VLC krijgt ondersteuning voor 360-gradenbeelden

VideoLAN heeft een technische preview van VLC 3.0 met ondersteuning voor 360-gradenbeelden vrijgegeven. De speler gaat volgend jaar waarschijnlijk de populairste virtualreality-headsets ondersteunen.

VideoLAN publiceert de technische preview onder de noemer VLC 360. De speler kan 360-gradenvideo en -afbeeldingen weergeven en biedt ondersteuning voor de weergavemodi zoom, little planet en reverse little planet. De navigatie door de beelden verloopt via muis en toetsenbord.

Voorlopig zijn alleen de Windows- en macOS-versies vrijgegeven. De release van de final volgt 30 november. Het ontwikkelteam stelt verder versies van VLC 360 voor Android, iOS en de Xbox One in het vooruitzicht, waarbij de mobiele versies de sensoren van smartphones kunnen gebruiken voor het navigeren binnen 360-gradenvideo.

Verder spreekt VideoLAN van de komst van ondersteuning voor de Vive, Daydream, Oculus en OSVR in 2017. Ook beloven de ontwikkelaars ondersteuning voor de weergave van 3d-audio, inclusief voor headtracking koptelefoons. VideoLAN heeft bij de implementatie hulp gehad van de maker van 360Cam, Giroptic.

VideoLAN VLC 3.0 360

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

28-11-2016 • 08:56

62

Reacties (62)

62
62
51
2
0
6
Wijzig sortering
Wat ik niet begrijp is dat ze een hele berg aankondigen, maar niet afmaken waar ze mee gestart zijn. *kuch* chromecast *kuch*
Het is open source, dus als je het echt heel graag wilt kun je gewoon bijdragen.
De hoeveelheid ontwikkeling van VLC is immers gelimiteerd door de hoeveelheid vrijwilligers en donaties.
Ik ben erg enthousiast over open source software, zowel als ontwikkelaar als 'idealist', maar ik snap dat dit voor veel mensen simpelweg geen constructieve feedback is (omdat ze geen ontwikkelaar zijn). We kunnen beter mensen erop wijzen dat dit erg populaire programma door vrijwilligers in elkaar gezet wordt, en dat ze heus wel meer willen doen maar er genoeg praktische problemen zijn. De oplossing: donaties!!

Ik zal zelf nog even te kijken op de donate pagina, en ze noemen dat ze ook graag documentatie-schrijvers willen, moderators, en designers. Helaas is het zo dat je voor een groot deel van dat soort taken vaak wel goed de weg moet weten binnen het programma. Maar als je er wel veel ervaring mee hebt, kan je het zeker proberen!

edit 3: Het valt me op dat een bitcoinadres getoond word op de donate pagina, maar die niet over https geserveerd binnenkomt.

[Reactie gewijzigd door afraca op 29 juli 2024 10:24]

Het valt me op dat een bitcoinadres getoond word op de donate pagina, maar die niet over https geserveerd binnenkomt.
Slightly offtopic... Maar waarom zou je een bitcoinadres, wat sowieso iedereen met intetnettoegang op een open pagina kan vinden, gaan versleutelen met https? Lijkt me vrij nutteloos :p
Omdat je daarmee gedoneerd geld kan onderscheppen? Misschien zie ik iets over het hoofd, maar met MITM kan je dat adres naar je eigen adres wijzigen.
Ja oke, dat is waar; zo had ik er nog niet over nagedacht. Je zou middels MITM ieder bitcoinadres kunnen wijzigen in je eigen.

Ik denk wel dat kwaadwillenden liever/makkelijker een leek proberen op te lichten dan de IT'er die zijn spul veel beter beveiligd en middels bitcoin wil doneren aan een open source project ;)
werkt prima hoor in de nightly op dit moment.
Bron: http://www.omgchrome.com/...upport-windows-nightlies/
Inderdaad, vooral chromecast is echt een gebrek. Daar zijn ze ook al zeker twee jaar mee "bezig".
inderdaad, ik zit ook te wachten op chromecast ondersteuning
Wat is chromecastondersteuning? Betekent dat dat VLC zich als Chromecastclient of als Chromecastserver gaat gedragen? Ofwel, kan ik voortaan streams casten naar, of vanaf mijn computer met VLC?
Chromecastondersteuning houd in dat vanuit VLC gestreamd kan worden naar je TV met chromcast.
*kuch**kuch* mee eens.
Dit brengt ze weer een stapje voor op de concurrentie zoals MPC-BE en GOM. Ik ben sinds kort van VLC afgestapt, omdat de interface ouderwets is, ik de instellingen onduidelijk vind, het naar mijn idee langzamer is, en ik kon met VLC beschadigde video's niet afspelen die het wel in MPC deden.

TLDR;
Misschien tijd om weer terug naar VLC te gaan.
Interface ziet er ouderwets uit, maar IMHO hoeft ouderwets niet slecht te zijn.

Persoonlijk vind ik het lekker simpel en overzichtelijk, een videospeler hoeft van mij niet fancy te zijn, maar moet gewoon mijn video's goed afspelen.
Ik ben juist van mening dat de FOSS community teveel focust op functie en niet genoeg op vorm. Dat laatste is natuurlijk minder belangrijker maar onderschat niet hoe fijn een goed ontworpen design kan werken. Wat dat betreft loopt die foss community ook zwaar achter en dt kan je ook zien in andere projecten zoals vele GNU/Linux distro's. Ondetussen vind de community het raar dat niet veel mensen zich aansluiten bij de beweging.

Kijk bijvoorbeeld naar de CLI, werkt fantastisch als als je controle over zaken nodig hebt maar het schrikt mensen af (Begrijpelijk) en dat willen de developers/liefhebbers gewoon niet begrijpen. Een discussie hierover starten met zulke mensen is dan ook een no-no omdat je gauw overspoeld wordt door haatberichten en kritiek over dat je gewoon te dom bent om het te begrijpen.

Beetje offtopic maar dat is mijn ervaring met FOSS software en OSen. VLC is al jaren een favoriet van mij puur om de reden dat zij hun interface wel goed op orde hebben. Het ziet er misschien niet modern uit maar alles is duidelijk ingedeeld en er zijn weinig tot geen hindernissen bij het navigeren van de beschikbare opties.

Ik weet dat MPC (Ook jaren gebruikt nadat VLC elke keer mijn font-cache bleef bijwerken.) er ook niet prachtig uitziet maar ook dat is een wonder programma die mij nooit heeft laten zitten. Toch blijf ik terugkeren naar VLC; veel betere support betreffende codecs en streaming.
Er zijn steeds meer FOSS-projecten die inmiddels een actieve doelstelling hebben om hun interface te verbeteren. GNOME 3 en veel van de meegeleverde GNU-software ziet best strak uit. Als Mac-gebruiker voel ik mij daar snel thuis.

VLC vind ik echter ook niet fijn. Ik gebruik liever [url=“mpv.io”]mpv[/url]. Als je QuickTime gebruikt, zul je mpv waarschijnlijk ook wel mogen.
Voor mpv zijn ook diverse frontends beschikbaar als Gnome-mpv (mijn favo op dit moment wegens weinig deps) en SMPlayer, die ook prima werkt op Windows.

Ben ook al een hele tijd geleden afgestapt van VLC. Vond deze player steeds trager worden, problemen met het afspelen van content en miste een beetje de vrijheid die je met mpv wel hebt (o.a. de handige CLI).

[Reactie gewijzigd door HollowGamer op 29 juli 2024 10:24]

wees blij dat er een CLI is... de reden waarom men zo vaak naar de cli verwijst, terwijl het net zo goed via de gui kan gedaan worden, is omdat je linux zo ver kan aanpassen dat 'klik nu op instellingen, klik dan op netwerk' niet overal hetzelfde hoeft te zijn (zelfs binnen dezelfde distro).
Het is dan handig dat er een universele manier is om dingen alsnog gedaan te krijgen, of je nu met gnome, lxde, xfce, kde of een andere desktopomgeving werkt op je linux...
Trouwens, dingen gaan nu eenmaal ook veel sneller als je rechtstreeks het commando ingeeft ipv dat je 5 schermen moet doorklikken eer je aan je optie bent... of bv voor het installeren van extra software; een apt install commando gaat veel sneller dan dat je eerst bv synaptic moet openen, dan gaan zoeken op de app, aanklikken, en dan bevestigien klikken en weer wachten tot het klaar is om dan synaptic te sluien...

je MOET niet alles via de CLI doen, maar het gaat gewoon veel sneller en zo hoeft men ook niet bij elke handeling de 10 verschillende mogelijkheden uitwerken; je kan er evt wel zelf naar op zoek gaan binnen je desktop-omgeving. Zeker de grotere zoals gnome en kde ondersteunen quasi alles via de GUI. Ook voor windows zijn er dingen die je via de CLI moet doen hoor; bv in windows 10 het F8-menu terugbrengen dat we in w7 en eerder nog hadden; dat gaat ook daar met een cli commando.
Je stopt nu letterlijk de woorden in m'n mond. Ik heb nooit gezegd dat het moet en ik heb ook nooit gezegd dat het slecht is maar toch impliceert je

wees blij dat er een CLI is...

Met een zekere ondertoon wel zoiets. Je hoeft mij als debian gebruiker echt niet wijs te maken dat het efficienter is, vandaar dat ik je comment weg wuif als offtopic (Ondanks dat je reacties op je eigen comment niet kan modden.) en allicht een beetje aggressief reageer.

een apt install commando gaat veel sneller dan dat je eerst bv synaptic moet openen

Ook synaptic is een ware rotzooi. Je moet je eens voorstellen dat een huis/tuin en keuken gebruiker door die lijst met zooi moet gaan zoeken. de CLI is daar geen goede vervanger voor omdat je dan alsnog de naam van het product moet weten.
Een tijdje terug moest ik door een VIA bug die als jarenlang aanwezig is een nieuwe kernel installeren en moest daarvoor met apt search kernel zoeken naar de juiste. Als HTK gebruiker ga je echt niet door die lijst met namen zoeken waar ook nog tientallen versies tussen staan; het is gewoon niet te doen. Dat is waar ik op doel wanneer ik zeg dat de FOSS community niet zozeer op zoek is naar iets voor allen maar meer naar iets voor jezelf. Er wordt weinig gefocused op het hele plaatje en meer op een kleine elite groep mensen die FOSS zien als een vluchtmiddel om te ontkomen aan closed source tirannie. Ondanks dat blijven veel mensen bij closed source hangen omdat.. het werkt en doet wat het moet doen zonder dat je eerst alles moet weten over je apparaat.

Vraag jezelf af, waarom zouden mensen Firefox op Linux gebruiken als ze handmatig Flash moeten bouwen (Mijn ervaring, kan ook een aangeleerde fout zijn!) om uberhaupt filmpjes te kunnen kijken?

Extreem offtopic maar dat is iets wat ik kwijt wou en zo geldt het dus ook voor design. Mensen betalen een flinke duit voor hun hard- en software en verwachten dat alles gewoon out-of-the-box werkt en er goed uitziet. Leuk en aardig dat er tienduizend foss alternatieven zijn waarvan drie kwart op github staat (En men weer zelf moet bouwen.) maar het is niet efficient voor het gros van de gebruikers en als de mensen die het ontwikkelen met hun gedachten nog in 1990 zitten helpt het natuurlijk ook niet mee. VLC is een top programma en zo ook MPC maar, willen ze dat meer mensen het gaan gebruiken... Dan dienen ze ook diezelfde gros gebruikers te dienen en niet te forceren hun idealen over te nemen (functie is belangrijker dan vorm.) zoals extreem vaak in de FOSS community gebeurt.
Helemaal mee eens. De typische techneut neemt al gauw genoegen met de 90's look zolang de functionaliteit goed is.

Er zijn vaker mooie projecten onderuit gegaan vanwege de spartaanse bediening (van superieure functionaliteit).

Er is dus inmiddels wel bewezen dat de vormgeving de levensverwachting bepaald door het al dan niet uitblijven van succes bij het grote publiek.
Ik vind de interface iets strakker maar ook handiger, de knoppen in de speelbalk bijvoorbeeld. Dat met de andere voordelen, hoe ik ze ervaar, maakt het voor mij een betere speler ;)

--Edit--
Natuurlijk moet een videospeler goed video's afspelen, maar ik ervaar persoonlijk dat VLC dat minder goed doet. Een mooiere interface is dan alleen maar extra prettig.

[Reactie gewijzigd door SilentLucidity op 29 juli 2024 10:24]

Interface werkt opzich wel. Wat ik vooral mis is fatsoenlijke HD resolutie ondersteuning. Op een 4k scherm is alles echt minuscuul helaas.
Scale option (Rclick op video).. die zit toch niet echt verstopt hoor ;)
In de nightlies is dat al een behoorlijke tijd gefixt. Alleen ze behoorlijk lang bezig met de nieuwe versie.
Ik mis bij VLC enkel het pauzeren/starten zoals alle webbased videodiensten het doen (klikken in het beeld).
There should be a plugin for that (lightbulb)
O wait, there is:

https://github.com/nurupo...in/tree/master/vlc-2.2.x+
Juist de ouderwets vormgegeven interface is voor mij één van de pluspunten die ik ervaar. Maar dat is uiteraard een kwestie van smaak. Altijd als ik een systeem opnieuw installeer zet ik meteen VLC erop als default player voor muziek en video, ik vind het heerlijk werken. Maar er zijn inderdaad veel goede alternatieven.

Het simpele design is voor mij één van de krachten.
Ik herken dat wel. Eerlijk gezegd maakt het mij niet zo uit hoe de interface eruit ziet, als hij maar logisch werkt. En dat is zeker het geval bij VLC. Voor mijn muziek kies ik echter toch nog voor Foobar2000, maar ook dat heeft voornamelijk met functionaliteit te maken.

In het verleden probeerde ik altijd spelers met stijlvolle interfaces, goomplayer enzo. Uiteindelijk werkt VLC toch het beste. Daarnaast kijk ik alles in volledig scherm, dus 99% van de tijd zie je de interface niet. Vooral dat maakt functionaliteit voor mij veel belangrijker dan uiterlijk.
Foobar inderdaad, ook een goede, was ik even vergeten. Het grote voordeel van Foobar vind ik de uitgebreide playlist functionaliteiten, die zijn beter dan die van VLC. Je ziet trouwens bij Foobar ook dat ze het houden bij het klassieke interfacedesign, dat kan ik wel waarderen.
ik heb vlc ooit eens gebruikt om een bepaalde functie ivm streaming.
maar mijn dagelijkse videospeler is Daum Potplayer; die ondersteunt alles, heeft out of the box al een paar skins waaruit je kan kiezen (niets te superfancy, maar wel veel moderner dan vlc) en is wat uitgebreider dan vlc als het aankomt op afspelen van media en instellingen.

Voor audio gebruik ik al jaar en dag AIMP wegens de superieure kwaliteit die dat pakket biedt (en omdat het de klassieke winamp-achtige look heeft) en enorm veel aan kan zoals tag-editing,; transcoding, opnemen van streams, audio visualisation plugins, multi-playlisting, etc etc
Ik ben zelf ook lang op zoek geweest naar een alternatief voor MplayerX, nadat ze slecht begonnen updaten en met hun spyware verhaal en heb er een hele hoop geprobeerd.

Voor mij belangrijk:
- Mooie UI
- Met de pijltoetsen tijdssprongen maken
- Onthouden van player-positie
- Automatisch naar de volgende file springen in een serie
- Snel + veel ondersteuning voor codecs
- Autmatisch herkennen van subtitles in dezelfde map.

Allemaal zaken die MplayerX perfect deed.

Dit vond ik een mooi alternatief: http://www.bitfield.se/playr/index.html
En hier kan je nog meer players vinden: http://alternativeto.net/...edia-player/?platform=mac
Iets wat ik naar alle waarschijnlijkheid compleet heb gemist, kan je wat meer info geven over dat spyware verhaal (Links, links, links )
Ik hoop niet dat het zoiets vreselijks is zoals bij quickpic het geval was, RIP.
Terug gaan omdat ze nu VR ondersteuning hebben?

Ben ook ooit afgestapt van VLC om de zelfde reden. En omdat het sommige bestanden niet kon openen. Gebruik nu mpc-hc.
Met ondersteuning daarvoor loopt VLC weer een stapje voor in features, nu is er niet zoveel verschil daarin.
Ik vond VLC altijd heel goed met beschadige bestanden omgaan. Bij oude avi bestanden bood hij dan nog wel eens aan om de index te herbouwen (Wat overigens niet werd opgeslagen, dus waarschijnlijk in het werkgeheugen gebeurde)
Laats had ik dus een film waar ik niet doorheen kon spoelen in VLC, alsof het een livestream was. Dit ging in MPC-BE perfect.
Zeggen dat VLC een ouderwetse interface heeft en dan een concurrent als MPC benoemen? :9
Volgens mij is dat juist de gene met de oudste interface ;).
Gelukkig kijk ik films in volledig scherm, dan zie ik weinig van de interface terug, als het goed is ;).
Je hebt gelijk, MPC heeft een erg oude interface aangezien het development is gestaakt en de laatste versie uit 2011 stamt, ik heb het dan ook niet over deze versie.
Ik heb het ook niet over de versie waar jij het over hebt: MPC-HC, de fork van MPC. Ik heb het over MPC-BE. BE heeft volgens mij niets met Belgie te maken, maar zoals de ontwikkelaars zelf zeggen: "BE is based on the original "Media Player Classic" project (Gabest) and "Media Player Classic Home Cinema" project (Casimir666), contains additional features and bug fixes."
Het enige verschil dat ik waarneem is echter de interface ;)
Maar de interface van VLC is zelf nog aan te passen.. en als ik GOM EN MPC-BE zie dan zie ik weinig verschil in de interface hoor, ook niets meer dan een skin..
Voor een ouderwetse interface valt ook wel weer wat te zeggen.
Alles zit altijd op dezelfde plek, en je hoeft nooit ergens naar te zoeken. Daarnaast zijn de knoppen enige tijd geleden vernieuwd.

Maar als je nou Windows Media Player neemt, die heeft letterlijk bij iedere versie een andere interface. Dat is toch helemaal niks? Dat alles telkens weer ergens anders staat, en sommige functies in de ene versie wel beschikbaar zijn, maar in de andere niet.

Geef mij dan maar VLC.
Nu nog de interface geschikt maken voor vr
Anoniem: 420148 @lololig28 november 2016 09:27
Nu uberhaupt de interface nog geschikt maken. Het is op elk desktop-platform een draak van een applicatie qua gebruiksvriendelijkheid.
Helaas geen optie op een MBP :( gebruik het toch het meest onderweg.
MplayerX of mpv. Mpv is spartaanser maar heeft de beste videoweergave (beide zijn beter dan VLC in dat opzicht), mpv wint met upscalen wat met een retina scherm vrijwel altijd aan de orde is.
Ik heb ook jarenlang MplayerX gebruikt, maar hou er rekening mee dat de meest recente versies Spyware bevatten.

Controle daarop kan je doen met: https://nl.malwarebytes.com/antimalware/mac/

Ik mis ook de interface van MplayerX maar dan in een VLC-versie.
Ja, maar die versie heeft weer behoorlijk wat beperkingen, zoals basic dingen zoals het niet afspelen van DVD's en Bluerays.
tja, gebruiksvriendelijkheid is in the eye of the beholder. wat jij gebruiksvriendelijk vindt hoeft een ander totaal niet te vinden. Je kunt de interface van VLC behoorlijk naar je eigen hand zetten.
Gebruiksvriendelijkheid is niet in de eye the beholder, dat is hele grote onzin. UI-design is een studie en een vak. Brood bakken is ook niet enkel een kwestie van 'smaak' als hij is zwartgeroosterd. Of er rozijnen bij moeten zou je wel een kwestie van smaak kunnen zien.
Gebruiksvriendelijkheid is dus echt WEL in the eye of the beholder... UI design kan best een studie zijn ja, maar zoveel mensen zoveel wensen en zoveel meningen.
Sommige elementen zijn misschien deels gelijk voor veel mensen. En mijn ervaring is dat UI designers er vaak compleet naast zitten, maarja die moeten natuurlijk ook wel hun geld verdienen.
Wat ik jammer vind in vlc en velen andere media players is, dat hij niet een film of serie afspeel waar je ben gebleven.
VLC doet dat gewoon? Als je een bestand opnieuw opent geeft 'ie hier bovenin gewoon aan of je verder wil gaan waar je gebleven ben.
nice
dan moet ik maar eens kijken of ik geen 1991 vlc heb
maar bedankt voor de info
Als het niet standaard aan staat moet je even kijken onder video instellingen. Het is een checkbox waarmee je die functionaliteit inschakelt.
Anoniem: 170109 @Blinkin29 november 2016 01:56
nou die staat bij mij gewoon aan maar niet altijd speelt hij het bestand opnieuw af waar ik gebleven was(of iig die knop komt niet altijd tevoorschijn) voor de rest idd werkt het bij vlc makkelijk en snel.
Ik denk inderdaad dat hij nog moet updaten, want dat geeft die wel netjes aan.

Verder vind ik de UI juist wel robuust en handig. Het speelt ook bijna alles af, ben maar 2 à 3 keer iets tegengekomen die hij niet goed kon afspelen, wegens licenties, maar voor de rest een top programma! :9
Anoniem: 834683 28 november 2016 10:32
Saaie Interface, pluk hier een Skin uit: https://www.videolan.org/vlc/skins.php
Waar dus al in grote letters bovenstaat: "Skins do not work on Mac OS X!",

Ofwel: skins werken enkel voor Windows...
tja, en dat is dus het voordeel, je kunt zelf de interface instellen zoals jij dat graag wilt. zelf vind ik een hoop van die skins echt walgelijk en verre van een verbetering van de simpele standaard interface, maar je hebt dus gelukkig keuze.
AR in VLC is toch veel beter dan VR? :+

Het doet mij goed om te zien dat steeds meer software ondersteuning krijgt voor 360 graden video.
De release van de final volgt 30 november.
Ik zou zeer verbaasd zijn wanneer de final versie van VLC 3.0 op 30 november uitkomt. Deze release is al meerdere malen uitgesteld. Ik geloof dat de versie bijna een jaar geleden al uit had moeten komen, en er staan nog wat tickets open die niet binnen twee dagen kunnen worden opgelost.

[Reactie gewijzigd door oohh op 29 juli 2024 10:24]

wanneer gaan ze eens eerst de belangrijke dingen doen, zoals chromecast?
mss is chromecast dan toch niet zo belangrijk?
Anoniem: 170109 29 november 2016 01:58
menig tv kan alles streamen wat je op je telefoon hebt staan qua multimedia :) enige dat ik het voor zou gebruiken die chromecast. maar aangezien al mijn tvs streamen vanaf mijn pc en ook alles vanaf mijn telefoon of iedereen die met mijn wifi is verbonden deelt gebruik ik geen chromecast.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.