Dat het internet krijgt steeds meer invloed krijgt blijkt wel weer uit het volgende. Bij Nu.nl kunnen we lezen dat de beurskoers van het Amerikaanse bedrijf Emulex 60% omlaag ging nadat er afgelopen vrijdag een vals bericht op het net werd gepubliceerd. In het onderstaande grafiekje, geript van YaHoo kun je duidelijk zien wat het effect was.
Hieronder nog een stukje van Nu.nl
Rond half negen (plaatselijke tijd) werd een persbericht op internet gezet waarin stond dat de directeur van Emulex zijn ontslag ingediend had en dat de 'Securties and Exchange Commission' (vergelijkbaar met de Vereniging Toezicht Effectenverkeer) een onderzoek naar het bedrijf had ingesteld.
Na het bericht deden de aandeelhouders massaal de aandelen van de hand waardoor het aandeel Emulex op de beursvloer 62 procent daalde. Het bedrijf kelderde daardoor ongeveer 6 miljard gulden in waarde.
Nieuws gaat snel, zeker op het internet. Met dank aan irrelevant.