.

Vanaf de Nes af had je al 4p multiplayer games (met adapter dan wel en de games waren zeldzaam).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.