Onderzoekers simuleren zombie-uitbraak tijdens Lowlands-festival

Tijdens het Lowlands-festival dat dit weekend plaatsvindt, wordt een virtueel zombievirus losgelaten op de bezoekers. Festivalgangers moeten zo lang mogelijk gezond zien te blijven en raken geïnfecteerd als zij te lang in de buurt van zombies zijn.

Het experiment wordt gehouden met behulp van een app, die bezoekers kunnen downloaden voor iOS en Android. De LowLandZ-app werkt alleen als gebruikers op het festivalterrein aanwezig zijn. Spelers worden tijdens het festival gevolgd door middel van gps en alle deelnemers beginnen gezond. Het doel is om gezond te blijven of, als het virus eenmaal heeft toegeslagen, juist zoveel mogelijk anderen te infecteren.

De initiatiefnemers willen met de zombiegame onderzoeken hoe bestaande modellen rondom de verspreiding van infectieziektes kunnen worden verbeterd. Het uiteindelijke doel is om de start van een epidemie sneller en beter te kunnen voorspellen dan nu mogelijk is. Volgens de NOS zijn het RIVM, de Vrije Universiteit Amsterdam en de GGD's van Flevoland en Amsterdam betrokken bij het project. De game is ontwikkeld door Games for Health Projects uit Eindhoven.

Festivalgangers hoeven elkaar niet te lijf te gaan en ook bijten is niet vereist om het zombievirus over te dragen. Wie zich te lang in de buurt van een besmette speler bevindt, raakt vanzelf besmet met het virus en verandert zo ook in een zombie. Het is de bedoeling dat zombies een selfie maken als zij iemand besmetten; de resultaten worden op een scherm getoond. Tijdens het meerdaagse festival vinden er verschillende speelrondes plaats. De organisatie raadt aan om een powerbank te gebruiken, omdat de app veel vergt van de smartphone. In de Science-tent op het festival kunnen spelers een powerbank lenen.

LowLandZLowLandZLowLandZ

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

16-08-2017 • 16:40

68

Submitter: b2vjfvj75gjx7

Reacties (68)

68
64
39
5
0
13
Wijzig sortering
In de Science-tent op het festival kunnen spelers een powerbank lenen.
en raken geïnfecteerd als zij te lang in de buurt van zombies zijn.
Dus. Je eigen powerbank meenemen want ik verwacht wel dat de kans op besmetting vrij hoog is in de Science-tent 8-)

Leuk bedacht maar je bent daar toch voor het bier en de muziek?
De dames van Green Happiness blijkbaar niet!

In een interview op BNR werd gemeld dat er steeds vaker onderzoeken gedaan worden op festivals omdat deze doorgaans vergeleken kunnen worden met een stad/gemeenschap. Je laten vollopen met drank en tegelijk een labrat zijn :)

https://www.bnr.nl/nieuws...etenschappelijk-onderzoek
Anoniem: 420148 @Wren16 augustus 2017 17:27
De dames van Green Happiness blijkbaar niet!
Zijn dat niet die grietjes die een kookboek vol Instagram foto's en pseudo-wetenschap, vol met spelfouten hebben uitgebracht?
Yes, en aanraden 's avonds op het festival nog even lekker met je dinnetje te kletsen om je hoofd leeg te maken.
Leuk bedacht maar je bent daar toch voor het bier en de muziek?
Zijn er de hele dag optredens die jij leuk vindt; is er nooit een uurtje dat je niks te doen hebt? En volgens mij moet het best lukken om een foto te maken met een random persoon die je net in een zombie veranderd hebt (of zij jou) met een biertje in je hand.
Geen idee. Nooit op Lowlands geweest.

... Wel op andere festivals en daar had ik nooit niks te doen. Veel te druk met feesten. Bier halen en ff chillen onder genot van een jointje. (Of wc zoeken)
Dus het doel van het spel is gezond blijven. Installeer de app niet en je kan het virus niet dragen. Doel bereikt.
Met een app als Fake Location kan je natuurlijk jezelf over het terrein zappen (of op het hoofdpodium "campen") om uit de buurt van de zombies te blijven :)
De vraag is natuurlijk wat ze met spelers die de mod/cheat gebruiken doen.

P.S. Net de app getest en een nep locatie is mogelijk.

[Reactie gewijzigd door DJMaze op 23 juli 2024 13:58]

om uit de buurt van de zombies te blijven
Nee hoor, daarmee kun je alleen uit de buurt van eerlijke zombies blijven. Als jij jezelf virtueel naar het hoofdpodium kunt teleporteren, dan is er niks wat een zombie tegenhoudt om hetzelfde te doen (en, als er erg veel mensen zo over denken, een gigantische killing spree te scoren :p ).

Eerlijk gezegd denk ik dat het aantal cheaters voor een game zonder prijzen en zonder (blijvende) bragging rights niet veel cheaters zal aantrekken. En anders vis je ze achteraf eruit (ik neem aan dat er een boel data gelogd wordt; het is immers in de eerste plaats een experiment).
Anoniem: 582487 @DJMaze16 augustus 2017 19:47
'P.S. Net de app getest en een nep locatie is mogelijk.'

'De LowLandZ-app werkt alleen als gebruikers op het festivalterrein aanwezig zijn.'

^ please explain... je bent niet op het terrein en kan de app toch 'gebruiken'??

of kan je zelf locaties instellen e.d. zonder dat de app/senario actief is??

ontopic: leuk idee.. maar idd zonder een heeeeeeeeeeel groot bord: wij doen hier een zombietest 2.0

zal het wel een massa verschuiving worden en krijgen we er alleen maar gezeur mee.. aangezien 2/3 van de mensen (neem ik aan) niet komt om zombie apoc. proef konijntje te zijn maar om muziek te luisteren/bandjes te kijken.. als er dan opeens 5000 man die app installeerd en 3-400 mensen zijn actief aan het denken 'ojee ik wil niet doodgaan anders verlies ik' dan krijg je wel rare senario's idd
Ik heb een app op mijn telefoon waarmee ik zelf een GPS locatie kan opgeven.
Zet de locatie ergens op het festival terrein en het werkt, zie
https://tweakers.net/ext/f/hKlK2XHiuUvGhDi4nK94k1pL/full.png
leuk doe je vrijwillig mee aan een wetenschappelijk experiment / game en ga je beginnen met cheaten. |:(
Dat is hetzelfde als zeggen dat je beter helemaal geen spellen kunt spelen, dan verlies je nooit.
Nothing ventured, nothing gained.
Je kan ook gewoon niet naar Lowlands gaan, wordt je ook niet lastig gevallen met zulke spellen.
Goed plan ook om te testen hoe goed het terrein geschikt is voor massa-paniek 8)7
Als mensen zich in drommen gaan verplaatsen om anderen te vermijden, en een deel heeft geen idee waarom, hoe denk je dat dat gaat uitpakken?
het geeft, helaas, wel een mooi beeld van de realiteit dan.. :X

bij een echt "zombie" virus zal ook het gros niet weten wat er aan de hand is en zullen er, door de eerste initiele groep renners, mensen omver worden gelopen en uiteindelijk, in de paniek, mogelijk worden vertrapt..

Zie ook wat er gebeurde bij de 'Dam-schreeuwer' een aantal jaar terug

[Reactie gewijzigd door mschol op 23 juli 2024 13:58]

Ach, dan zet je de server uit en verspreiden die mensen zich wel weer hoor. Geen problemen zoeken die e rniet zijn.
Een erg vet idee om dit zo op te onderzoeken! Moet je alleen wel continu met een powerbank rondlopen. Vraag me af of die tegen regen en bier kan?

Ik denk dat deze app net als Pokemon Go je batterij sneller leegtrekt dan een USB-C straalkachel.

[Reactie gewijzigd door ApexAlpha op 23 juli 2024 13:58]

Als ze nou wat bleutooth of wifi points ophangen zodat iedereen daar passief mee te tracken is, zou het niet zo'n probleem moeten zijn.

Maar misschien is het wel hun plan. Om dan het terrein vol te zetten met betaalde laadstations.
Maar misschien is het wel hun plan. Om dan het terrein vol te zetten met betaalde laadstations.
Of je hebt nog een klein beetje vertrouwen in de mensheid...? :( Het is niet alsof in het artikel staat dat er al aan dat probleem gedacht is en dat het (zonder kosten voor de deelnemers) opgelost wordt... tenzij je doorleest tot de allerlaatste zin natuurlijk:
In de Science-tent op het festival kunnen spelers een powerbank lenen.
Muah, onderzoeken?

Het is een geinig 'spelletje' maar komt hier nou daadwerkelijk informatie uit waar je wat mee zou kunnen? Ik betwijfel het. Geinig initiatief enzo hoor, maar weinig wetenschappelijks aan.

OnderzoekersInitiatiefnemers simuleren organiseren zombie-uitbraak game tijdens Lowlands-festival.

De woorden "onderzoek", "simulatie" en "experiment" worden hier wel heel losjes gebruikt.

woah, check de mods die ik krijg, lol

[Reactie gewijzigd door Zoop op 23 juli 2024 13:58]

Denk 't ook niet. Waarschijnlijk gaat een gedeelte bewust zoveel mogelijk anderen besmetten.
Denk 't ook niet. Waarschijnlijk gaat een gedeelte bewust zoveel mogelijk anderen besmetten.
Net zoals 'echte' zombies dus ;)?
Nu maar hopen dat het niet letterlijk genomen wordt en het doden van zombies er ook voor zorgt dat je kan overleven.

Leuk spel maar als je voor de muziek komt kun je daar beter mee bezig zijn lijkt me en er van genieten, hopelijk met mooi weer.
Geloof maar dat het zombie-gebeuren alleen erin zit zodat mensen de app installeren. Er achter zal crowdmanagement het doel zijn. Het is een schat van informatie als je de bewegingen van 60k bezoekers beter in kaart kan brengen. Zeker van een meerdaags festival waar mensen 48 uur op het terrein zijn.
nee, want dan zou er geen 'zombie inziten'

a: mensen die willen overleven gaan echt niet weg bij mainstage-favoriete-band omdat er ook een x-aantal zombies heen zijn gekomen. dus als afweermiddel om overcrowding te voorkomen is een spelletje op je mobiel echt niet zo nuttig. als je dat wilt bereiken moet je bijvoorbeeld iets met punten sparen opzetten, en de mogelijkheid om 'gratis bier' te scoren.

misschien kun je er met zo'n game een beetje voor zorgen dat mensen wat 'meer dan normaal' in beweging blijven binnen de grenzen van hun PoI maar daar blijft het dan wel bij. veel nuttiger zal de factor 'menselijk gedrag' zijn op de momenten tussen de optredens door.
Ik doelde ook niet op het sturen van mensen. Daar is de effort van een app sowieso veel te weinig voor en de techniek te onbetrouwbaar als het erop aan zou komen. Voor het sturen van groepen in geval van overcapaciteit zijn er lichtkranten en desnoods de MC's.

Ik doelde op het vergaren van informatie om bij volgende festivals te kunnen gebruiken voor de looproutes, inrichting terrein en gewoon de wijze waarop "inwoners" zich een weekend lang bewegen. Ik heb zelf in dat vak gezeten en er is niets moeilijker dan voorspellen hoe mensenmassa's zich over een langere periode bewegen.

Uiteraard is dat met programmering redelijk te plannen. Maar wat doen mensen als ze wakker worden? Gaan ze dan eerst naar de bakker of toch eerst douchen en een rondje wandelen? Pakken ze de meest dichtstbijzijnde ehbo of degene die ze gister onthouden hebben?
Dat soort dingen....

[Reactie gewijzigd door Dennisdn op 23 juli 2024 13:58]

Ehm, nee. Het onderzoek heeft helemaal niets te maken met crowd management.

Het doel is juist het onderzoeken hoe een virus zich verspreid. Normaal gesproken zijn er alleen gegevens van mensen die al besmet zijn, en blijven gezonde mensen buiten beeld.
Door deze app hopen ze een beter beeld te krijgen hoe virussen zich verspreiden door zowel 'zombies' als 'gezonden' te volgen.
"De initiatiefnemers willen met de zombiegame onderzoeken hoe bestaande modellen rondom de verspreiding van infectieziektes kunnen worden verbeterd."

Een realtime test / onderzoek op basis van bestaande modellen.....
Een model is altijd een versimpelde weergave van de werkelijkheid en dient getoetst te worden.
Bij Pokemon Go moet om een of andere achterlijke reden je scherm permanent aanblijven en de app actief op de voorgrond. Je kunt dit soort tracking ook gewoon doen terwijl de telefoon de app idle draait en niet je hele telefoon binnen een uur leegzuipt. (zie bvb location history van Google Maps)
niet zo hard.. er is enige nuance:

Er is een screensaver optie die het scherm zwart maakt en daardoor accuspanning bespaart, met de Pokemon Go Plus kan je spelen met je telefoon op stand-by. Voor het echte werk gyms overnemen of een raid meevechten moet de telefoon wel normaal actief zijn.

echter omdat het spelen nogal wat tijd kan kosten is een powerbank wel aan te raden. voor een uurtje spelen heb je het niet perse nodig..
Inderdaad een super vet idee!
Ik kan je wel een goede powerbank aanraden die niet al te groot is qua omvang en een IP67 classificering heeft en daardoor weer- en bierbestendig is ;) ik heb hem sinds een tijdje namelijk zelf omdat ik met scouting meerdere keren per jaar kampeer en natuurlijk mijn geliefde telefoon mee moet :)
Het gaat om deze Goobay die hier op voorraad is trouwens: https://www.kabeldirect.n...werbank-usb-10050mah.html

[Reactie gewijzigd door Syrion1984 op 23 juli 2024 13:58]

Onderzoekje vanuit de organisatie om te bepalen waar en hoeveel man zich ergens bevinden om zo de vooraf gebruikte simulatie te sanity checken en/of in kaart brengen?
Daar kunnen ze ook gewoon de lowlands app voor gebruiken als ze dat willen.
Vraag me af hoeveel mensen ik kan infecteren als barman zijnde komend weekend. Daarentegen ben ik wel bang dat mijn telefoon eerst leegraakt en vervolgens verdrinkt in duizenden liters aan bier (en water :+)
Dan zou ik je telefoon onder de tap aan de oplader leggen 😇😇😇
in een plastic zakje tegen het lekken .... :9~

[Reactie gewijzigd door i-chat op 23 juli 2024 13:58]

Vind het een geniaal iniatief. Er wordt wetenschappelijk onderzoek gedaan tbv. verspreiding van mogelijke virussen. Vertaal dit naar een app met zombies zodat spelers het daadwerklijk gebruiken/installeren.

Ben wel benieuwd wat voor een resultaten eruit komen, en of ze daar iets zinnigs mee kunnen.
En ja, je bent er primair voor de muziek, maar er zijn genoeg momenten dat er even niets te doen is, kan je lekker met die app kloten :)
Hoe zinnig zal het zijn ja, als je besmet bent moet je anderen proberen te besmetten. Bij welke reële epidemie gebeurt dat? Als je weet dat je besmet bent zal een normaal mens juist bij anderen uit de buurt blijven
nee, mensen in nood willen altijd koste wat kost, 'gered' worden.

zelfs als je de meest gruwelijke zeer besmettelijke ziekte neemt en elk contact de dood voor de ander afroept zal elke besmette persoon zich alsnog aan je vastklampen, 'help me' 'red me' 'ik wil niet dood' 'doe iets' 'laat me hier niet achter' etc etc etc.
Als mensen met de pest zich vroeger gewoon in een hoekje hadden afgewacht en niemand hadden lastig gevallen dan zou die ziekte nooit half Europa hebben uitgedund.
Of je dan kunt spreken van bewuste besmetting, misschien niet, maar van bewust de ander in gevaar brengen voor je eigen gerief zeker wel.
Daar liepen altijd al een hoop zombie's rond ;)
Ik snap niet goed hoe ze dit willen koppelen aan onderzoek naar infectieziekten. Immers, als je zelf besmet bent met een virus, dan ga je niet moedwillig andere mensen 'aansteken'.

Dat andere mensen willen voorkomen om besmet te raken is al bekend en een veel gebruikte techniek is al quarantine.

Klinkt een beetje als 'festival-wetenschap'

[Reactie gewijzigd door DeArmeStudent op 23 juli 2024 13:58]

Dus je gaat naar een festival dat bomvol is met andere mensen om deze vervolgens gedurende het hele evenement te moeten ontlopen? :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.