Ontwikkelaar Creative Assembly heeft de tools vrijgegeven waarmee fans van Total War: Attila zelf mods kunnen maken voor de rts. De Assembly Kit verkeert officieel nog in bèta, maar bevat de editors die de studio zelf gebruikt heeft om de game mee te maken.
De tools die Creative Assembly vrijgegeven heeft zijn een aangepaste versie van de Assembly Kit die voor Total War: Rome II beschikbaar is. De nieuwe Kit bestaat uit vier losse onderdelen, die fans van de rts de mogelijkheid geven om compleet nieuwe campagnes voor de game te maken. De editors hebben namen meegekregen als Dave, Bob, Ted en Terry. Met Dave beheert de modder de database van de game, om zo bijvoorbeeld eigenschappen van eenheden te bepalen. Met Bob beheert de modder de bouwstenen van de game, zoals de textures, modellen en animaties. Ted is de plek waar een slagveld vormgegeven kan worden en met Terry voegt een modder die samen tot een campagne.
Naast de editors zelf levert Creative Assembly ook nog een pakket met Terrain Raw Data; textures die gebruikt kunnen worden om maps en campagnes vorm te geven. De ontwikkelaars geeft daarbij een kleine waarschuwing vooraf: uitgepakt neemt het pakket 60GB aan ruimte in. De Terrain Raw Data is niet nodig om aan de slag te gaan omdat een modder ook zelf textures en models kan maken voor de game. De Assembly Kit verkeert officieel nog in bèta.
Assembly Kit Total War: Attila