WK 2026: Scoor de beste deals! Stel jouw winnende opstelling samen met behulp van ons advies.

Software-update: Mozilla Thunderbird 151.0

Mozilla Thunderbird logo De Mozilla Foundation heeft versie 151.0 van Thunderbird uitgebracht. Thunderbird is een opensourceclient voor e-mail en nieuwsgroepen met ondersteuning voor verschillende mail- en newsaccounts. Verder zijn er een spamfilter, spellingscontrole, kalender en adresboek, en heeft het een aanpasbaar uiterlijk. Thunderbird is beschikbaar in twee verschillende versies, die beide als stabiel worden aangeduid. De eerste wordt vaker voorzien van nieuwe functionaliteit en wordt als Release-versie aangeboden; de andere, de Extra Support Release-versie, wordt alleen van bugfixes en stabiliteitsverbeteringen voorzien. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

What’s New
  • Enable Thundermail OAuth sign-in with account auto-configuration
  • Enable users to override OAuth provider details for EWS accounts
  • Tasks can be sorted by created or modified date
What’s Changed
  • Reinstated default application check when Thunderbird starts
  • OpenPGP public key no longer attached by default in signed-only messages
What’s Fixed
  • Thunderbird could crash when processing message headers
  • Thunderbird could crash on startup
  • Calendar view tabs were not properly keyboard accessible
  • Thunderbird could crash when processing new incoming messages
  • On macOS, dragging attachments out of Thunderbird created multiple copies
  • Cancelling a newsgroup posting was not possible
  • Some IMAP emails showed current time instead of correct received date
  • Search result count was missing when using 'Find in Message' or Ctrl+F
  • Search results showed older irrelevant emails before newer exact matches
  • Reply with selected text lost formatting for HTML messages containing
  • Multipart/related attachments were not preserved when editing or forwarding
  • Forwarded malformed MIME email had empty body and extra attachment
  • OWL add-on description was not visible in Account Hub for non-en-US locales
  • Account Hub prompted for password after OAuth login, causing Outlook setup failure
  • Auto-discovered Account Hub values were not preserved for manual editing
  • Account Hub links for encryption and signature opened the wrong account
  • Virtual folders did not update correctly for filtered POP3 messages
  • Thunderbird could crash in spam filtering
  • Using thunderbird -compose with double quotes made last email address invalid
  • With auto-mark-read disabled, large mail still marked as read during load delay
  • It was not possible to create date-only all-day tasks
  • Task context menu (right-click) had several disabled menu items
  • 'Current Tasks' view showed past and finished tasks instead of only unfinished
  • Visual and UX improvements
  • Security fixes

Mozilla Thunderbird

Versienummer 151.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website Mozilla Foundation
Download https://www.thunderbird.net/en-US/thunderbird/all/
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Reacties (19)

Sorteer op:

Weergave:

Ik ben sinds een paar maanden overgestapt op Betterbird. Dat is een fork van Thunderbird (ESR dacht ik), met wat quality of life patches, en waarvan de interface iets ‘snappier’ aanvoelt. (En heeft geen telemetry en zo)

https://www.betterbird.eu/
Ik heb die ook een tijdje gebruikt, maar ik ben weer teruggegaan. De quality of life-patches merkte ik in de praktijk eigenlijk niet iets van, en het update-proces is erg irritant. Thunderbird update zichzelf automatisch, maar bij Betterbird moet je dan zelf de nieuwe versie downloaden en installeren, en daarbij krijg je ook nog een scare-melding omdat de installer niet ondertekend is.
...je gebruikt zo te lezen de MS Windows versie. Als je Linux draait heb je daar allemaal geen last van. Er was (is?) ook een Flatpak build van Betterbird. Zeker op Linux heeft Betterbird wat voordelen, zo wordt bijvoorbeeld Movemail nog steeds ondersteund als ik me niet vergis.
Ik werk inderdaad op Windows. Een move naar Linux zie ik op dit moment niet zitten.

In het verleden wel eens gedaan om te proberen (een keer Ubuntu en een keer Mint), maar dan zit je zo een paar uur terminal-commando's te kopiëren van forums voordat je de boel aan het draaien hebt. Het zal ondertussen wel verbeterd zijn, maar tegelijkertijd zie ik ook de Linux-challenge waar LTT nu 2 videos van heeft gepubliceerd, en daar zie je toch dat ze er nog steeds tegenaan lopen dat ze terminal-commando's nodig hebben om de boel aan het werk te krijgen.
Je noemt twee distributies waarbij de terminal volgens mij al jaren slechts sporadisch nodig is bij regulier gebruik, maar ik kan jouw use case natuurlijk niet beoordelen verder. Aangezien ik al sinds eind jaren '90 Linux draai kan ik mezelf ook niet als 'norm' nemen, ik gebruik uit gewoonte volgens mij bijv. heel vaak een terminal terwijl dat niet per se (meer) nodig is.

Betterbird heb ik best een tijd gebruikt en ik had toen ook regelmatig contact met de belangrijkste ontwikkelaar. Inmiddels draai ik weer 'gewoon' Thunderbird, zowel op MS Windows als op Linux.
Hij heeft inderdaad geen automatische updater. Maar die 'niet-ondertekend' is er niet meer. Ik heb hem net een minuutje geleden geüpdated. Hierop even gekeken, en ze worden sinds februari 2026 door Certum ondertekend (wat schijnbaar een betrouwbare organisatie is waar ik nooit van heb gehoord :D).
Dat ontbreken van auto-update is inderdaad een gemis. In de tijd dat Thunderbird nogal wat missers maakte, zelfs in ESR, bij een paar kennissen Betterbird geïnstalleerd. Als ik daar nu op bezoek kom blijken die nog steeds op 115.x te zitten. Zelf updaten, dat doen gewone mensen simpelweg niet.

De ESR versie van Thunderbird is alweer een tijd prima stabiel.
Ik heb er geen probleem mee dat Mozilla, die ons al jaren een gratis browser en een gratis mailclient levert, anonieme data verzameld om deze software goed te laten werken... Dat is wel het minste wat ik kan doen als tegenprestatie...
Daar heb ik uiteraard begrip voor. Maar het is ook hetzelfde bedrijf/stichting dat ook allerlei quality of life opties waar al jaren en jaren om gevraagd wordt niet oppakt.

Betterbird heeft veel betere zoek/filterfuncties, enzovoorts.

De geadverteerde verschillen: https://betterbird.eu/#featuretable

Als je blij bent met Thunderbird, moet je het gewoon blijven gebruiken. Voor mij waren problemen de trigger om naar een alternatief te zoeken. Ik liep op een gegeven moment tegen gedoe aan dat het bleef hangen, stotteren, tussendoor traag, enz. (Geen idee wat de oorzaak was, maar het bleef eens in de zoveel tijd terugkomen. Herinstallaties hielpen niet.)

Toen ik Betterbird probeerde had ik geen problemen meer (ook niet teruggekomen), en kwam ‘per ongeluk’ achter die verbeteringen in de zoek/filterfuncties. Ik zou niet meer terug willen.

Als je dus geen problemen hebt en verder geen opties mist, dan hoef je dus niet over te stappen.
Klinkt als de problemen waar ik bij Thunderbird een beetje tegenaan loop/liep. Maar ik denk dat dat bij mij kwam door een zeer grote mailbox (in de tienduizende mails), en een corrupte zoekindex die momenteel weer opnieuw opgebouwd wordt. Sinds die index opnieuw wordt opgebouwd heb ik inderdaad minder stuttering en vind ik mails beter terug.
Ik wel. Daarom staan die opties bij mij uit.

Verder kan je niet weten of data anoniem verzameld wordt. Naast wat TB verstuurt is er ook metadata waarvan je niet kan voorkomen dat die ook meegestuurd wordt bij het delen van informatie. Het enige wat je kan doen is een organisatie vertrouwen. Zero trust en least data zijn belangrijk principes in informatiebeveiliging en die pas ik dus toe.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 20 mei 2026 08:48]

Het is natuurlijk een persoonlijke keuze om telemetrie toe te staan. Ik zet het altijd uit omdat het vaak tot tot tunnelvisie leidt bij ontwerp- en ontwikkelbeslissingen. Ook is het vaak een hellend vlak gebleken richting 'spyware'-achtig gedrag.
waarom is thunderbird versie151 en Betterbird 140
Omdat betterbird enkel de esr uitgaves van thunderbird volgt, waarvoor op het moment dus de teller van de meest recente editie op 140 staat.

De volgende grote esr editie van thunderbird, en dus ook van betterbird, gaat 153 zijn, eind juli.

Bron: https://blog.betterbird.eu/2026/05/work-on-the-new-betterbird-153-esr-has-commenced

[Reactie gewijzigd door AnonymousGerbil op 20 mei 2026 08:52]

Op de voorpagina zeggen ze 'simply better' maar geen specificatie hoe/waarom betterbird beter zou zijn. Mijn beter is niet jouw beter. Sorry, vond ze: https://www.betterbird.eu/#featuretable

Zelf gebruik ik al de hele eeuw thunderbird of diens voorgangers en heb nog steeds geen reden gevonden om over te stappen naar iets anders. [ook met de lijst vind ik voor mijzelf geen reden]

Het enige wat ik verderop in de lijst zie en waar ik mogelijk gebruik van zou kunnen gaan maken is movemail (onder linux). Maar mijn grote vraag is of dat bij een volgende versie van betterbird wel behouden blijft. In welke versie van thunderbird is dat movemail er uit gegaan? [iets van TB 91 of zo]

En ja, movemail is bij thunderbird uit de basis gegaan omdat het niet echt vaak meer gebruikt wordt. En er zijn praktische redenen (en steeds meer mogelijkheden) om movemail te omzeilen. Een postfix installatie voor het versturen van deze mail naar een centrale mail-server is betrekkelijk eenvoudig en heeft meer voordelen. En ja, als ik lokaal mail wil lezen op een linux systeem lukt dat al snel met more/less/vi en bij een grotere mailbox is commandliine-mail (s-nail of mailx) makkelijker en sneller geïnstalleerd dan thunderbird.

[Reactie gewijzigd door beerse op 20 mei 2026 11:56]

Zoals altijd: Als je blij bent met wat je hebt, moet je het houden :)

Ik kreeg over de tijd heen allerlei vage problemen met Thunderbird. Hing regelmatig. Zoeken ging extreem traag. (vooral het 'hangen' was irritant.) Ook na de installatie van een nieuwe pc (en daarmee dus een verse Thunderbird-installatie) kwamen de problemen al snel terug (niet direct.) Ergo. Ik was niet meer blij, dus ging ik wat anders zoeken.

Outlook (wat ik nog altijd een superieure interface vind hebben (uiteraard puur op smaak)) is geen optie voor mij, want die stuurt alle e-mail via de cloud-servers van Microsoft (geen optie om dat uit te zetten), en dat vertik ik. Andere mail-clients oogden voor mij erg toepie-floepie, of werden zo vol met features/bloat gepropt dat ik daar niets van moest hebben, of waren (naar mijn mening) teveel geld.

Toen ik ergens (volgens mij op Reddit) iemand zag over Bettermail probeerde ik die. En al m'n problemen waren direct weg. De dingen als beter/uitgebreider filteren en zoeken waren niet eens m'n eerste doel, maar ik vind het toch wel heel fijn ben ik achter gekomen.
Oh heel interessant, onderhouden door o.a. een oud engineer van Thunderbird. Ga het meteen proberen! Meteen gedoneerd ook btw

[Reactie gewijzigd door punishedbrains op 20 mei 2026 09:52]

Betterbird duikt wel regelmatig op als alternatief hier op Tweakers. Ik volg het project niet aandachtig genoeg om te weten hoe het er vandaag voor staat, maar was dit niet opgestart door 1 boze ex-werknemer van Mozilla? https://www.betterbird.eu/faq/former.html

De website vind ik nu ook niet meteen veel vertrouwen scheppen: https://www.betterbird.eu/index.html Wat is de bedoeling van die cartoon helemaal bovenaan? En de algemene uitstraling is toch meer de kritiek op Thunderbird i.p.v. het eigen project.

Voor mij schept dat zo weinig vertrouwen in BetterBird dat ik liever elders een mailprogramma zoek.
Het viel natuurlijk te verwachten, maar ik had nog niet expliciet gezien dat ook Thunderbird het nieuwe releaseschema van Firefox gaat volgen. Aan het versienummer te zien nu dus wel.

nieuws: Firefox krijgt vanaf nu elke week een update

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn