Software-update: USB Drive Letter Manager 5.7.6

Versie 5.7.6 van USB Drive Letter Manager is kort geleden uitgebracht. Met dit veelzijdige programma kunnen USB-apparaten worden beheerd. Zo is het onder andere mogelijk om schijfletters pas toe te kennen op het moment dat er een medium in de drive wordt gestoken, wat handig is voor multicardreaders. Ook kan worden aangegeven welke schijfletters wel of niet mogen worden toegekend, afhankelijk van het type USB-apparaat, de grootte van de drive, de gebruikte USB-poort en de naam van het volume. Daarnaast geeft de applicatie door middel van een tekstballon in de systeembalk aan welk apparaat of volume met welke schijfletter aan het systeem is toegevoegd. Meer informatie kan in deze handleiding worden gevonden. USB Drive Letter Manager is gratis voor privé- en educatief gebruik, maar van bedrijven en organisaties wordt wel een vergoeding verlangd. In deze uitgave zijn de volgende twee verbeteringen aangebracht:

New:
  • Function "Attach VHD" for the command interface can assign drive letters as told by command-line tool AttachVHD V2.0
  • Variable %ContainerFileBody% with the VHD container file name without extension
  • Variable %UsbPortVersion% can become 3.1 or 3.2 when a device was connected at this port with this speed
Bugfix:
  • [BallonTipOnArrival] did not work for fixed drives if they have an additional hidden volume which made USBDLM consider the drive not being "single volume"

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*USB Drive Letter Manager 5.7.6 (64bit, zip)
*USB Drive Letter Manager 5.7.6 (64bit, msi)
*USB Drive Letter Manager 5.7.6 (zip)
*USB Drive Letter Manager 5.7.6 (msi)

USB Drive Letter Manager
Versienummer 5.7.6
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 10, Windows 11
Website USB Drive Letter Manager
Download https://www.uwe-sieber.de/usbdlm_e.html#download
Licentietype Freeware

Reacties (2)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb deze tool in het verleden weleens gebruikt omdat ik helemaal knettergek werd doordat Windows willekeurig schijfletters leek toe te kennen. Sinds ik op FreeFileSync overstapte hoefde dat niet meer, omdat FreeFileSync ook kan werken op basis van volumenamen.

Eigenlijk zou zoiets als dit standaard in Windows moeten zitten of op z'n minst deel uit moeten maken van de Powertoys.

[Reactie gewijzigd door Uruk-Hai op 18 mei 2026 20:16]

Zit ook standaard in Windows, schijfbeheer. Kun je alle letters van alle soorten drives mee wijzigen of toevoegen.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn