Software-update: Fan Control 180

Fan Control logo (79 pix) Versie 180 van Fan Control is uitgekomen. Met dit programma, dat van het opensource-Libre Hardware Monitor-project gebruikmaakt, kunnen de ventilatoren in de computer worden beheerd en in de gaten worden gehouden. Zo is het onder meer mogelijk om met meerdere profielen en configuraties de computer koel of juist stil te houden. Fan Control kan overweg met de meeste fans en controllers, en via een plug-insysteem is dat verder uit te breiden. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:.

Changelog for version 180
  • Better NvAPI error handling
  • Fixed serialization issue
  • Added tooltip on textbox to show original sensor name
  • Small bug fixes

Fan Control

Versienummer 180
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 10, Windows 11
Website Fan Control
Download https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases/releases/tag/V180
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

01-02-2024 • 17:11

11

Submitter: Anonymoussaurus

Bron: Fan Control

Update-historie

Reacties (11)

11
10
5
0
0
5
Wijzig sortering
Weet iemand hoe je FanControl automatisch kan laten opstarten met W11? Kon geen oplossing vinden of ik zoek niet goed. De optie in het programma doet niets.

Edit: Heb het kunnen oplossen. Allebei bedankt.

[Reactie gewijzigd door TheLastOttoman op 25 juli 2024 09:14]

Gaar. Hier ook Windows 11 en werkt prima bij mij. Staat 'ie ook in je taakbeheer -> opstarten?
Desnoods via een sheduled Task. Maar het eenvoudigste is via het register.
Wat je ook kunt doen is een .bat file maken en het programma daarin laten opstarten en dan bij Fancontrol in settings: alleen "start minimized"
In het .batje zet je dan de volgende regel

D:\Pad_Naar_Programma\FanControl.exe -min

Het opstarten vanuit login in de settings van Fancontrol vond ik erg traag
Is al goed zo. Fout zat tussen monitor en stoel.
Inmiddels werkt Fancontrol ook met m'n AMD Radeon 6950XT, wel in combinatie met de ADLX plugin.

Ook ideaal is de automatische fan regeling, even uitvinden bij welk percentage jouw fans starten, en bepalen hoe luid dat ze mogen worden voor het maximale percentage en klaar is de Tweaker.

Overigens: ik heb gemerkt dat mijn AMD kaart Fancontrol overruled, ik had opzettelijk de casefans uitgezet om dat uit te vinden. Dus iig in mijn use case ben ik niet bevreesd voor oververhitting.
Heb het ook een tijd gebruikt.
Maar ik zag er de meerwaarde niet van.
Je zal geen enkele frame winnen.
Jawel, als je weer door je vrouw gestoord wordt omdat je pc weer te luid is omdat je de max aan frames eruit wil persen.. Nu worden de fans ook teruggeschakeld zonder dat je hoofd richting de wederhelft moet draaien voor een excuus..
Het fijne van FanControl is juist dat je de GPUtemp kan koppelen aan je GPUfans en je casefans. En daardoor dus meer koele lucht kan binnenhalen en daardoor juist wel meer frames kan winnen.
true,
Maar als je een case hebt die gefocused is op airflow en je hebt er zoals mij een stuk of 6 in zitten maakt het niet echt meer uit.
Zelfs op een redelijke rpm is de case lekker koel.

Ik zeg niet dat het niet leuk kan zijn op er lekker op te nerden.:)
Maar echt nuttig is het niet. Eens het nieuwtje er af was liet ik het snel links liggen.
Mijn corsair AIO kan zichzelf wel al goed afregelen.
De GPU doet ook zijn eigen ding.
En de casefans zijn met genoeg om nooit op max rmp te draaien.
Dat er waarschijnlijk denkbare scenario's zijn waar het een nut kan hebben wil ik wel geloven.
Maar zelfs dan is het beter om gewoon wat casefans bij te proppen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.