Software-update: Calibre 7.3

Calibre logo (75 pix) Versie 7.3 van Calibre is uitgekomen. Dit opensource-e-bookbeheerprogramma is beschikbaar voor Windows, Linux en macOS. Het kan onder meer alle relevante informatie en omslagafbeeldingen opzoeken, en e-boeken converteren om ze geschikt te maken voor de diverse soorten e-readers. Verder kan het programma kranten, tijdschriften en nieuwsartikelen op basis van rss-feeds omzetten in e-bookformaat. Ook kunnen met Calibre boeken worden aangeschaft bij de bekende webwinkels.

In versie 7.0 is de mogelijkheid om notities toe te voegen aan bijvoorbeeld auteurs en series, en is ondersteuning voor EPUB-audioboeken toegevoegd. Ook kunnen er extra bestanden aan boeken worden toegevoegd, zoals bijvoorbeeld alternatieve omslagafbeelding en heeft Calibre nu een eigen prullenbak, die gebruikt kan worden in plaats van die in het OS. In deze tweede update zijn verder nog de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

New features
  • Tag browser: Allow displaying buttons next to items that have notes or links for easy access. To enable these use Preferences->Look & feel->Tag browser.
  • Font subsetting: Preserve all OpenType layout features. This makes the subset font files larger but ensures there is no visual degradation when using the subsetted font files in different contexts..
Bug fixes
  • macOS: Fix main calibre window not remembering its size on restart.
  • Edit book: Fix the "Show changes" window moving down by a few pixels every time it is opened.
  • Amazon metadata download: Fixes for various changes to amazon website markup. Closes tickets: 2047257.
  • E-book viewer: When looking up words via Google in Europe pre-approve the GDPR consent cookie. Closes tickets: 2047181.
  • Windows: Content server: Fix regression in previous release that broke testing for local connections. Closes tickets: 2046673.
  • Windows: Fix a regression that caused selections in the Book details panel to be invisible.
New news sources
  • Hindustan Times Print Edition by unkn0wn
Improved news sources
  • Foreign Policy
  • Business Standard
  • Il Post
  • Indian Express
  • Washington Post

Calibre 6.0

Versienummer 7.3
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website Calibre
Download https://calibre-ebook.com/download
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

05-01-2024 • 08:42

32

Submitter: danmark_ori

Bron: Calibre

Update-historie

05-09 Calibre 8.10 0
22-08 Calibre 8.9 3
08-08 Calibre 8.8 4
18-07 Calibre 8.7 0
11-07 Calibre 8.6 0
20-06 Calibre 8.5 2
09-05 Calibre 8.4 3
18-04 Calibre 8.3 1
04-04 Calibre 8.2.1 0
28-03 Calibre 8.1.1 1
Meer historie

Reacties (32)

32
30
19
0
0
0
Wijzig sortering
Van die software die elke week met een update komt en dan zo'n clunky update mechanisme heeft. Vreselijk irritant.
Je hoef niet te updaten. Vaak zijn het dingen als een nieuwe manier om de New Delhi Post te importeren. Of de Belize Journal.

De software is volwassen en er is maar weinig mis met de basis.
Uhuh, tot ik een security update mis en dan is het ook mijn schuld. :')
Je zou natuurlijk gewoon even de release notes kunnen lezen.
Dan weet je of een update echt nodig is.
Ik update ongeveer 2 keer per jaar.

[Reactie gewijzigd door Ortep op 23 juli 2024 10:05]

Daar wordt het proces moeilijker van, niet makkelijker. Moet ik elke week achter die release notes aangaan, ze lezen, analyseren, en concluderen of het mijn tijd waard is. En dan ben ik nog niet eens aan de installatie van de update begonnen.

Echt, waarom is dit een discussie :'). Dit is gewoon een dom proces, einde.
Het is bewust zo gedaan. Er wordt niet "naar gekeken". De man achter het project heeft al eerder aangegeven dat auto updates het voor hem aanzienlijk duurder zou maken om alles te hosten en daar heeft hij geen zin in.

Elke update weer komen mensen hier zeiken die niet de tijd hebben om uit te zoeken wat de update doet of heeft, maar wel de tijd hebben om hier te klagen over gratis software.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Verwijderd5 januari 2024 09:58
Een auto update mogelijkheid is een veel gevraagde feature. Nu bestaat een update feitelijk uit een complete reinstall waarbij je de software moet afsluiten. Ik heb na al die tijd de moed opgegeven dat hier ooit nog iets aan gaat veranderen. Ik meen mij te herinneren dat er ergens ooit ook een reactie vanuit de ontwikkelaar is gekomen dat hier geen aandacht aan wordt geschonken maar kan dat niet zo snel terugvinden.
Ik meen mij te herinneren dat er ergens ooit ook een reactie vanuit de ontwikkelaar is gekomen dat hier geen aandacht aan wordt geschonken maar kan dat niet zo snel terugvinden.
Onder meer in de FAQ ;)
helemaal eens, maar aan andere kant je krijgt er zoveel voor terug :)
Terminal openen, copy paste, ENTER.
Ik vind het wel meevallen...
Tja, vroeger gingen we ook met paard en wagen..
Daarom heb ik het via Chocolatey geïnstalleerd. De updates komen automatisch binnen, net als van vele andere software-pakketten.
Tuurlijk wel. Mijn OS (Fedora Silverblue) update zichtzelf, drivers etc en apps automatisch vanuit 1 enkele "hub": Gnome Software. Daarin vind je ook Calibre (want het is beschikbaar via Flathub), met 1 klik geïnstalleerd.

Dus eigenlijk net als de App Store op je iPhone/iPad of Play Store op je Android. Zo werkt het OS ook.

Lekker makkelijk en simpel uit te leggen aan elke digibeet.

[Reactie gewijzigd door Jazco2nd op 23 juli 2024 10:05]

Heb je aandelen Calibre of wat? :')
Ik vind calibre heel fijn: boeken zoeken, zoeken in boek, boeken taggen en virtual lib voor meertalen bv.

Ik was nog op versie 6.28.1.
Als ik
sudo -v && wget -nv -O- https://download.calibre-ebook.com/linux-installer.sh | sudo sh /dev/stdin
zoals gewonlijk in een terminal roept zegtie:
you are missing the system library libxcb-cursor.so.0. Try installing packages such as libxcb-cursor0 or xcb-cursor.
Extra python library installeer ik nooit in mijn system, alleen virtual.
Ben ik de enige?
Ed: Heb het dan wel geinstallerde, maar ik vind het merkwaardig.

[Reactie gewijzigd door moimeme op 23 juli 2024 10:05]

Nee. En Calibre 7 heeft die library inderdaad nodig, dat heeft Kovid zelf bevestigd: https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=357245
Ha, dank.
Ik ging (dus niet goed) op het forum kijken maar vond deze niet.
En ik vond het verontrustend om iets zomaar te installleren.
Ik gebruik zelf Calibre Portable. Dit op een USB 3 SSD schijfje. Heerlijk. Af en toe als ik hem opstart doe ik hem updaten maar dat is af en toe.

Ik vind het fijn dat er zoveel ondersteuning is voor dit programma (het is een goed programma) echter omdat het 9 van de 10 keer minimale onderdelen zijn... Dan denk ik doe het bijvoorbeeld 1 update in de maand.
Je kunt ook winget of chocolatey gebruiken om je apps geüpdatet te houden;

https://wingetgui.com/apps/calibre-calibre

https://community.chocolatey.org/packages/calibre
of MacUpdater op Mac. Gaat het allemaal vanzelf.
Is het nog nodig om dit programma te gebruiken?

Ik download mijn boeken (betaald) en zet ze dan in een mappenstructuur op mijn pc.
Vervolgens kopieer ik ze rechtstreeks op mijn E-reader.
Nooit het idee gehad dat ik wat mis
Dat is een methode. Maar hoe kies je dan je mappen?
Op schrijver? Op genre? Op series die door verschillende schrijvers zijn gemaakt?
En hoe ga je om met boeken waar 3 schrijvers aan hebben gewerkt?
Sommige schrijvers werken in meerdere genres.

Dat is allemaal niet in een mappenstructuur te vangen.

In Calibre kan je dus zoeken op alle metadata die in het boek zit.

Dus alle scifi van schrijver A na 2004

Of alles van schrijver B behalve de thrillers van voor 1990
Hetzelfde zoals ik mijn papieren boeken heb staan.
Op belangrijkste schrijver.
Calibre is zoveel meer dan een boekenplank. Als je alleen die boekenplank nodig hebt, dan heb je wellicht gelijk.
Ik gebruik graag ook de conversie mogelijkheden.
Ik heb een abonnement op BookChoice waarbij ik elke maand 8 boeken krijg voor €3,99 (dus €0,50 per stuk). Je hebt geen invloed op welke boeken, het is wat het is. Gelukkig is het aanbod gevarieerd en zit er elke maand wel minimaal 1 boek bij wat ik leuk vind. Punt is wel dat ik nu dus een verzameling heb van zo'n 400 boeken waarvan ik een deel nog niet heb gelezen. Dan is het wel makkelijk om die boeken bij elkaar te hebben in 1 programma, compleet met cover en achterflaptekst erbij zodat ik wat gerichter kan zoeken. Daarnaast kun je zelf extra tags toevoegen, zodat ik nu ook een tag heb voor wel of niet gelezen.

Vaak het idee gehad dat ik dit zou missen als het er niet was :)
Ik koop mijn boeken en zet ze dan na het lezen in de boekenkast. Nooit het idee gehad dat ik wat mis.
Heb hem overal geïnstalleerd, maar gebruik hem ook niet echt. Synchroniseren vanuit de Kobo app of reader gaat veel sneller.
En je hoeft natuurlijk niet te updaten, he :)
Dit zegt een tweaker? :')
Grapjas. Denk je dat mijn OCD daar tegen kan?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.