HTC heeft de Desire 826 gepresenteerd, een smartphone met Android 5.0, 64bit-processor en een Ultrapixel-camera aan de voorkant. Het toestel lijkt vooralsnog alleen uit te komen in sommige Aziatische landen en de Verenigde Staten.
De Desire 826 is het eerste toestel waarbij HTC de Ultrapixel-camera met een resolutie van 4,1 megapixel, die het onder meer gebruikte in de One M7 en One M8, aan de voorkant van het toestel heeft geplaatst. Aan de achterkant zit een gebruikelijkere camera met een resolutie van 13 megapixel.
Het toestel is eveneens de eerste HTC die out-of-the-box voorzien is van Android 5.0. Vanaf Lollipop kan Android in 64bit draaien en daar maakt de fabrikant ook gebruik van door in de telefoon een Qualcomm Snapdragon 615-soc te zetten. Deze soc ondersteunt 64bit met zijn acht Cortex A53-processorkernen.
De Desire 826 heeft verder een 5,5"-lcd met een resolutie van 1920x1080 pixels, waarmee het scherm iets groter is dan dat van de onlangs uitgebrachte Desire Eye. Het ontwerp met een gekleurde kunststof behuizing doet wel denken aan dat van de Eye. De Desire 826 lijkt vooralsnog alleen uit te komen in landen als India en de Verenigde Staten; dat gebeurt later deze maand. HTC heeft nog niets bekendgemaakt over een eventuele Nederlandse of Belgische release voor dit toestel. Ook de prijs is nog onbekend.