De opensource-webmailclient Roundcube heeft zijn doelstelling om 80.000 dollar op te halen op de crowdfundingsite Indiegogo behaald. Daarmee kunnen de ontwikkelaars werken aan Roundcube Next. Deze moet een verbeterde interface krijgen, evenals veel aanvullende applicaties.
Op moment van schrijven heeft Roundcube bijna 84.000 dollar, omgerekend ruim 75.000 euro, opgehaald via Indiegogo. Met het geld wil Roundcube een aantal ontwikkelaars fulltime laten werken aan de ontwikkeling van Roundcube Next, de opvolger van de huidige Roundcube-webmailclient.
De ambities voor Next zijn groot. De webmailclient moet een vernieuwde webapplicatie worden die dankzij een responsive ontwerp ook op mobiele apparaten goed is te gebruiken. Daarnaast moeten er tal van aanvullende webapplicaties komen. In de planning staan onder andere een videochat-app, op basis van WebRTC, een regulie chatclient via xmpp, het samenwerken aan documenten en toegang tot to-do-lijstjes en cloudopslagdiensten.
Alle code die wordt ontwikkeld voor Roundcube Next zal opensource worden aangeboden. Ook komt er een Roundcube Apps Manager om ook toegang te bieden tot webapps van derde partijen.
Roundcube heeft naar eigen zeggen wereldwijd meer dan vijfhonderdduizend geverifieerde installaties en wordt onder andere door veel isp's en organisaties als webmail-client gebruikt. Onder andere Xs4all, die mee gaat werken aan de ontwikkeling van Roundcube Next, biedt Roundcube als webmailclient aan.