WebWereld schrijft dat het zeer goed gaat met netwerkgigant Cisco Systems. Met een winststijging van het afgelopen kwartaal van zo'n 67% ten opzichte van vorig jaar is het bedrijf optimistischer dan ooit. Te verwachten is dat de goede cijfers onder andere veroorzaakt zijn door een aantal overnames die Cisco het afgelopen jaar heeft gedaan:
Netwerkgigant Cisco ziet de omzet en winst met tweederde stijgen en verhoogt de verwachtingen voor de komende periode. Het concern behaalde over haar eerste kwartaal een omzet van 6,52 miljard dollar tegen 3,92 miljard tijdens dezelfde periode vorig jaar. De winst exclusief eenmalige lasten kwam uit op 1,36 miljard, waar een jaar eerder nog 814 miljoen dollar winst geboekt werd.
Cisco nam het afgelopen kwartaal voor 1,37 miljard dollar bedrijven over, waaronder NuSpeed, IPmobile, Komodo Technology en Netiverse. John Chambers, CEO van Cisco, sprak van een 'zeer sterk kwartaal'. Dat was volgens Chambers des te opvallender daar branchegenoten wel met de nodige problemen te kampen hadden, waarbij vooral te denken valt aan Lucent.[break]Toch is nog niet alles helemaal koek en ei, want ook Cisco is bang voor een negatieve uitwerking van economische vertragingingen. Bijkomstig zijn de orders van telecombedrijven tegenvallend:[/break]CEO Chambers gaf aan optimistischer dan ooit te zijn over de vooruitzichten van Cisco, maar toch was het niet allemaal rozengeur en maneschijn bij het netwerkconcern. Chambers zei tevens zich meer zorgen te maken dan drie maanden geleden over een vertraging van de economische groei.
Daarnaast heeft ook Cisco te lijden onder de malaise in de telecomsector. Het aantal orders van telecomaanbieders blijft ver achter bij het aantal orders dat grote ondernemingen en het midden- en kleinbedrijf bij Cisco plaatsen.