Sony heeft voor de PlayStation 4-console een mediaspelerapplicatie aangekondigd. De zogeheten Media Player kan media streamen vanaf netwerkbronnen of vanaf usb-opslag. Containers als mkv en avi worden ondersteund, maar DTS-audioweergave ontbreekt.
De PlayStation 3 beschikt al lange tijd over een mediaspelerapplicatie, maar voor de PS4 ontbrak deze nog. Daar komt nu verandering in; Sony heeft aangekondigd dat de Media Player-applicatie per direct vanuit de PlayStation Store kan worden binnengehaald.
Door een usb-stick of -harddisk aan de console te hangen, kunnen videobestanden, muziekbestanden en foto's bekeken of beluisterd worden. Ook dlna-servers worden ondersteund, evenals videomateriaal dat op basis van h264- of mpeg4-codecs is gecomprimeerd in mkv-, mp4- en avi-containers. Voor de audioweergave wordt Dolby Digital wel ondersteund, maar de mediaspeler kan niet overweg met DTS-soundtracks. Verder meldt Sony dat het afspelen van muziek, waarbij alleen mp3- en aac-bestanden geopend kunnen worden, ook in de achtergrond kan gebeuren.
De PlayStation 4 kan zonder de mediaspeler-applicatie al dvd's en blu-ray's afspelen. Ondersteuning voor cd-audio is er echter niet.