Dennizz stuurde ons richting dit ZDNet-artikel. In dit stukje tekst valt te lezen dat het goed gaat met de E-Commerce. In de eerste helft van dit jaar werd erg namelijk 296 miljoen gulden aan spullen via internet gekocht, 153% meer dan de 117 miljoen van de eerste helft van 1999. Het grootste gedeelte van de uitgaven wordt gedaan in de reisbranche, maar ook bestellingen voor computerhardware en andere elektronica vlogen als warme broodjes het net over:
De Nederlandse consumenten hebben in de eerste zes maanden dit jaar op internet 296 miljoen gulden uitgegeven. In 1999 is er in het hele jaar 325 miljoen gulden gespendeerd op het web. Dat blijkt uit een onderzoek onder online detailhandelaren en consumenten.
[...] In de reisbranche wordt online duidelijk het meeste omgezet: maar liefst 80 miljoen gulden. Daarna volgen hardware en consumentenelektronica. In aantallen worden cd's, boeken en kleding het meest verkocht. Die laatste productengroep is ook de sterkste stijger. De kledingverkoop noteerde een progressie van 338 procent ten opzichte van de eerste helft van 1999. Het onderzoek van Blauw Research heeft zich beperkt tot bestellingen van producten via internet door consumenten voor privé-doeleinden. Bestellingen voor de zaak zijn buiten beschouwing gelaten.