Sinds de oprichting van de Global StarCraft II League acht jaar geleden, hebben alleen Zuid-Koreanen het wereldkampioenschap gewonnen. Dit jaar, tijdens Blizzcon 2018 in het Californische Anaheim, keerde het tij en ging een Finse Zerg-speler met de wereldtrofee naar huis.
Joona 'Serral' Sotala heeft de finale van het Starcraft II-wereldkampioenschap op het nippertje gewonnen met 4-2. Serral speelde tegen Kim 'Stats' Dae Yeob, die bekendstaat als een getalenteerd Protoss-speler. Door een sterke verdediging en het voortdurend toebrengen van kleine beetjes schade wist Serral zijn tegenstander voldoende op afstand te houden en het laatste punt te winnen.
"Ik was een beetje geïrriteerd en boos op mijzelf. Volgens mij heb ik een paar domme fouten gemaakt, maar los daarvan werd ik niet overrompeld", zei Serral na afloop. "Het voelt goed om het hele evenement te winnen en geschiedenis te schrijven. Het voelt geweldig, maar ik moet het nog laten bezinken."
De reden voor de grootschalige, Koreaanse aanwezigheid in de StarCraft II-toernooien is de populariteit van het spel in het land zelf. Er is zelfs een televisiekanaal, OGN, dat compleet is gewijd aan e-sports. CNBC meldde begin oktober dat het kanaal honderd miljoen dollar wil investeren in de Noord-Amerikaanse markt en een samenwerkingsverband met PUBG Corp. wil aangaan.
Serral won in aanloop naar het wereldkampioenschap op Blizzcon al vier kwalificatietoernooien in Leipzig, Montreal, Austin en Valencia. Naast een trofee neemt de Fin 240.000 dollar in ontvangst.