Het bedrijf EverDisplay heeft een oled-scherm met 4k-resolutie voor mobiele apparaten getoond. Het 6"-scherm heeft 734 pixels per inch en EverDisplay ziet vooral toepassingen in vr-brillen en smartphones.
Het gaat om de eerste publiek getoonde oled-display voor mobiele apparaten, claimt het bedrijf. Het gerucht ging dit voorjaar dat Samsung een scherm met 4k-resolutie in zijn Note 5 zou schroeven, maar recentere geruchten wijzen erop dat het daarbij gaat om een oled-scherm met 2560x1440 pixels, net als de huidige Note 4. Het oled-scherm met hoogste pixeldichtheid tot nu toe is de display van de Galaxy S6, die met 2560x1440 pixels op 5,1" uitkomt rond 575ppi.
EverDisplay ziet vooral toepassingen in vr. Vanwege de kleine afstand tussen het scherm en het gezicht, kunnen gebruikers bij de huidige resoluties nog altijd pixels onderscheiden in het beeld, iets dat bij 4k-resolutie minder goed mogelijk moet zijn. Oled-schermen zijn vanwege het hoge contrast en de diepe zwartwaarden bij uitstek geschikt voor vr. Bovendien kunnen oleds sneller in- en uitschakelen, waardoor beelden in potentie met veel meer frames per seconde weergegeven kunnen worden.
Er zijn al wel eerder lcd's gedemonstreerd met zulke hoge ppi-waarden. Sharp toonde eerder een 4k-scherm op 5,5". Samsung wil schermen gaan ontwikkelen tot 2250ppi binnen enkele jaren.