Lenovo presenteert Zuk Edge-smartphone

Lenovo heeft in China de Zuk Edge gepresenteerd, een telefoon die zich moet onderscheiden met minimale bezels. Lenovo zelf claimt dat 86,4 procent van de voorkant bestaat uit scherm, maar de fabrikant lijkt een forse rekenfout te hebben gemaakt.

Bij een berekening van Tweakers op basis van de specs van het apparaat blijkt de relatieve schermgrootte op 78,3 procent te liggen. De bezels aan de zijkanten zijn weinig opmerkelijk, met een grootte van rond drie millimeter aan elke kant. Dat is ongeveer hetzelfde als bij de reguliere Galaxy S7. Aan de boven- en onderkant heeft Lenovo 21mm overgehouden en dat is evenveel als bij bijvoorbeeld de Huawei Mate 9 en minder dan bij vrijwel elke andere smartphone van dit formaat. In die weinige ruimte zit ook nog een vingerafdrukscanner onder de display.

Ondanks de naam Zuk Edge heeft de telefoon een plat scherm. De 14,3x7,5cm grote telefoon heeft een 5,5"-lcd met een resolutie van 1920x1080 pixels. De Android-telefoon met Lenovo's Zui 2.5 draait op een Snapdragon 821-soc van Qualcomm met een maximale kloksnelheid van 2,35GHz. De opslag is van het ufs-type en bedraagt 64GB.

De accu in de 7,7mm dikke telefoon heeft een capaciteit van 3100mAh. De camera is een 13-megapixelcamera met 1,34µm grote pixels. Het is onbekend welke sensor het is, maar vermoedelijk is het dezelfde Samsung Isocell-sensor als uit de Z2-serie. De telefoon is er in varianten met 4GB en met 6GB geheugen. De 4GB-versie kost 2299 yuan, omgerekend momenteel rond 318 euro, terwijl de 6GB-versie 2499 yuan kost.

Zuk EdgeZuk EdgeZuk Edge
Toestel Zuk Edge Zuk Z2 Zuk Z2 Pro
Afmetingen 142,9mm
74,5mm
7,68mm
141,6mm
68,9mm
8,45mm
145,4mm
70,5mm
7,45mm
Scherm 5,5"
lcd
1920x1080
5,0"
lcd
1920x1080
5,2"
oled
1920x1080
Soc Snapdragon 821 Snapdragon 820 Snapdragon 820
Geheugen 4GB lpddr4 of
6GB lpddr4
4GB lpddr4 4GB lpddr4 of
6GB lpddr4
Opslag 64GB ufs 2.0 64GB emmc 5.1 64GB ufs 2.0
128GB ufs 2.0
Lte-banden Onbekend 900MHz
1800MHz
2600MHz
800MHz
900MHz
1800MHz
2600MHz
Camera 13Mp, Samsung Isocell
1,34µm, f/2.2
8Mp
1,4µm, f/2.0
13Mp, Samsung Isocell
1,34µm, f/2.2
8Mp
1,4µm, f/2.0
13Mp, Samsung Isocell
1,34µm, f/2.2
8Mp
1,4µm, f/2.0
Accu 3100mAh 3500mAh 3100mAh
Prijs Ong 318 euro Ong 245 euro Ong 367 euro

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

20-12-2016 • 14:46

51

Reacties (51)

51
50
39
4
0
4
Wijzig sortering
Hier nog even een leuke uitgebreide vergelijking
Beschikbare Connectivity MHz Zuk-Edge:(Lte-banden)
4G
• 1700 MHz
• 1800 MHz
• 1900 MHz
• 2100 MHz
• 2600 MHz

3G
• 1800 MHz
• 1900 MHz
• 2100 MHz
• 850 MHz
• 900 MHz

2G
• 1800 MHz
• 1900 MHz
• 850 MHz
• 900 MHz
Niet erg zinnig in Nederland dus, qua 4G frequenties.
Frequenties volgens WIKIPEDIA
Veel gebruikte frequenties voor 4G zijn in:
Europa: 800/900/1800/2600 MHz
Amerika: 700/800/1700AWS/1800/1900
Afrika: 1800/2100/2300
Azië: 800/900/1800/2100/2600
Midden-Oosten: 800/1800/2300/2600

volgens www.4g.nl
Frequentie Telecomaanbieder
800 MHz 4G KPN / Vodafone / Tele2
900 MHz 2G / 3G KPN / Vodafone / T-Mobile
1800 MHz 2G / 4G KPN / Vodafone / T-Mobile
2100 MHz 3G KPN / Vodafone / T-Mobile
2600 MHz 4G KPN / Vodafone / T-Mobile / Tele2 / ZUM
Precies, zonder ondersteuning voor 800 en 900 MHz is je 4G dekking ronduit slecht, dat zijn ook juist de frequenties die het beste ontvangst bieden binnenshuis/etc.
Ja die met westerse frequenties gaan ze niet dumpen voor deze prijs. :)
Fabrikanten hebben er wel een handje van hè, het overdrijven van de scherm/bezel verhouding.

Xiaomi ook laatst met de Mi mix.

[Reactie gewijzigd door Kapitein187 op 23 juli 2024 15:13]

Auteurarnoudwokke Redacteur Tweakers @Kapitein18720 december 2016 15:01
Klopt als een bus, nieuws: Xiaomi Mi Mix heeft lagere relatieve schermgrootte dan fabrikant claimt

Het is niet iets nieuws: afgelopen jaren hebben we andere fabrikanten ook wel eens betrapt op het geven van foutieve informatie over bezels. Een van de meest recente was van de Huawei Nova. Huawei claimde een bezel aan de zijkant van 1,8mm, maar dat is iets boven 3mm.

Het is misleidend en daarom rekenen we het altijd, waar mogelijk, zelf na. Het is een kleine moeite en het is ons werk om fabrikanten niet op hun woord te geloven, maar alles te checken natuurlijk :)
Laten ook vaak foto's zien zonder zwarte rand, maar uiteindelijk is er een zwarte rand van een paar mm, zoals dit
Ik was laatst opzoek naar een monitor, en zag 1 met nagenoeg geen bezels tijdens gebruik. Zoek je verder: 2x zo dikke bezels. LG 29UC88 leuk voorbeeld.
Marketingpraat. Als je jezelf wilt onderscheiden moet je dat al in de reclame-uitingen doen. Kennelijk mag het ook allemaal gewoon. Van de auto-industrie weten we het ondertussen. Nu zag ik gisteren een reclame op tv (weet alleen even niet meer waarvan) waarbij de fabrikant 2 verschillende getallen noemde: 1 op basis van testen in een laboratoriumomgeving en 2 in real life. Dat vond ik nog eens mooi en dat zouden meer bedrijven moeten doen.
Is het vermelden van het OS niet meer interesant?

Ik kan wel gokken dat het een Android apparaat is, maar "assumptions are the mother of all fuckups", en is denk ik gewoon het vermelden waard.
Er draait een flink aangepaste Android rom op (ZUI). Ik zelf heb een Z2 met ZUI 2.3 (Android 6.0.1), mooie rom, maar een heleboel dingen zijn dichtgegooid. Als je telegram/gmail/etc. notificaties will ontvangen, moet je die apps daar permissie voor geven, dan in het zgn. Safecenter op een lijst zetten zodat ze automatisch mogen starten en je moet ze vastzetten in het ram geheugen. Doe je dit niet, dan zit je met pull ipv push notificaties. Verder is er geen backup van Google data (het backup menu bestaat, maar is niet te vinden binnen de instellingen. Met een app als Shortcut widget wel, maar je kan geen account koppelen, er lijken essentiële Google apps/frameworks hiervoor te missen. Google backup transport hielp me niet verder ). Er is een backup functie van ZUK zelf, maar die gaat over SMS, belgeschiedenis, contacten en foto's.
Wow thanks! :*) veel duidelijker gaat het niet worden!
Het zou wel heel apart zijn als ie ineens iOS zou draaien, dan wellicht het vermelden waard. }>
Nu vrij logisch dat het Android is toch, gokje op Nougat...
Windows 10 Mobile is uiteraard ook nog een optie...

Maar buiten dat, het staat gewoon in het bericht :)
De Android-telefoon met Lenovo's Zui 2.5 draait op een Snapdragon 821-soc van Qualcomm met een maximale kloksnelheid van 2,35GHz.
Oh, sorry, daar heb ik dan echt 4 keer overheen gelezen :z
Bedankt voor het quoten!
Mooie telefoons, die ZUKedge heeft wel mijn interesse. Veel telefoon voor een mooie prijs.
Alleen hoe zou 't met de privacy zijn? Ik vertrouw lenovo voor geen meter meer eerlijk gezegd, na al die malware en privacy schending fratsen waar ze steeds mee in 't nieuws zijn.

Mooie producten voor scherpe prijs, maar dus blijkbaar wel met een andere prijs.

Overigens apart dat de edge met groter scherm en specs met een kleinere accu komt. Het is dus duidelijk een keuze tussen scherm grootte/betere hardware/dunner VS accu duur.

[Reactie gewijzigd door xs4me op 23 juli 2024 15:13]

Je hebt gelijk dat je Lenovo niet meer vertrouwd.

Het stond laatst al op de lijst van "Telefoonfabrikanten die [x] afluistersoftware in de firmware doen". Weet de precieze titel van het artikel niet meer, maar het was wel opvallend dat de hele lijst vol stond met Chineze merken, op uitzondering van 1. 3x raden welk merk? Ja, Lenovo.

Het probleem is dat Lenovo hele goede kwaliteit bied voor een lage prijs. Maar dat kan gewoon niet uit. Dus wat doet men? Men gooit allemaal bloatware er op, en verkoopt gebruikersdata. Anders verdient Lenovo er geen zak aan.

En als dat maar de eind van de ellende was, dan zou dat fijn zijn. Het houd echter nog niet op. Een tijdje geleden had Lenovo zelfs een Sjoemelbios, wat je eigenlijk ook net zo goed een Rootkit virus kon noemen. Het moment dat het in de gaten had dat de bloatware er af was, door een fresh-install of wat dan ook, dan installeerde de laptop het gewoon direct weer opnieuw. Pas na veel gedram en gezeur is er met een BIOS update een einde aangekomen.

1x aan iemand een Lenovo aangeraden, maar had ik deze privacy schandalen geweten, dan had ik dat nooit gedaan.
maar het was wel opvallend dat de hele lijst vol stond met Chineze merken, op uitzondering van 1. 3x raden welk merk? Ja, Lenovo.
Wat het artikel niet vermelde maar wel de originele bron is dat de Lenovo's die het betrof niet met de originele ROM worden geleverd maar eentje die de reseller erop gezet heeft.
Hetzelfde wat hier op Tweakers met de Mi 5 review gebeurde.
Heeft dus weinig met Lenovo te maken.
Dit vind ik niet zo relevant eigenlijk.
Het was soms ook van Lenovo zelf en dan nog tal van keren via resellers.
Kijk maar 's naar hoe vaak 't Lenovo was en hoe vaak een andere fabrikant (incl. Xiaomi). Dat is natuurlijk geen toeval meer.
Er 1 uit pikken zegt niet zoveel over de veelvoud van Lenovo.

Natuurlijk, zoiets kan een keer gebeuren, maar waar andere bedrijven er vervolgens wat aan doen lijkt 't Lenovo weinig uit te maken.

Recent nog dit artikel, allemaal vage merken en wie staat er weer tussen? Jawel, Lenovo:
nieuws: Meegeleverde downloaders op goedkope Android-telefoons halen malware ...

[Reactie gewijzigd door xs4me op 23 juli 2024 15:13]

Recent nog dit artikel, allemaal vage merken en wie staat er weer tussen? Jawel, Lenovo:
nieuws: Meegeleverde downloaders op goedkope Android-telefoons halen malware
Niet relevant dat een reseller er andere software op zet?
Juist dat artikel wat jij aanhaalt, de Lenovo's waar het in dat artikel om gaat zijn geleverd met custom ROM's. Daar kan Lenovo weinig aan doen.

En waarom gebeurd het veel bij Lenovo? Omdat Lenovo (zeker in Rusland, en in het goedkope segment) enorm veel verkocht wordt.
Ik bedoel dat het niet zo relevant is om andere incidenten te noemen. om dan goed te praten dat het bij Lenovo zo vaak gebeurt. Het is namelijk nooit goed. Ik praat 't van Xiaomi ook niet goed.

Overigens was de Superfish malware gewoon vanuit Lenovo uit hoor. Dus ik snap niet zo goed hoor je dit soort zaken kunt verdedigen. Misschien iets kritischer zijn aan welke reseller je je producten verkoopt? Of zou Lenovo stiekem een graantje meepikken van die zogenaamde "reseller acties"?

Bij Lenovo lijkt het een visie te zijn om zo meer geld verdienen, door 3e partijen die vrijheid te geven. Toestellen blijven goedkoop, want verdiensten zitten elders. Afluistersoftware in de firmware? Dat idee vind ik als consument niet fijn. Dan geef ik liever wat meer uit voor een bedrijf met een ander winstoogmerk.

Xiaomi, Oppo, Huawei e.d. worden ook heel veel verkocht en hebben die problemen niet (structureel).

[Reactie gewijzigd door xs4me op 23 juli 2024 15:13]

Je weet dat Lenovo ook een Chinees merk is? Daarin dan geen uitzondering in elk geval...
Oeps. Foutje van mijn kant. Lenovo is niet de enige die gelabeled is als US op die lijst, maar dat is wel grappig aangezien ze een Chinees bedrijf zijn..

Linkje: http://www.trustlook.com/threat/adups/
Anoniem: 355318 @Kiragi20 december 2016 16:49
Lenovo heeft best veel imagoschade opgelopen, terecht na het superfish adware programma op hun consumentenlijn laptops . Een aanzienlijk deel van de publicaties nadien is echter gekopieerd van andere sites, verkeerd geïnterpreteerd of onjuist. Hierdoor is een wel heel slecht beeld ontstaan wat m.i.z. niet terecht is.
Wat Lenovo eigenlijk met name gedaan heeft is anonieme gebruiksstatistieken van hun meegeleverde applicaties verzamelen en versturen. De meeste fabrikanten doen dit, de verschillen zitten voornamelijk in hoe duidelijk dit gecommuniceerd wordt en hoe makkelijk het is uit te schakelen.

Dat gezegd hebbende, Lenovo is niet heilig, zoals de meeste fabrikanten dat niet zijn. Het is terecht dat men hier scherp op is.
Hier bij Tweakers staat dat die Zuk Z2 (De middelste in het rijtje) ongeveer 245 euro kost. Echter kan je deze bij best wel goede winkels ondertussen voor €180 kopen (Webwinkel Banggood bijvoorbeeld), tis echt absurt voor een toestel met Snapdragon 820 chip.

Gearbest heeft momenteel zelfs een aanbiedinkje lopen voor de Z2, slechts 166 ballen.

Hopelijk daalt de Zuk Z2 Edge ook zo snel in prijs, mag van mij nog wel lager... :)

Bijzonder merk dat ZUK, naar mijn mening verdiend het meer aandacht dan OnePlus.

[Reactie gewijzigd door Jvann op 23 juli 2024 15:13]

Gearbest en Banggood schijnen helaas nog wel eens toestellen te leveren met extra bloatware of spyware. Dat was bij de Mi Pad 2 het geval. Alleen de tablets die daar waren besteld bleken dat te hebben.
Zijn het niet verschillende versies?
De zwarte oogt meer 'bezelless' aan de zijkanten dan de witte variant, wellicht haalt die wel de genoemde 86%.
Of is dat optisch bedrog? :)
Komt door die 'lichtreflectie', die witte rand overlapt bijna heel de zwarte rand, waardoor de bezels nog kleiner ogen.
Wat ik ook wel jammer vind is de hoeveelheid accusap die ZUK tegenwoordig in zijn toestellen gooit.

- In de eerste ZUK, de ZUK Z1 zat een dikke 4100mAh batterij!
- Toen kwam de ZUK Z2, deze had wel een kleinere 3500mAh batterij maar het schermdiagonaal nam ook af naar 5" dus dat compenseerde opzich wel een beetje.
- Toen de ZUK Z2 Pro, met een 3100mAh accu in een 5.2" toestel. Het is niet slecht maar het is simpelweg niet bijzonder meer zoals bij de ZUK Z1.
- En nu de ZUK Edge, zelfde accucapaciteit als de Z2 Pro maar met een groter scherm en zwaardere processor.

Ik weet accucapaciteit is niet alles en optimalisatie speelt ook een rol, maar dat betekend nog niet dat het verkleinen van de accu een goede stap is. Daarnaast zijn de accus ook niet absurt klein, maar het is jammer dat de accus bij ZUK alleen maar kleiner zijn geworden.
Dan ga je toch gewoon voor de Lenovo P2. 5100mAh tot uw dienst met een superzuinige Snapdragon 621 en een mooi SuperAMOLED scherm :)
Klopt wel wat je zegt alleen, schijnt de snapdragon 821 15% energie zuiniger te zijn dan de 820. Of dat in de praktijk ook zo is?
Mooie telefoon, alleen Jammer dat het geen AMOLED scherm is net als bij de Z2 PRO.
Wat ik wel raar vind is dat er 2 varianten zijn met 4GB of 6GB werkgeheugen, maar de opslag veranderd niet. Had bij de 6GB RAM variant dan 128GB opslag geplaatst...

Of is het zo dat de twee versies hun eigen markt hebben?

Toestel heeft trouwens geen SD-Kaart slot, dus een 128GB versie had opzich niet misstaan.

[Reactie gewijzigd door Jvann op 23 juli 2024 15:13]

Mooie specificaties zeg, voor een vrij lage prijs. De OnePlus 3T is wel een stukje duurder voor soortgelijke specificaties. Alleen jammer dat deze telefoon een LCD-paneel heeft. Na dit artikel vertrouw ik Lenovo niet meer wat betreft telefoons. Met laptops vertrouw ik ze ook niet meer, alhoewel ik zelf ook een Lenovo laptop heb, maar die is niet vatbaar voor bloatware van Lenovo, want het is een ThinkPad (De Lenovo ThinkPad E460).

Zie deze link voor de lijst met getroffen toestellen (Lenovo staat daar ook tussen). De telefoons van Lenovo schijnen namelijk informatie te versturen naar de servers van Lenovo: http://www.trustlook.com/threat/adups/

Ik durf niet te zeggen of het ook om de telefoons van dochterbedrijven gaat, in dit geval ZUK.
De ZUK Edge ondersteund de volgende banden waaronder band 20:
FDD-LTE (频段1, 2, 3,4,5,7,8,20)
TDD-LTE (频段38, 39, 40, 41)
TD-SCDMA (频段34, 39 )
WCDMA ( 850, 900, 1900, 2100 MHz)
CDMA2000 ( 800 MHz)
GSM/EDGE( 850, 900, 1800, 1900 MHz)
CDMA( 800MHz)

De overige specificaties zijn hier te vinden: http://www.lenovomobile.com/edge/specs/index.html
Ik heb de Z2 PRO 128 gb, echt een geweldig toestel voor een superlage prijs. Ook de OS bevalt me prima. Deze edge variant zal vast zo net zo goed zijn.

Wel jammer van het scherm idd, oled is zoveel mooier.
Goedendag Gertjan,

Mag ik vragen waar je die z2 pro 128gb hebt besteld? En hoe zit het met garantie?

Hoor gaarne.

Mooie feestdagen.

Groeten,
Theo Roeland :)
Hoi Theo,

Ik heb m besteld bij banggood.com.
Qua garantie weet ik het eerlijk gezegd niet, heb ik me niet veel in verdiept. Ik had wel transportschade etc verzekerd. Als ie het niet doet bij aankomst kan je je beroepen op dead on arival. Service daar is goed, maar dat is mijn ervaring. Maar er zijn tal van webshops. Je moet ook geluk hebben met importbelasting. Ik had pech ;-)..

Toestel is werkelijk een van de beste die ik ben tegengekomen inclusief de S7..

De telefoon heeft vaak wel de internationale rom geïnstalleerd. Die is slecht ivn vertaling en geen ota updates. Ik heb m probleemloos geroot en een officiële zui rom erop gezet. Ook die rom is erg goed in combinatie met nova launcher.

Jij ook fijne feestdagen en mocht je vragen hebben dan hoor ik het graag!

Groeten Gertjan
Goedemorgen Gertjan ,

Bedankt voor je reactie. Bezit nu zelf een Wileyfox Swift , is best snel maar zit nu eigenlijk te wachten op een update naar Google Nougat 7.0 / 7.x .

Wileyfox heeft wel een mooie schil er overheen namelijk de Cyanogen Os versie 13.1.2

Hoop een snelle update zou tot 8 geupdate gaan worden ..........

Maar tot op heden nog weinig update naar 7 .............

Gaan het zien .

Goede groeten,
Theo

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.