Software-update: Rufus 4.1

Rufus logo (75 pix) Versie 4.1 van Rufus is uitgekomen. Rufus is een Windows-programma waarmee zelfstartende usb-sticks kunnen worden gemaakt. Handig bijvoorbeeld om een besturingssysteem te installeren, wat sneller gaat vanaf een usb-stick dan van een cd of dvd, om het bios bij te werken of om een systeem te benaderen dat niet meer wil starten. Er is overigens een groot aantal tooltjes waarmee dit gedaan kan worden, maar Rufus beweert één van de snelste in zijn soort te zijn. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changes in version 4.1:
  • Add timeouts on enumeration queries that may stall on some systems
  • Restore MS-DOS drive creation through the download of binaries from Microsoft
  • Update the log button icon
  • Fix UEFI:NTFS incompatibility with Windows Dev Kit 2023 platform
  • Fix more GRUB out of range pointer errors with Ubuntu/Fedora when booting in BIOS mode

Rufus

Versienummer 4.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Rufus
Download https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v4.1/rufus-4.1.exe
Bestandsgrootte 1,34MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

01-06-2023 • 06:59

43

Bron: Rufus

Update-historie

16:30 Rufus 4.10 0
16-06 Rufus 4.9 31
11-06 Rufus 4.8 30
09-04 Rufus 4.7 7
10-'24 Rufus 4.6 9
05-'24 Rufus 4.5 21
01-'24 Rufus 4.4 18
10-'23 Rufus 4.3 10
07-'23 Rufus 4.2 22
06-'23 Rufus 4.1 43
Meer historie

Reacties (43)

43
43
30
0
0
13
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

Zelf vind ik Ventoy veel makkelijker. Kun je meerdere ISO's op een USB stick zetten,er ook weer af halen en nieuwe toevoegen.
ik *vond* Ventoy makkelijker. Maar, gezien ik in mijn situatie (TD werk in m'n winkel) veel verschillende systemen moet booten, loop ik elke keer tegen de Secure Boot aan. Om op elke machine de keys te installeren, danwel elke keer SB uit te zetten en daarna terug aan, is te veel werk, waardoor de voordelen van Ventoy voor mijn doel niet meer interessant zijn.

Ideale tool voor de thuisgebruiker, voor een TD omgeving helaas niet

Nu aan het kijken naar een variant van Zalman die dit wel kan.
uitvoering: Zalman ZM-VE350 Zwart

als je dit bedoelt, dan gaat hij jou ook niet helpen. werkt bijna op dezelfde manier als Ventoy.

je "probleem" is Secure Boot.
Die Zalman doet zich waarschijnlijk voor als USB CD/DVD/BR station met de geselcteerde ISO als de schijf die er zogezegd in is gestoken. Dan zal Secure boot inderdaad wel werken. De ISO kies je op het apparaat zelf.
niet "waarschijnlijk", maar zeker werkt het op de manier zoals je uitlegt. ;)

dus als een soort virtuele cd-rom
Wat ik begrepen heb is dat deze juist *wel* met SB overweg kunnen, wordt ook op diverse sites bevestigd. Komt er via mijn distri nu een mijn kant op, dus dat weten we snel genoeg. Zal er dan ook wel even een review van maken :)
Misschien een systeem/docker container installeren met daarop Netbootxyz?

https://hub.docker.com/r/linuxserver/netbootxyz

Dan kun je elk systeem booten via het netwerk ipv usb stick. Meeste systemen ondersteunen wel PXE boot.
Dat is een andere methode waar we mee bezig zijn ja, maar een stickje (of dat Zalman ding) is makkelijker voor als we op locatie wat moeten doen.
Is die variant toevallig een iodd device?
ref.
https://www.iodd.shop/all-products
https://help.iodd.kr/
Het Koreanse iodd zijn de originele makers van de Zalman ZM-VE300 en ZM-VE400.
Intussen hebben zij ook een kleinere variant met ingebouwde SSD gebouwd die me wel handig lijkt.
Zelf heb ik in het verleden gewerkt met een ZM-VE300 (naar iodd 2531 firmware geflasht) en ook met een iodd 2541.
Beide toestellen werken zeer goed. De iodd 2541 werkt iets makkelijker aangezien deze touch toetsen heeft en de 2531 een minder goed aanvoelende draai/drukknop heeft.
klopt, op iodd 2541 kun je je iso selecteren op het displaytje. erg handig dit ding
Voor slechts 145 EUR, zo'n 100 EUR duurder dan dat Zahlman dingetje. Wat krijg je er voor terug: "AES256bit-xts H/W-based 16-digit encryption". 16 getallen. Ervan uitgaande dat ze volledig random zijn: betreft het een entropie van log2(10^16) = 16 * log2(10) ≈ 53.1508 bits. Sorry, ik ben niet bepaald onder de indruk. Het probleem met dit soort zooi is dat je allerlei proprietary firmware draait die het dan 'versleutelt' maar niemand weet hoe dat spul daadwerkelijk werkt. En of het wel werkt. Maar hoe dan ook, dat ze schermen met 53 bits entropie voorspelt weinig goeds.
ik heb ooit een onderzoek gelezen naar hun security/firmware.
redelijk uitgebreid onderzoek.
google is your best friend :)

verder belangrijk....als je je ssd in iodd met password encrypt en je krijgt wat problemen met je ssd, kun je die niet verder in een andere behuizing gebruiken/lezen, want alles is op ssd encrypted.

dus foetsie je data
Google is mijn vriend niet. Als je een link hebt lees ik het graag.

Mijn argument over entropie staat bovendien op zichzelf. En natuurlijk staat de data ergens erop, die kun je op de een of andere manier uitlezen. Al kom je misschien de chip eraf te halen en een donorbord gebruiken, wat je ook uit kunt besteden.

Ik denk dat het volgende verstandiger is:

Ventoy non-encrypted en fysiek deze USB of SATA of wat het ook is beveiligen. Als je veel images gebruikt is een SSD verstandiger. Want SLC en MLC USB is stervensduur.

Voor belangrijke data, kun je FDE gebruiken zoals LUKS of VeraCrypt of whatever. Ik zou dat dan niet op USB doen maar inderdaad (e)SATA oid. En uiteraard heb je meer dan 1 (versleutelde) backup. Maar voor bootable ISOs is dat onnodige overkill.
omdat jij zo netjes en aardig om een link vraagt

https://www.sstic.org/med...reversers-czarny_rigo.pdf

[Reactie gewijzigd door ari2asem op 22 juli 2024 19:35]

Kun je via Ventoy ook direct al die windows telemetry opties uitzetten en bij installatie direct een lokaal admin account aanmaken?

Laatst Windows 11 op een pc gezet en rufus maakte dat echt een stuk aangenamer door dat soort opties.
Zitten die opties in Rufus of in de image die je hebt gebruikt? Rufus maakt toch alleen een bootable usbstick aan waarop je een image naar keuze kan zetten?
Zitten die opties in Rufus of in de image die je hebt gebruikt? Rufus maakt toch alleen een bootable usbstick aan waarop je een image naar keuze kan zetten?
In Rufus. Als je naar de site gaat en de 4e foto bekijkt zie je wat voor opties er ingebouwd zitten.
Oké dat is handig. Betekent ook waarschijnlijk dat het programma de image niet 100% intact laat, maar aanpast. Kan je ook weer je vraagtekens bij hebben.
Je uiteindelijke installatie is exact hetzelfde. Het zijn zijn alleen checks tijdens de installatie die worden uitgezet.
Ja maar die installatie gebeurt toch vanaf die installatie image van Windows. Dus daarop worden die checks uitgezet denk ik. Niet door Rufus zelf tijdens het installeren van Windows op een pc. Ben alleen benieuwd hoe dat in zijn werk gaat. Er zijn wel meer bootimages te vinden die die controlles omzeilen.

[Reactie gewijzigd door Robertdw op 22 juli 2024 19:35]

Uiteraard. Echter aan je uiteindelijk installatie is niet te zien dat je deze checks hebt uitgezet. Als je een TPM 1.2 en een i5 5e gen hebt dan MOET je deze dus wel hebben uitgezet, maar aan iets specifieks in je install is het niet te zien.
Nee, daar is Ventoy niet echt voor bedoeld.
Over tijd paar keer geprobeerd.
Helft van images werkt niet.
Was absoluut niet onder de indruk van Ventoy's resultaten.
Dat is raar. Hier heb ik nog niet eerder van gehoord. Wat voor soort images had je er op gezet?
Was o.a. een AVG iso als ik goed herinner.
Die ervaring heb ik totaal niet. Heb er 20 iso's opstaan, en werken allemaal perfect
Dan is waarschijnlijk je opslag gaar want ik heb nog nooit gehad dat, met een goed werkende datadrager, Ventoy faalde.
Ik heb zelf veel problemen met Ventoy als SecureBoot aanstaat op de machine. Vooral HP laptops hebben dan heel veel moeite met booten van Ventoy. Ideale tool, maar niet als je het letterlijk alleen gebruikt om Windows te installeren op laptop met SecureBoot aan.
Ja die problemen had ik ook bij mijn HP desktop. Geen van die programma's komen door die SB heen. Ventoy, Rufus.
Alleen de emergency disk van mijn EasyUS backup wil zonder problemen booten. Maar daar staat alleen dat backup programma op. Blijkbaar kan je ook een portable windows op usb maken, maar dat heb ik nog niet geprobeerd.
Tegenwoordig, bij het opnieuw installeren van een laptop/desktop, maak ik maar gewoon een stickje met MediaCreationTool. Dat werkt wel gewoon zoals het hoort.
Ja maar ik vind zo'n bootstick met hulpprogramma's ook wel handig. Heb dat vroeger ook o.a. veel gebruikt met virusscanners om buiten windows om te kunnen scannen.
100% mee eens hoor, ik heb ook wel een bootstick met heel veel tools erop, maar als ik Windows moet installeren, dan heb ik een ander stickje daarvoor.

Ik heb overigens altijd rond de 384GB aan USB-sticks mee. Die dingen zijn zó goedkoop geworden.
Eens, Rufus is een van de beste om een single ISO op een stick te zetten maar de opvolging van dit soort tools is m.i. ook Ventoy. Een keer een stick maken en daar naar gelang ISO's op zetten die je vervolgens via een boot menu kunt kiezen.
Zelfs het updaten van Ventoy zelf gaat zonder verlies van data
Bij Rufus was mijn USB stick ineens een soort cd rom. Heb uiteindelijk de partities moeten verwijderen om 'm voor iets anders te kunnen gebruiken. Met Ventoy tot nu toe geen problemen.
Dat komt dan door de image die je er op geschreven hebt.
Bijvoorbeeld XPenology doet dat ook en ja dat is even slopen als je de stok opnieuw wilt gebruiken.
Kun je ook meerdere ISOs op een USB stick zetten met Rufus, zoals met Yumi en Ventoy? En dan kiezen via een boot menu?
Ok dat is wel een verschil dan inderdaad tnx..
Yumi en Rufus werken prima bij <= 32 GIG usb drives. Een €19,95 128 gig stickje van de Action liep bij deze twee vast en liet een ongepartitioneerde stick achter. Ventoy was de enige die werkte en voor ons repaircafe heb ik nu bijna alle OS iso's erop staan. Een experiment met een 500 GIG m2 USB ssd ging echter ook met Ventoy de mist in. Blijkbaar heeft de grote van het doel object grote invloed.
128 GB en 256 GB werkt hier prima met Ventoy.
Waarschijnlijk geen stickie van de Action? :)
Zeer zeker niet inderdaad

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.