Het is de NASA gelukt om een opblaasbare module te installeren op het internationale ruimtestation, waarmee op relatief goedkope wijze meer ruimte gemaakt kan worden. Een eerste poging om lucht in de module te blazen ging niet goed.
Tijdens een procedure die uren in beslag nam, lukte het om de opblaasbare module te ontplooien en op druk te zetten. Op Twitter hebben medewerkers van het internationale ruimtestation een timelapse-video geplaatst waarin is te zien hoe de Bigelow Expandable Activity Module, ofwel BEAM, uitzet en vorm krijgt. Dat betekent echter nog niet dat de bewoners er meteen in kunnen; er moeten nog de nodige tests gedaan worden, en daarom kunnen de eerste astronauten pas volgende week naar binnen.
Vorige maand lukte het de NASA om de module te bevestigen aan het internationale ruimtestation. Er moest echter nog wel lucht in geblazen worden, en vorige week werd bekend dat een eerste poging hiertoe niet lukte. Er ontstond namelijk te veel druk op de stof waaruit de expansiemodule is opgebouwd, en dat zorgde voor gevaarlijke situaties.
Voor de bouw van de module is samengewerkt met Bigelow Aerospace. Het gaat vooralsnog om een test, die twee jaar in beslag neemt, waarna wordt gekeken in hoeverre dergelijke opblaasbare modules een goedkope aanvulling kunnen vormen op het ruimtestation.