Software-update: Media Player Classic - Home Cinema 2.4.0

Media Player Classic logo (75 pix) In juli 2017 is versie 1.7.13 van Media Player Classic - Home Cinema uitgekomen en gaven de ontwikkelaars aan dat zij verder geen nieuwe versies meer uit zouden brengen. De broncode is echter opensource en een ontwikkelaar die onder de naam clsid bij de website Doom9 bekendstaat en zelf lange tijd bij mpc-hc betrokken was, brengt nu af en toe nieuwe, 'onofficiële' versies uit. Deze bevatten voornamelijk kleine verbeteringen en ook worden altijd de laatste versies van de LAV Filters en MediaInfo meegeleverd. Versie 2.4.0 is uitgekomen en de opvallendste verandering is dat de afspeel- en pauzeknop zijn samengevoegd tot een enkele knop.

Updates:
  • Updated LAV Filters to version 0.79.2-27-gd98fc
  • Updated MPC Video Renderer to version 0.9.3.2363
Changes/additions/improvements:
  • Merged play/pause into a single visible button.
Fixes:
  • Fixed rare crash on certain PGS subtitles with negative position value.
  • Several small fixes and improvements.

Media Player Classic - Home Cinema screenshot (620 pix)

Versienummer 2.4.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Doom9
Download https://github.com/clsid2/mpc-hc/releases/tag/2.4.0
Licentietype GPL

Reacties (5)

5
5
4
0
0
1
Wijzig sortering
Yep, prima tooltje voor diegene die net iets meer opties nodig hebben dan het (ook zeer fijne) MPV, maar nog steeds vele malen "lichter" dan een VLC en dergelijke.
Niett alleen LAV Filters en MediaInfo worden mee geleverd. Sinds een paar versies ook MPC Video Renderer. MPC Video Renderer is heel goed, alle HDR en SDR video and monitor combinaties werken goed. En heeft goede up- en downscaling opties. Zelf ondersteuning voor de Nvidia upscaling and HDR functies.

[Reactie gewijzigd door cnieuweboer op 9 februari 2025 23:09]

Ik gebruik deze i.c.m. de K-Lite Mega Codec Pack. (MPC-HC is hier onderdeel van)
Dan installeert hij gelijk allerlei codecs mee om vele mediaformaten mee te en- en decoderen.

https://codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_mega.htm
MPC-HC zelf installeert Lav Filters. Dat is genoeg om alle gangbare videos af te spellen. Ook meegeinstalleerde video renderer is al geweldig goed. Alles wat je eventueel nog nodig hebt, voornamelijk voor anime fans waarbij sommige fansubs een complexe layout gebruiken, is een meer geavanceerder subtitle renderer.

Dus alles wat je nodig hebt is MPC-HC even misschien xy-VSFilter.
Dat ligt aan je gebruikscase. Ik heb het over mijn gebruik. Ik heb een verzameling van videobestanden in uiteenlopende formaten. Waaronder formaten die niet gangbaar zijn tegenwoordig. Sommigen uit de jaren '90 en '00. Zonder de mega codec pack spelen ze niet allemaal af.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.