Op Nu.nl valt te lezen dat Philips weer iets leuks heeft bedacht: een oprolbaar plastic beeldscherm. Nu maar hopen dat hun slogan hierop van toepassing is en het idee niet in de /dev/null verdwijnt.
Onderzoekers van Philips hebben een technologie ontwikkeld waarmee het mogelijk is oprolbare plastic beeldschermen te maken. Het elektronicaconcern beschouwt dit als een belangrijke doorbraak. Op korte termijn zijn echter nog geen nieuwe producten te verwachten.
De plastictechnologie is aanzienlijk goedkoper dan de tot nu toe gebruikelijke technieken, onder meer omdat de productie onder veel minder stringente voorwaarden kan plaatsvinden. Op het plastic beeldscherm kan honderd keer per seconde een ander beeld verschijnen.
Philips sluit niet uit dat de nieuwe vinding te zijner tijd bijvoorbeeld in de plaats komt van de traditionele papieren krant.