Software-update: Kali Linux 2026.3

Kali Linux logo Kali Linux is een penetration testing suite en maakt op de achtergrond gebruik van Debian. Het kan draaien als een live image, maar kan natuurlijk ook gewoon geïnstalleerd worden op aanwezige opslagmedia. Het wordt geleverd met een uitgebreide verzameling applicaties, zoals Armitage, nmap, Wireshark, John the Ripper, Aircrack-ng en Burp Suite. Voor meer informatie verwijzen we naar deze pagina. De ontwikkelaars bij Offensive Security hebben versie 2026.3 van Kali Linux vrijgegeven en de changelog voor die uitgave kan hieronder worden gevonden.

Kali Linux 2026.3 Release (Build-Scripts Refresh)

We are back with Kali Linux 2026.3, the third release of the year! We have been busy making it easier to build Kali, updating the desktop experience, and bringing in more tools for you. Ready to get your hands on it? Here is what has changed since the 2026.2 release from June:

Kali Linux

Versienummer 2026.3
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux
Website Kali Linux
Download https://www.kali.org/downloads
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

26-10-2026 • 11:42

3

Bron: Kali Linux

Reacties (3)

Moderatie-faq

Sorteer op:

Weergave:

Het klinkt ergens toch wel als het ontzettend niche product, een penetration testing suite, terwijl het een gewone volwaardige volwassen Linuxdistro is. Misschien doet die classificatie de software wel te kort.
Onder de motorkap verschilt Kali wel van standaard Debian/Ubuntu, o.a.:
  • Gepatchede kernel voor direct werkende Wi-Fi packet injection en monitor mode.
  • Forensics mode, kernel/initramfs raakt lokale schijven en swap niet aan; automount staat uit.
  • Services standaard uit, nieuwe daemons starten na installatie niet automatisch op om onbedoeld netwerkverkeer of open poorten te voorkomen.
Voor de rest is het een erkende omgeving voor tal van tools (b.v. E-M-B-A) die standaard makkelijker op kali installeren dan op andere distro's.

[Reactie gewijzigd door MOmax op 26 oktober 2026 13:30]

Ze presenteren zichzelf zo, frontaal op hun homepage: "The most advanced Penetration Testing Distribution".

Dat er een hele distro onder zit waar je ook met LibreOffice of KDEnlive je dingen kunt doen is leuk, maar de ontwikkelaars steken er blijkbaar primair om een andere reden tijd in.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn