Software-update: AdGuard Home 0.107.35

Adguard Home logo (79 pix)AdGuard Home versie 0.107.35 is uitgekomen. Met deze software kan er thuis een dns-server worden opgezet om zo onder meer advertenties en malware te blokkeren op het gehele netwerk. Het is daarmee dus vergelijkbaar met Pi-hole. AdGuard Home werkt op een machine met Windows, macOS, Linux of FreeBSD, is ook in staat om tegen phishing te beschermen en heeft parental control. Op ons eigen forum kan over het programma worden gediscussieerd. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changed
  • Improved reliability filtering-rule list updates on Unix systems.
Fixed
  • Occasional client information lookup failures that could lead to the DNS server getting stuck (#6006).

  • bufio.Scanner: token too long and other errors when trying to add filtering-rule lists with lines over 1024 bytes long or containing cosmetic rules (#6003).

Removed
  • Default exposure of the non-standard ports 784 and 8853 for DNS-over-QUIC in the Dockerfile.

Adguard Home 0.103.2 screenshot

Versienummer 0.107.35
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website AdGuard Team
Download https://github.com/AdguardTeam/AdGuardHome/releases/tag/v0.107.35
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

26-07-2023 • 15:24

6

Submitter: crypt0rr

Bron: AdGuard Team

Reacties (6)

6
6
1
1
0
5
Wijzig sortering
AdGuard Home is een gratis adblocker die netwerk breed werkt. Dit is niet alleen handig voor je eigen devices, maar ook als iemand op bezoek komt met een laptop of telefoon.

Bij mij werkt het nu goed, maar had wel wat moeite met de installatie. Heb daarom een quick setup manual gemaakt om de stabiele versie van AdGuard op een Raspberry Pi te installeren. En deze wil ik daarom graag delen voor iedereen die net instapt:


1. Neem een PC/laptop met SD Card lezer en plaats de SD kaart waar je de RPi image op wilt installeren.

2. Download en installeer het programma Raspberry Pi Imager, zie: https://www.raspberrypi.com/software/

3. Met Raspberry Pi Imager schrijf je het Rpi OS naar de SD Kaart. Ik heb zelf voor Raspberry Pi OS (32-bit) gekozen.

3. Als de SD kaart klaar is voor gebruik doe je hem in de Raspberry Pi. Deze sluit je deze aan op een monitor, muis, toetsenboard en een adapter voor stroom. Zodra er stroom op de RPi staan zal deze aangaan en zal het OS opstarten en de OS installatie verder afmaken.

4. Open de Terminal en voer de onderstaande commandos in om de laatste stabiele versie te installeren op een Rpi 3B. Eventueel armv7 vervangen in het commando (2x) voor jouw RPi versie.

cd
wget 'https://static.adguard.com/adguardhome/release/AdGuardHome_linux_armv7.tar.gz'
tar -f AdGuardHome_linux_armv7.tar.gz -x -v


cd ./AdGuardHome/
sudo ./AdGuardHome -s install


Zie onderstaande website voor meer commando's (bijv. start/stop, (un)install):
https://github.com/Adguar...wiki/Raspberry-Pi#install

AdGuard is dan geinstalleerd en te vinden op http://192.168.1.x/
Het volledige adres wordt als het goed is aangegeven.

5. Doe eenmalig de AdGuard setup op http://192.168.1.x:3000

6. (Bonus) Zet in AdGuard bij Filter - DNS blocklists de OISD Blocklist Big aan en haal van alle blocklists de laatste versie op.

7. Doe onderstaande test zodat je zeker weet dat alles werkt:

Open Terminal and run the following command:
host doubleclick.net 127.0.0.1

If everything works correctly, you will get this output:

Using domain server:
Name: 127.0.0.1
Address: 127.0.0.1#53
Aliases:

Host doubleclick.net not found: 3(NXDOMAIN)


8. Log in op je router en vul 192.168.1.x in als DNS.

9. Doe nog even je wifi/ethernet uit en aan zodat je zeker weet dat alles via de nieuwe DNS loopt.
AdGuard zou nu moeten werken op alle apparaten binnen je netwerk!
In de raspberry pi imager tool onder Advanced kun je bijv SSH etc aanzetten.
Hoef je daarna geen keyboard en muis aan te sluiten.
Leuke howto, ik gebruik zelf dit automatisch install script :
curl -s -S -L https://raw.githubusercon...master/scripts/install.sh | sh -s -- -v
Handige tips inderdaad, bedankt!
Sinds een week ongeveer, heb ik regelmatig dat DNS geen resultaten vind voor bestaande domeinen.
Nou dacht ik het te hebben gefixt met het uitschakelen van tls en Quic, vervolgens nog de switch van Cloudflare naar Google DNS over udp.
Maar nu heb ik toch af en toe weer domeinen die niet werken…
Iemand die zich hier in herkend?
Ik had hetzelfde met straatnieuws.nl op straat gisteren. Deze kon ik niet vinden in Blocklists, en uitzetten vd protection werkte niet. Wat zijn jouw upstreams?
Same here, zelfs bij nu.nl had ik dit. Kijken of dit het verhelpt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.