HTC presenteert Desire 826 met Ultrapixel-camera en Android 5.0

HTC heeft de Desire 826 gepresenteerd, een smartphone met Android 5.0, 64bit-processor en een Ultrapixel-camera aan de voorkant. Het toestel lijkt vooralsnog alleen uit te komen in sommige Aziatische landen en de Verenigde Staten.

De Desire 826 is het eerste toestel waarbij HTC de Ultrapixel-camera met een resolutie van 4,1 megapixel, die het onder meer gebruikte in de One M7 en One M8, aan de voorkant van het toestel heeft geplaatst. Aan de achterkant zit een gebruikelijkere camera met een resolutie van 13 megapixel.

Het toestel is eveneens de eerste HTC die out-of-the-box voorzien is van Android 5.0. Vanaf Lollipop kan Android in 64bit draaien en daar maakt de fabrikant ook gebruik van door in de telefoon een Qualcomm Snapdragon 615-soc te zetten. Deze soc ondersteunt 64bit met zijn acht Cortex A53-processorkernen.

De Desire 826 heeft verder een 5,5"-lcd met een resolutie van 1920x1080 pixels, waarmee het scherm iets groter is dan dat van de onlangs uitgebrachte Desire Eye. Het ontwerp met een gekleurde kunststof behuizing doet wel denken aan dat van de Eye. De Desire 826 lijkt vooralsnog alleen uit te komen in landen als India en de Verenigde Staten; dat gebeurt later deze maand. HTC heeft nog niets bekendgemaakt over een eventuele Nederlandse of Belgische release voor dit toestel. Ook de prijs is nog onbekend.

Door Arnoud Wokke

Redacteur

06-01-2015 • 10:22

46 Linkedin

Reacties (46)

46
46
35
3
0
2
Wijzig sortering
De verschillen tussen deze 826 en de eerder aangekondigde 820 zijn redelijk klein. In feite heeft HTC nu twee mid-range toestellen achter de Desire Eye. Vraag mij af of HTC nu niet wat te veel Desire's uitbrengt.

Vergelijking:

826
Scherm (resolutie): 5,5 inch, 1920x1080p
Processor: Qualcomm Snapdragon 615
Camera's: 13 MP, 4,1 UP

820
Scherm: 5,5 inch, 1280x720p
Processor: Qualcomm Snapdragon 615
Camera's: 13 MP, 8 MP

[Reactie gewijzigd door Th_mas op 6 januari 2015 11:30]

Je mist natuurlijk het feit dat de 826 de opvolger is van de 820. Zo positioneert HTC de 826. Dan is een kleine upgrade perfect te verantwoorden en komt er geen nieuwe desire model bij maar wordt er eentje vervangen.
De 820 is pas sinds december 2014 op de markt, dus dat lijkt mij wel heel kort dag om een opvolger uit te brengen.
En toch is het zo;
it's positioned as a follow-up to the Desire 820 (which is only four months old, by the way)
http://www.engadget.com/2...camera-for-better-selfie/
Anoniem: 103465
@Th_mas6 januari 2015 18:25
HTC peoduceert minimaal net zoals Motorola en BlackBerry om sneller de produktlijn aan te passen en niet met overbodige voorraad te komen zitten. Dit levert gewoon veel meer op per toestel.
Ik vind het een lelijk apparaat, en weet niet zo goed of dit nou onder 'midrange' of 'high-end' moet vallen.. De processor zal vast voldoende snelheid hebben, maar is niet het high-end model.

Verder is de ontwikkeling van een goede frontcamera wel goed!
Anoniem: 601896
@AFCAjax6 januari 2015 10:35
Met android 5.0 en de niet goed uitgewerkte standaard geactiveerde encryptie, is je telefoon gauw 10% tot 20% trager dan als je android 4.4 zou hebben. Dus je kan eigenlijk een telefoon standaard als een halve klasse lager beoordelen dan dat je normaal zou doen aan de hand van de soc.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 601896 op 6 januari 2015 10:52]

Eerder is al gebleken dat de encryptie geen impact heeft op het ARMV8 design (dus de 64-bit). Voorbeeld is de Nexus 9 die ongeencrypteerd exact dezelfde resultaten neerzet als geencrypteerd.
in ArmV8 zit de encryptie (AES en SHA) in de instructieset. Als bovenstaande telefoon de 64-bit instructieset gebruikt, dan is dit probleem van de baan.

Op de 32-bit snapdragon chip is dit een aparte module die blijkbaar niet in android 5.0 verwerkt zit.
Anoniem: 297189
@awenmaek6 januari 2015 12:51
ARMv8 (inclusief AES en SHA) wordt trouwens ook al in 32-bit modus ondersteund, bijvoorbeeeld in de huidige vorm van Android 4.4 die met Snapdragon 615 en MT6752 geleverd wordt. Deze chips hebben Cortex-A53 cores die ARMv8 ondersteunen (in ieder geval de 32-bit variant, 64-bit in de toekomst waarschijnlijk ook). Je kunt dit terug zijn in Geekbench resultaten, waar deze chips goede resultaten neerzetten voor encryptie tests. Bij Geekbench heet dit "Aarch32" mode i.p.v. "ARMv7".

De Snapdragon 410 is een uitzondering omdat deze ARMv8 helemaal niet lijkt te ondersteunen ondanks het gebruik van vroege Cortex-A53 cores. Dus deze chip is helemaal niet voorbereid op Android 5.0, en is ook relatief langzaam. Ook oude ARMv7 Snapdragon zoals Snapdragon 801, 805 en 400 hebben geen AES/SHA en zijn dus ook minder geschikt voor Android 5.0.

Op zich is dit een goede reden om je achter de oren te krabbelen bij het kopen van een dure telefoon met Snapdragon 801 of 805 (b.v. Galaxy Note 4 met Snapdragon 805), want Android 5.0 zal waarschijnlijk daar niet optimaal lop open in de toekomst. Dan ben je beter uit met b.v. de Exynos variant van de Note 4.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 297189 op 6 januari 2015 12:53]

Om het grafischer voor te stellen:
De Snapdragon 615 scoort in Geekbench AES (multicore): 2407
De Snapdragon 800 scoort in Geekbench AES (multicore): 325

Best wel een groot verschil (hoewel, nog ver van de Nexus 9 score die in AES multicore tot 7000 kan geraken)
Merk daarbij wel op dat zo'n benchmark dus vooral/enkel de AES instructies test. Bij werkelijke taken is dat echter maar een paar % van het totaal.

Ofwel als bij wijze van spreken je een 100% verbetering ('dubbel zo snel') van iets dat maar 4% totaale CPU tijd kost, heb je nog maar maar 2% totale winst. Liever heb ik dan een andere CPU die die - in mijn voorbeeld - 96% met 'maar' 30% versnelt.

Bedenk verder dat bij de meeste taken de CPU's vooral idle staan te draaien en je merkt er vrij weinig van. Geheugen snelheid en snelheid van flash geheugen zijn dan veel relevanter.
Natuurlijk, maar hier ging het specifiek over prestatie verschillen tussen encryptie aan en uit dus dit is erg relevant en laat zien dat de 64 bitters veel minder of geen vertraging zullen laten zien op encrypted storage, terwijl de oudere cores er wel een probleem mee hebben.
De nieuwe instructieset zal zeker helpen, maar ik reageerde dus vooral op de eerder gemaakte reactie van geometry45nm :

Op zich is dit een goede reden om je achter de oren te krabbelen bij het kopen van een dure telefoon met Snapdragon 801 of 805 (b.v. Galaxy Note 4 met Snapdragon 805), want Android 5.0 zal waarschijnlijk daar niet optimaal lop open in de toekomst

Dat is immers onzin. Het wel/niet hebben van AES ondersteuning zal waarschijnlijk niet merkbaar zijn. En zelfs met ingeschakelde AES full-flash encryptie zal een een high-end 801 CPU (zonder ondersteuning) beter draaien dan een mid-end met AES ondersteuning.

De nieuwe instructieset is dan ook vooral geintroduceert omdat ARM de servermarkt in wil gaan, waar acceleratie wel belangrijk is.
Nou ja, nulnul7 gaf aan dat een telefoon al gauw 10-20% trager werdt van Android 5, terwijl het juist sneller zou moeten zijn, dat is niet niks. Maar verder heb je denk ik wel gelijk... In veel taken zal een 805 echt wel sneller zijn dan een 610.
De Desire reeks valt altijd onder het midrange segment. Ik denk dat deze, net als de Eye, ongeveer de specs van de huidige M8 gaat krijgen. Nu de M9 aangekondigd is zal de 826 wel een van de top Desire modellen worden.

Ik vind de ontwikkeling mbt de front/back camera ook erg goed. De backcamera heeft toch lekker veel megapixels. Dat is een van de grote tekortkomingen van de M8.

Juist het feit dat ze de ultrapixel-camera als selfiecam gebruiken is helemaal zo slecht nog niet. Deze foto's worden vaak even snel gemaakt en vooral op het internet gebruikt. Die hoeft je niet zo nodig te croppen of drukken. Ben erg benieuwd hoe dit zich door ontwikkeld.
Desire serie is midrange
Lelijk omdat hij in die kleur afgebeeld staat. Google eens en je vind hem ook in het wit, rood en misschien wel andere kleuren.
Anoniem: 601733
6 januari 2015 11:33
Als iemand met een HTC One M7 in bezit ben ik wel wat teleurgesteld in de ultrapixel camera aan de achterkant. Maar deze camera aan de voorkant plaatsen is eigenlijk best een goed idee! De resolutie is dan meer dan genoeg om te videobellen of om selfies te nemen. Ik kan me voorstellen dat veel selfies op donkerdere plekken genomen worden (clubs of restaurant 's avonds ofzo) dus dan komen die grotere pixels zeker van pas :)
Dat is zeker waar.
Wat mij vooral tegenvalt is als je op de PC iets in wilt zoomen of een crop wilt maken. Dan is 4 megapixel gewoon te weinig. Een paar jaar geleden toen 3 en 4 megapixel normaal was op een fotocamera hadden ook de monitoren een lagere resolutie en kon je meer inzoomen voordat de pixels te groot werden in beeld.
Anoniem: 601733
@WaterFire6 januari 2015 12:01
Ik merk het op m'n M7 ook. Als ik een foto maak, moet ik dat steeds uitgezoomd doen, omdat de foto er bij het inzoomen al gauw niet meer uit ziet... Dan kan je zo pixels tellen :9 De sprong naar 13MP in dit model is dus wat mij betreft zeker een pluspunt! Het is ook goed dat HTC niet al hun ervaring met de ultrapixel camera zo maar weggooit, maar er een nieuwe toepassing voor bedenkt.
Je moet nooit inzoomen als er het toestel geen optische zoom heeft.
Dat zou geen probleem mogen zijn als je gezoomde beeld bijvoorbeeld 1920*1080 groot is. Maar met 4MP zit je dan inderdaad te ver ingezoomd. Bij 13MP kan dat prima, dan crop je uiteindelijk gewoon op de telefoon in plaats van op de PC achteraf.
Croppen is geen probleem, digitaal zoomen is iets anders en ten alle tijde te vermijden.
Voor iedereen die zich afvraagt wat een Ultrapixel camera is:
HTC UltraPixel-technologie maakt gebruik van pixels die tot twee keer groter zijn dan die van gebruikelijke smartphonecamera's voor foto's met weinig licht die gewoon ongelooflijk zijn.
https://www.htc.com/nl/innovations/
Gepresenteerd door HTC als de next best thing. Maar inmiddels dus gedegradeerd tot selfiecamera. Project mislukt.. oude voorraad?
Mja, als frontcam lijkt het me een prima camera, aangezien deze licht gevoeliger is dan een "normale" camera module, zeker zonder flitser.
Vind persoonlijk dat ze goed bezig zijn in de Desire lijn. Hoop ook echt dat hun strategie vruchten zal afwerpen, want de prijs/kwaliteit is hedendaags bij HTC erg goed te noemen.
Inderdaad, doet oude tijden weer herleven.
Kan me nog herinneren dat de desire ten tijde van 2.3 de te kloppen smartphone was.
Denk alleen dat deze met een vermoedelijke MSRP van 350 a 400 niet zo in de smaak zal vallen.

Overigens wel ronduit crap dat ik met mijn nexus 5 nog steeds op 4.4.4 zit en dat zelfs HTC het voor elkaar krijgt op 5.0 eerder uit te rollen op haar budget reeks i.v.m. Google's voormalige flagship (die 18 maanden ondersteuning zou moeten krijgen 8)7 )

offtopic:
Hier nog steeds geen OTA voor 5.0 of 5.0.1 en geen zin om te gaan tweaken (sideloaden/reset).
Ik heb niet voor niets een Nexus gekocht vanwege de 18 maanden software ondersteuning.

[Reactie gewijzigd door eL_Jay op 6 januari 2015 12:42]

Volgens mij hoeven we er niet al te rouwig om te zijn. Een behoorlijke memory bug en het ontbreken van goede geluidsprofielen zijn voor mij reden om nog lekker op 4.4.x te zitten. Moet zeggen dat 4.4.x voor mij persoonlijk ook helemaal niets te wensen over laat. Ik zie het als een soort windows 7 :)
4.4 is een perfect werkpaard maar lollipop heeft ook wel een aantal praktische zaken als vertrouwde bluetooth connecties etc, daarnaast voelt het allemaal bloedsnel aan en ziet het er imo beter uit. Ikzelf ben gelukkig nog niet tegen de memory bug aangelopen op 2 apparaten.
Maar 5.0 op de N4 is al een tijd uit? Een vriend van me heeft hem al een tijdje draaien...
Zit je met je nexus 5 nog op 4.4.4? Ik heb OTA reeds een update naar 5.0.1 gehad en ik heb gewoon een nexus 5 out of the box.
Ik vind het toch wel jammer dat htc nog steeds van die grote bezels rond het scherm hanteert van het naar mijn mening inmiddels verouderde desgin van de m7.

Nu maar afwachten of de m9 minder bezels zal hebben dan zijn voorgangers. Dat htc bezel onderaan is net iets te, naar mijn mening.
Ik vind juist die bezel aan de onderkant wel prettig geloof ik. Ik kan mijn one m8 goed en stevig in de hand houden en dan met dezelfde hand de telefoon bedienen. Je hoeft je duim niet in een vreemde bocht te wringen om de onderkant van het scherm te raken. Linksboven komen is lastig en als het nodig is heb je een extra hand nodig (of moet je de telefoon even herpositioneren in de hand) maar dat komt natuurlijk door de grote van het scherm.
Hiervoor had ik de DesireHD welke toch een stuk kleiner was. Daarbij had ik helemaal het gevoel dat ik de telefoon echt stevig kon vast houden en tegelijkertijd met dezelfde hand kon bedienen.

Mijn punt dus: de bezel aan de onderkant zorgt er voor dat je de telefoon wat lager in je hand kunt hebben liggen en toch goed kan bedienen. Daarmee is de gewichtverdeling van de telefoon in de hand wat beter en voelt het wat prettiger aan en heb je minder snel dat de telefoon in je hand naar achteren kantelt.

[Reactie gewijzigd door Erwin537 op 6 januari 2015 11:39]

Ik ben ook best fan van HTC, goede specs voor een concurrende prijs. En toch wel een 'underdog' gevoel er bij. De bouwkwaliteit is globaal gezien volgens mij prima, al heb ik met al mijn toestellen wel pech vind ik.

HTC Desire viel uit als je ook maar iets torsie op de body uitoefende (batterij contact valt weg)
HTC One X Wifi antenne probleem, gerepareerd.
HTC One M7 Ultrapixel camera heeft het 'pink photo' probleem, cam module moet vervangen worden.

Ik mag nog een ruim een jaar met de M7 doen, daarna hoop ik dat de M9 er zo'n beetje is. De 826 ziet er prima uit, al vind ik de roosters van de speakers aan de voorkant zoals op de One er mooier uitzien. En 5,5 inch is iets te veel van het goede voor mij.

[Reactie gewijzigd door WaterFire op 6 januari 2015 10:37]

De M9/Hima krijgt een 5" scherm volgens de laatste geruchten !
Ik had precies dezelfde problemen met de Desire HD en na verloop van tijd viel hij gewoon uit zichzelf uit of een crash, custom roms geprobeerd maar dat hielp niet.

Toen een One X die 'perfect' werkte (behalve de ruk accu en hitte als je zwaardere taken uitvoerde) maar ik was redelijk tevreden, tot op een dag hij compleet crashte en ik na een hard reset een super traag toestel had en hij niet meer aan wilde, kreeg toen een nieuwe met gratis Wifi problemen.. Geretourneerd en 3 weken later weer terug met dezelfde problemen...

En daarbij komt ook dat ze de beloofde updates nooit uitgerold hebben.

Ik heb voordat ik de Desire HD/One X had altijd HTC gehad met Windows Mobile en die toestellen doen het nu nog... Het enige nadeel is wel dat na ~5 jaar de accu's dood zijn. (Klein zwart HTC ding en daarna 1 met toetsenbord, en nog de Desire Z ook met toetsenbord).

Sindsdien ben ik overgestapt naar Samsung Note 3 en nu Note 4, ik denk niet dat ik nog terug ga naar HTC.
Wordt dit toestel geleverd met een nieuwe versie van HTC Sense? Zo ja, dan ben ik benieuwd of er op CES ook een demotoestel aanwezig is. Ik ben benieuwd hoe HTC Android heeft aangepast en straks naar de HTC One gaat brengen. Hiervan is nog weinig informatie beschikbaar, zoals een review van het interface.

Dit zou wat toevoegen aan de nieuwswaarde van het artikel. Een standaard aankondiging van een nieuw product zonder diepgang wordt jammer genoeg de trend op Tweakers.net voor mijn gevoel. Oftewel het bashen om zoveel mogelijk pageviews.

[Reactie gewijzigd door Michiele93 op 6 januari 2015 10:41]

HTC Sense 6.0 staat er op. Bron: Foto op Engadget op de CES.
http://www.engadget.com/g...6/3243125/#!slide=3243125

[Reactie gewijzigd door WaterFire op 6 januari 2015 10:41]

Het toestel heeft wel wat meer dan hetgeen er in het artikel staat. HTC Dot View zit erop, en hij heeft ook een steuntje zoals de Surface om hem recht te zetten.
Die ultra pixel camera aan de voorkant is een goede move. Daar heb je vaak juist goed licht nodig en is resoltutie iets minder belangrijk.

Ik ben ook erg benieuwd naar de opvolger van de M8. Die zou ook aangekondicht worden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee