Opzettelijk of slecht programmeerwerk?
Maar wat verwachten we er van, in een wereld waarin bijvoorbeeld Pechtold van D66 meent dat we geld verdienen door innovatief te doen. Ofwel, hij is gek op 'start-ups'. Dus we moeten faciliteren in en rond het onderwijs dat jongeren leren programmeren. We moeten allemaal app-bouwers worden in een economie waar een vaste baan zeldzamer wordt en met allerlei schnabbels ons geld verdienene.
Wat je dan krijgt is een start-up van een paar jongens die de fiets led-verlichting willen geven die te programmeren valt me boodschappen. Alles en iedereen kan iets verzinnen en een gat in de markt schieten. Er is altijd wel iemand die er het nut van inziet...
En dan is dus de vraag, al die gozertjes die zich al helemaal rijk wanen met hun app-idee in een of andere 'store', kunnen die wel goed programmeren? Of is het allemaal min of meer in elkaar geflanste troep.
En als je in elkaar geflanste troep in een genetwerkt gadget propt, wat verwacht je dan van de resultaten?
Maar dit is toch wat we willen? Allerlei apps voor de meest vreemde niches? En dat allemaal op tablet en smart phones en health gadgets.
Ik maak me al vanaf het begin zorgen over de informatie die een smart watch opneemt. Je hartslag, route, locatiegegevens. Medische gadets die je slaap tracken, het lijkt allemaal zo leuk.
Er is een Guust strip waarin Guust een opname maakt van zijn eigen slaap zodat ie het later terug kan luisteren, of ie wel lekker geslapen heeft. Wie had ooit gedacht dat dit geen grap was?
Dit is mijn probleem met te veel informatoe genereren uit je eigen leven. Je datamined jezelf, en omdat alles aan internet hangt, via een of andere cloud van je smart watch, is er een onmiddelijk beveiligingsprobleem.
Pacemakers die draadloos benaderd kunnen worden... Insuline apparaten... Er is geen grens aan wat men draadloos wil doen. Hier zie je het probleem. En dit geval gaat nog herhaald worden.
Big Data geilt er nu al op om velden in de spreadsheet toe te kunnen voegen over je gezondheidstoestand...en verzekeraars zullen die info graag kopen. Allemaal in je eigen voordeel uiteraard, wat double speak is voor hun voordeel. Want zo kunnen ze aan het equivalent werken van social engineering, ofwel, voor elke klant een custom-verzekering. Je betaald minder premie als je hardloopt en je resultaten in hun cloud zet. Maar het voordeel zal vooral zijn voor henzelf.
Wie van nature geen sporter is en op termijn, geen smart watch heeft, die betaald relatief meer premie, net als er onderscheid is op basis van de postcode check zoals laats op tv was, waar je ineens veel meer blijkt te betalen in dezelfde straat voor een verzekering.
En dus, ook hier kan ik de vraag beantwoorden hoe ik dan de dans ontspring van het niet meegaan in dit soort zaken. Ik heb geen smart watch en ik gebruik geen cloud diensten. En op een dag kost me dat geld, maar op een dag blijkt ook er een hack of bug in software te zitten waardoor informatie op straat ligt. En daar ontsnap ik dan alvat aan, met vooruitwerkende kracht.
En wie zegt nu dat ik niet vooruitdenkend ben?