Software-update: CCleaner 6.12

CCleaner 4.0 logo (75 pix)Piriform heeft versie 6.12 van CCleaner uitgebracht. Met dit programma kunnen diverse onderdelen van Windows worden opgeschoond. Hierbij valt te denken aan tijdelijke Windows- en internetbestanden, maar ook aan overbodige rommel van een groot aantal andere programma's, waaronder Windows Media Player, Google Toolbar, Microsoft Office, Photoshop, WinRAR en ga zo maar door. Bovendien is het aantal programma's waarvan CCleaner de rommel kan opruimen, eenvoudig uit te breiden met het programma CCEnhancer.

Naast opruimen kan CCleaner ook fouten in het register en in snelkoppelingen verhelpen en de lijst met programma's die starten met Windows aanpassen, en is het mogelijk om cookies te beheren. Vanaf deze versie kan ook de algehele conditie van de computer worden getest. Naast een gratis uitvoering is er ook een pro-versie, die onder meer een automatische-updatefunctie biedt. In deze release zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Taking the hassle out of PC maintenance
  • Immediately after updating drivers (or after restarting your PC following an update), a report now highlights which drivers have been updated and any that may potentially cause issues – enabling users to revert some or all updates, or schedule a reminder to revert later.
Fixing bugs and other improvements
  • CCleaner now loads faster thanks to app startup optimization.
  • Fixed issue which, in some cases, resulted in the incorrect message "Not supported product".
  • Customize, Privacy, Space, Speed, and Security screens in Health Check now resize correctly according to the current window.

CCleaner 6.06

Versienummer 6.12.10490
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Piriform Ltd.
Download https://www.ccleaner.com/nl-nl/ccleaner/builds
Licentietype Freeware/Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

18-05-2023 • 17:24

39

Bron: Piriform Ltd.

Update-historie

20-08 CCleaner 6.39 25
23-07 CCleaner 6.38 41
25-06 CCleaner 6.37 0
28-05 CCleaner 6.36 3
17-04 CCleaner 6.35 1
19-03 CCleaner 6.34 8
20-02 CCleaner 6.33 12
22-01 CCleaner 6.32 7
11-12 CCleaner 6.31 2
11-'24 CCleaner 6.30 24
Meer historie

Reacties (39)

39
39
16
0
0
17
Wijzig sortering
Ik heb dit programma nog wel op de PC staan, maar minstens een jaar niet gebruikt en in de startup gedisabled. Toch kreeg ik onlangs een scherm te zien dat CC was bijgewerkt tot de laatste versie.

Iemand enig idee hoe dit werkt en waar ik dit kan uitschakelen?

Note: Ik gebruik Win10 géén extra bijwerkprogramma's.
Die melding kreeg ik ook laatst, en toen heb ik het onmiddellijk verwijderd.
Echt niet ok dat een programma waarvan ik de update checks uit had gezet in de achtergrond toch nog naar updates gaat zoeken, en deze dan ook nog eens uit zichzelf installeert.
Ik gebruikte het toch al jaren niet meer.

[Reactie gewijzigd door Chromia op 25 juli 2024 14:10]

Was CC ook niet fishy? Ik kan me vaag herinneren dat CC bepaalde dingen niet helemaal goed deed, het deed meer kwaad dan goed. Ik heb het sindsdien niet meer gebruikt, meer dan 6 a 7 jaar.
Nooit echt problemen mee gehad. Ik heb het echt heel lang gebruikt op window.
Het enige was soms als je wat te agressief dingen liet verwijderen je opeens op elke site opnieuw moest inloggen. Maar ik kan me zo voorstellen dat ze na wat overnames niet meer hetzelfde bedrijf/product zijn.

Later gebruikte ik een andere producten maar ben naam vergeten.
Een was Bull Crap uninstaller. De andere .. i dunno.

[Reactie gewijzigd door MrMonkE op 25 juli 2024 14:10]

Onze grote vriend bij LTT heeft een video over CCleaner gemaakt. Bekijk hem alhier: https://youtu.be/zbqlJKiENvQ
Tsja, dat was al bekend. Gebruik het al jaren niet meer op Windows. Daarvoor was het wel een fijne tool.
Weet je het zeker, enige wat ik me nog kan indenken was advertenties of betaalde features.
Het registreert een aantal Tasks. Je kan deze verwijderen in de Task Scheduler of rechtstreeks uit het register.
Het registreert een aantal Tasks. Je kan deze verwijderen in de Task Scheduler of rechtstreeks uit het register.
Ja, die "Task Scheduler" is naar ik aanneem wat ik bedoelde met "startup disabled", in de task manager (ctrl-alt-del), maar welke registerwaarden hoe te wijzigen?
Weer wat geleerd. Zie mijn reactie onder Viper1995 hieronder.

[Reactie gewijzigd door Toff op 25 juli 2024 14:10]

ik ben niet helemaal bekent met dit deel van Windows, maar volgens mij staat startup disabled volledig los van de task scheduler
ik ben niet helemaal bekent met dit deel van Windows, maar volgens mij staat startup disabled volledig los van de task scheduler
Je hebt helemaal gelijk!
Via de zoekfunctie zojuist gevonden en CCleaner stond bovenaan met Update, CrashReport en Skip UAC...
Zo zie je maar. Een mens is nooit te oud om te leren!
Zal je nog wat bijleren. Taskmanager = ctrl + shift + esc. Gaat een stuk makkelijker dan eerst ctrl + del + del en dan op taskmanager klikken ;)

Zo gebruik ik dagelijks nog tal van andere key-shortcuts. Zouden ze eigenlijk ook een pol over moeten maken over de meest gebruikte key-shortcuts van de tweakers. Denk dat veel mensen iets bij kunnen leren. Zo gebruik ik windows + E altijd om deze pc te openen mits je hebt ingesteld dat die naar deze pc gaat (zou niet eens weten hoe je in win 10/11 deze pc opent). Ctrl + t een niew tablad of lekker alt tabben heerlijk :P
Om nog even 2 voorbeelden te noemen die ik vaak gebruik (in chrome)
ctrl + shift + t = gesloten tabblad heropenen
ctrl + t = nieuw tabblad openen
ctrl + w = tabblad sluiten.
ctrl + shift + n = favo van mij :D
Voor de mensen die deze niet weten incognito/privé venster open
Als je al niet weet hoe dit komt zou ik me toch enigszins zorgen gaan maken om de rest van je systeem die tientallen connecties maakt naar de buitenwereld zonder jou weten.

Blijkbaar heb je geen fatsoenlijke firewall beveiliging (Die alleen maar inkomende verbindingen blokkeerd, op alle rules na die OOK zomaar door programmas worden toegevoegd zonder consent)

Ben blij dat ik hier dubbele beveiliging voor hebt, automatisch rules die aangemaakt worden direct purgen, en geen enkel programma komt door mn router heen zonder de juiste DSCP markings ;)

[Reactie gewijzigd door Marctraider op 25 juli 2024 14:10]

Ik heb dit programma nog wel op de PC staan, maar minstens een jaar niet gebruikt en in de startup gedisabled.
Wanneer je software al zo lang niet meer gebruikt hebt...waarom staat het dan nog op je systeem? Klaarblijkelijk heeft het geen nut (meer) voor jouw specifieke use-case. En als het niet meer op je systeem staat, dan ben je er zeker van dat je jezelf geen zorgen hoeft te maken over updaten in de achtergrond.

Zelf maak ik gebruik van de gratis versie van RevoUninstaller om software van mijn systeem te verwijderen. Niet alle softwaremakers maken goed gebruik van de ingebouwde Windows uninstaller. Software zoals RevoUninstaller vinden veel te vaak nog een heleboel registry verwijzingen, instellingen en configuratie welke direct gerelateerd zijn aan de software die zojuist is verwijderd.

Wil je echter niet zonder de functionaliteit van CC zitten, misschien dat dan een 'portable' versie beter voor je is. Bezoek de website: https://portableapps.com/apps. Dat is een goede startplaats voor een overzicht daarvan. Dit soort software hoeft zich niet (meer) te installeren om toch zijn werk te kunnen doen. Je voert het alleen uit wanneer jij denkt dat het nodig is.
Laatst geüpdate, maar opeens had CCleaner het idee gekregen om bij elke boot op te starten. Via taken, services en startup stond het uit, maar toch.. Heb het er maar af gegooid, was prima tijdens Windows XP en 7 tijdperk.
Gebruikt iemand dit nog dan?
Ik vroeg me dat ook af. Ccleaner heb ik vroeger (jaren geleden) wel eens gebruikt -of geprobeerd te gebruiken- om grote hoeveelheden bestanden te verwijderen. Het was bijna onmogelijk om de gekoppelde bloatware te vermijden. Ik mijdt het programma sindsdien. Aan de reacties te zien ben ik niet de enige.
Gebruikt iemand dit nog dan?
Yep, af en toe oude zooi laten verwijderen.
Helaas is er nog steeds veel software die zichzelf niet netjes verwijdert.
En nee....nooit problemen mee gehad.

Oh ja, is een van mijn standaard tools als iemand aan mij vraagt waarom zijn PC zo vreemd doet. Dit gebruik ik nadat ik alle crapware heb verwijderd.

[Reactie gewijzigd door pe0mot op 25 juli 2024 14:10]

Gebruikt iemand dit nog dan?
Nee.
Is er een goed alternatief voor oude troep van je PC halen?
Schone Windows installatie.
Backup maken en Windows herinstalleren via usb. Dan kun je je harde schijf formatteren, nieuwe Windows erop en backup terugzetten.
En dan uren lang alle instellingen die microsoft weer geheel open heeft gezet om alles van je te weten te komen, terug in te stellen 8)7 _/-\o_
Windows cleanmgr.exe

Type zoekvak: %temp% > druk op enter (map opent) druk ctrl+A > delete

Uitvoeren type: temp > druk op enter (map opent) druk ctrl+A > delete

edit: onduidelijke en onjuiste omschrijving handeling

[Reactie gewijzigd door prinsvlad op 25 juli 2024 14:10]

Type zoekvak: %temp% > ctrl+alt+del

Uitvoeren type: temp > ctrl+alt+del
Ik weet redelijk wat, maar heb echt geen idee wat je hiermee bedoelt? Ctrl+alt+del typen of indrukken? Dat geeft toch gewoon het standaard scherm wat het altijd geeft, maw doet niets nadat je waar dan ook temp hebt ingetypt?
Ik gebruik CCleaner om caches van Firefox, Thunderbird etc op te schonen, en daarna nog even System Ninja voor de laatste restjes. Programma's verwijderen doe ik met Revo Uninstaller (je staat er verbaasd van hoeveel troep er op je computer achterblijft na een "gewone" uninstall). Werkt allemaal prima en is in een oogwenk gepiept.

Het allerbelangrijkste is om niet te luisteren naar de zeurpieten die bij elke nieuwe CCleaner versie aankondiging weer even hun duit in het zakje willen doen door ons voor te houden dat het helemáál niet nodig is, en gewoon te doen wat je zelf het beste vindt.
Hoezo verwijder je die restjes kom je ruimte te kort(Kleine ssd ofzo ?), of oude pc nog met een gewone harde schijf en weinig werkgeheugen ?.

ik heb het er ook nog op staan maar doe het hooguit 1 keer per jaar(Als ik er aan denk).
Ik had hem er meer nog op staan om wat win11 apps te verwijderen, maar goed die zijn er af en komen ook niet meer terug.
Een goed alternatief is Bleachbit

Gratis, opensource, lichtgewicht, bloatware vrij en snel.

https://www.bleachbit.org/
Voorkomen. Kijk eens naar AtlasOS
Nee, ik ook niet. Nergens voor nodig. Waarom zou je registerinstellingen wissen die daarna toch weer terugkomen? En tijdelijke bestanden kun je net zo makkelijk met Windows zelf beheren. Wel zo veilig! Én ik doe elk jaar een schone Windows (11 Pro in mijn geval) installatie. Als je een goede backup hebt op bijvoorbeeld een externe SSD is dat zo gepiept. Laatst een nieuwe laptop gekocht. Meteen na het uitpakken een schone Windows 11 Pro er op gezet. Ben je gelijk van alle fabrieksrommel af.

[Reactie gewijzigd door Pineka op 25 juli 2024 14:10]

Bizar toch elk jaar een schone installatie?
Doe ik met Linux (Fedora) nooit draait al 8 jaar prima. Natuurlijk wel steeds de upgrades uitgevoerd. Doe ik altijd een paar dagen na release, no issues at all.

Mijn Windows installaties, VM's en Dualboot's voor games bijvoorbeeld draaien jaren zonder issues. Al die reinstalls begrijp ik niks van. Volgens mij helemaal niet nodig.
Beetje jammer dat het getoonde plaatje niet van die nieuwste versie is (V6.12.10490) maar versie: V6.06.10144 (64bit) 😢
Ondanks al de haat blijft de verwijdering van cache, oude reg keys en het uitzetten van startup apps (die niet in Taakbeheer te zien zijn) in CCleaner het beste. Zet gewoon die active monitoring af. Of gebruik een portable versie.
Deze heeft interessant kanaal en toevallig paar dagen geleden hierover video. En hij heeft een eigen handige tool als je dat wilt.

[Reactie gewijzigd door MrMarcie op 25 juli 2024 14:10]

Yep, Chris weet waar hij het over heeft. Weet veel van Windows. Volg hem al jaren, ook inzake Linux/Mint.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.