De bestuursvoorzitter van Blackberry, John Chen, heeft Jarvis aangekondigd, een op servers draaiende softwaretool die is bedoeld om kwetsbaarheden te ontdekken in de software van bijvoorbeeld zelfrijdende auto's.
Jarvis is in feite een binary static analysis-tool, die volgens Blackberry in staat is om kwetsbaarheden in de software van auto's te identificeren. De tool moet in staat zijn om binnen enkele minuten eventuele problemen aan het licht te brengen. Dit geldt voor zowel nieuwe software als software die al in productie is. Na de scan hebben technici direct toegang tot de resultaten.
Volgens de fabrikant is zonder een tool als Jarvis normaal gesproken een handmatige scan door een aanzienlijk aantal experts nodig, wat nogal wat tijd in beslag neemt. Doordat Jarvis dit volgens Blackberry overbodig maakt, zou het ook een kostenbesparing voor autofabrikanten opleveren. De ceo van Jaguar Land Rover, Ralf Speth, zei dat Jarvis de beveiligingsscan van de software terugbrengt van dertig dagen naar zeven minuten. Jaguar Land Rover werkt samen met Blackberry en heeft Jarvis getest.
Blackberry zegt dat Jarvis behalve in de auto-industrie ook toepasbaar is in andere sectoren, zoals de gezondheidszorg, luchtvaart en defensie. Dit hangt waarschijnlijk samen met de genoemde binary static analysis, die buiten de automotive-sector vaker wordt toegepast.
Het Canadese bedrijf kondigde in 2016 een nieuwe strategie aan, waarbij geen hardware meer wordt ontwikkeld. Blackberry zet vooral in op het ontwikkelen van software, waaronder beveiligingsproducten en applicaties. Er blijven wel smartphones onder de BlackBerry-naam op de markt komen, maar het Canadese bedrijf besteedt de ontwikkeling daarvan uit aan derde partijen.