Software-update: Jellyfin 10.11.6

Jellyfin logo (79 pix)Versie 10.11.6 van Jellyfin is uitgekomen. Deze mediaserver is een fork van Emby en is ontstaan nadat Emby closedsource werd en er voor zogenaamde premiumfeatures betaald moest gaan worden, zoals dat ook bij Plex het geval is. Jellyfin is echter volledig opensource gebleven en alle functionaliteit is aanwezig. Het draait op Windows, macOS, Linux of in een Docker-container. Verder zijn er clients voor elk OS, mediaspelers, tv's en mobiele apparaten. In deze uitgave zijn de volgende verbeteringen aangebracht:

General Changes
  • Prioritize better matches on search [PR #15983]
  • Fix artist display order [PR #15816]
  • Restore weekly refresh for library folder images [PR #16046]
  • Be more strict about PersonType assignment [PR #15872]
  • Fix birthplace not saving correctly [PR #16020]
  • Trim music artist names [PR #15808]
  • Add mblink creation logic to library update endpoint. [PR #15965]
  • Fix watched state not kept on Media replace/rename [PR #15899]
  • Skip hidden directories and .ignore paths in library monitoring [PR #16029]
  • Revert "always sort season by index number" [PR #15950]
  • Fix crash when plugin repository has an invalid URL [PR #15961]
  • Fix tag inheritance for Continue Watching queries [PR #15931]
  • Fix playlist item de-duplication [PR #15858]
  • Prefer US rating on fallback [PR #15793]
  • Fix missing H.264 and AV1 SDR fallbacks in HLS playlist [PR #15833]
  • add CultureDto cache [PR #15826]
  • Fix the use of HWA in unsupported H.264 Hi422P/Hi444PP [PR #15819]
  • Enforce more strict webm check [PR #15807]
  • Fix video lacking SAR and DAR are marked as anamorphic [PR #15834]
  • Use hvc1 codectag for Dolby Vision 8.4 [PR #15835]
Jellyfin
Versienummer 10.11.6
Releasestatus Final
Besturingssystemen Android, Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website Jellyfin
Download https://jellyfin.org/downloads/server
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

19-01-2026 • 09:00

19

Bron: Jellyfin

Reacties (19)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb Jellyfin als Docker op mijn Synology DS220+ draaien, wat prima werkt, maar zijn er anderen die het volgende probleem ondervinden:
- Wanneer ik een film aan het kijken ben en deze halverwege stop/afsluit om op een ander moment verder te kijken, bevriest de hele film na een paar seconden en helpt vooruitspoelen/terugspoelen niet.
Is er nog wat te zien in de logs van Jellyfin rond de tijd dat de boel bevriest?
Nee helaas geen logs.. maar Jellyfin zelf reageert prima. Nadat ik een film die ik halverwege had afgesloten probeer te bekijken en vastloopt, kan ik nog steeds films starten die ik niet halverwege heb afgesloten.
Het is alsof je YouTube bekijkt en de buffer niet snel genoeg laadt vanwege een trage netwerkverbinding.
Als je op de Jellyfin Server zelf alle transcoding opties uitzet, zodat alles direct play is - kan je dezelfde fout dan weer triggeren?
Ik heb gister alle transcoding opties uitgezet maar helaas bleef het vastlopen.
Wat mij wel opvalt is dat via de webbrowser alles vlekkeloos werkt. (dus als ik direct via local ip naar Jellyfin ga).

Misschien toch een client issue van Jellyfin?
Ik heb hetzelfde probleem op mijn LG tv. Heb in het verleden ook transcoding uitgezet zonder resultaat.

Wat voor mij werkt is de film vanaf het begin afspelen. Daarna ga ik op mijn telefoon naar het admin dashboard van Jellyfin. Onder 'Active Devices' zie je de film die je op je tv aan het afspelen bent. Als het goed is zie je daar ook een rood/oranje balk die relatief snel oploopt. Zodra deze voorbij het punt is waar ik naartoe wil spoelen (dit kan een minuutje of twee duren), dan kan ik zonder problemen op mijn tv hiernaartoe spoelen zonder vastlopers.

Wellicht helpt dit voor jou ook.
Ik heb ook een LG TV, ik zal dit vanavond ook wel even proberen. Maar met vooruitspoelen heb ik geen probleem.

Het is eerder dat na 45~ minuten de app gewoon crashed. Overigens heb ik dit niet als ik via de browser inlog in plaats van de app (tot nu toe dan), maar de browser is echt super traag op mijn TV. Dat ik op het punt sta om gewoon mijn Steam Deck aan te sluiten omdat dan alles wel lekker makkelijk werkt.
Thanks, ik zal het na mijn wetk even thuis uitproberen!
Ik zal het even na mijn werk even proberen, thanks voor je tip
- Wanneer ik een film aan het kijken ben en deze halverwege stop/afsluit om op een ander moment verder te kijken, bevriest de hele film na een paar seconden en helpt vooruitspoelen/terugspoelen niet.
Dat is veel te weinig informatie om een goede diagnose te stellen. Is er een issue op GitHub?

Het kan bijvoorbeeld zijn dat er iets mis is met het transcoding cache, maar alleen als transcoding gebruikt wordt.
Mogelijk is dit transcoding. Als het bronmateriaal h265 is zal een browser met de jellyfin instantie altijd transcoding vereisen. Ik heb geen ervaring met Synology, maar volgens mij zitten daar geen krachtige cpu's in die echt rap kunnen transcoden. Als oplossing zou je een native jellyfin app kunnen gebruiken op desktop
Ik heb Jellyfin ook wel draaien op docker maar ik maak hier eigenlijk geen gebruik van aangezien ik toch weer bij mijn oude gewoonte Plex blijf. Zie nu niet direct veel voordelen om over te stappen.

Groot nadeel is dat er er geen out of the box oplossing voor Samsung is helaas. (zie nu wel dat er een bijna out of the box oplossing is: https://github.com/Jellyf...amsung-Jellyfin-Installer).

Ik heb Plex Pass Lifetime ooit gekocht voor < 100 euro, dus zolang dit het blijft doe zie ik geen voordelen. (enige is dat er volgens mij wel voor Dolby Vision transcoding ondersteuning was).
Het enige voordeel van Jellyfin is dat Jellyfin gratis is. Voor de rest heeft het nog niet het niveau van Plex bereikt. Dat gaat wel gebeuren, maar op dit moment nog niet.
Neehoor.. ben jaren geleden al overgestapt en het werkt echt retegoed. Zelfs beter, want transcoding werkte altijd beter voor mij bij Jellyfin.

Wat mis je precies bij Jellyfin?
Het enige wat ik zelf nu nog mis is casten via iOS devices naar een google chromecast.
Ik krijg het gewoon niet aan het werk helaas, dat houdt mij op beide.
Ah OK, ik heb geen iOS maar het idee casten van iOS naar Google geeft me eigenlijk al kortsluiting..

Ik wist nieteens dat dat kon met een Apple apparaat, dacht dat het een walled garden was.

Casten gebruik ik sowieso nooit.. en ik begrijp dat Google en hun partners het steeds meer beperken..
Voor wie het niet weet, voor LG televisies is er zelfs gewoon een client in de app store:

https://us.lgappstv.com/main/tvapp/detail?appId=1030579
En heeft je TV dat niet dan werkt bijvoorbeeld een Firestick ook (Amazon)
De client is namelijk daar ook beschikbaar als app.
Thanks voor al jullie reacties en moeite, ik heb gister van alles geprobeerd maar helaas... er gaat iets mis met de client.
Ik heb nu Emby geinstalleerd, deze werkt zonder problemen.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn