Software-update: Hiren's BootCD PE 1.0.2

Hiren’s BootCD logo (80 pix)Hiren’s BootCD PE is een zelfstartende dvd of usb die een Windows 10 pre-installed environment-omgeving biedt en wordt geleverd met een groot aantal programma's voor opsporen en verhelpen van hard- en software problemen op de computer. Hiren is een beruchte naam, want de compilatie cd's met systeemprogramma's bestaan sinds 2004. In het verleden stond deze echter boordevol met illegale software, maar op Hiren's BootCD PE 1.0.0 treffen we alleen volledig gratis software aan. Deze nieuwe versie wordt dan ook niet door de originele groep aangeboden, maar is samengesteld door fans van de originele serie. Sinds versie 1.0 zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Hiren’s BootCD PE x64 version 1.0.2:
  • Hiren’s BootCD PE Windows 10 core has been updated to version 21H1 (build 19043.928).
  • 195 new drivers have been integrated at the IO, Network and Storage categories.
  • Almost all utilities have been updated.
  • New added utilities: DMDE, ReclaiMe, PhotoRec, Unstoppable Copier, Test Disk, Crystal Disk Info, DiskGenius, EaseUS Partition Master, Macrorit Partition Expert, Eraser, VLC Media Player, McAfee Stinger, Kaspersky Virus Removal Tool, Windows Login Unlocker.
  • Removed utilities: Runtime (GetDataBack for FAT, GetDataBack for NTFS, GetDataBack Simple, NAS Data Recovery, RAID Reconstructor, RAID Recovery for Windows, Captain Nemo, DiskExplorer for FAT, DiskExplorer for Linux, DiskExplorer for NTFS), CCleaner, Teamviewer.
Hiren’s BootCD PE x64 version 1.0.1:
  • Even if the network card drivers are installed correctly, PENetwork used to fail finding network cards in some computers. Problem fixed.
  • hiderun.exe was getting detected as a virus by some antivirus softwares. Although it was a false positive, the exe is revised. hiderun.exe false positive problem solved.
  • Softwares folder on the desktop is renamed as Utilities

Hiren’s BootCD PE screenshot (620 pix)

Versienummer 1.0.2
Releasestatus Final
Website Hiren
Download https://www.hirensbootcd.org/download
Bestandsgrootte 2,90GB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

02-07-2021 • 18:12

36

Bron: Hiren

Reacties (36)

36
36
18
0
0
8
Wijzig sortering
Zelf gebruik ik MediCat USB. Wellicht interessant voor andere gebruikers die net iets anders zoeken dan Hiren's Boot CD.
Allerlaatste "pluspunt":
✔ Gluten-free, non-GMO, gender neutral, and no trans-fats!
Over wat voor soort "andere gebruikers die net iets anders zoeken" hoeft niet naar gegist te worden :)
Haha, inderdaad. Wat ik ervan begreep was dat het als een geintje van het Discord server erachter was toegevoegd. Moest er ook wel eventjes om lachen, toen ik het voor het eerst las. :+
Als je met Easy2boot een opstart medium klaarmaakt kun je er .iso bestanden opzetten die je tijdens boot kunt selecteren. Kun je de hiren iso er op zetten en ook partedmagic of alle windows installers. Ik gebruik het vooral voor falcon zijn boot cd.
mwoah, 22GB vind ik wel wat overdreven ....
?

Hij is nog geen 3 GB
Als ik de torrent ophaal, is het toch echt 22.5GB

https://gbatemp.net/threa...81F9B2DC4586921943855B498

[Reactie gewijzigd door FreshMaker op 22 juli 2024 13:32]

Ik lees in de tekst terug dat deze versie die door fans is uitgebracht alleen gratis (legale) software bevat, terwijl de oude variant altijd veel illegale software bevatte. In hoeverre is de Windows 10 omgeving legaal om te distribueren op deze manier? Indien dit een illegale manier is zou Tweakers deze software niet moeten promoten.
Windows 10 is gewoon gratis te downloaden via Microsoft, en te installeren en gebruiken. Zij het beperkt in functionaliteit tot je betaald voor een licentie.

[Reactie gewijzigd door FastFred op 22 juli 2024 13:32]

Je kan zelf gewoon even op zoek gaan he? En als Tweakers.net beweert dat het volledog legaal is, hoe groot is dan de kans dat ze zijn vergeten dat hetgeen waarom het kan booten - Windows 10 - illegaal wordt gebruikt? Het staat zelfs in de intro van het stukje.
Waar zie je staan dat Tweakers HirensBoot CD als volledig legaal gratis te gebruiken is?

HirensBoot CD is een tool dat gebouwd is op het Windows PE. Windows PE is onderdeel van ADK/WAIK. ADK/WIAK is gratis te downloaden voor Windows Gebruikers.

Je zou kunnen zeggen dat Windows PE gratis te gebruiken is voor elke Windows Gebruiker met een legale versie.

In het intro stukje wordt gesporken over toevoegingen aan de HirensBoot CD. Vroeghu.. Werdt hier betaalde tools meegeleverd. Waarbij niet iedere gebruiker ook de licentie had van de tools.. e.g. Total Commander, Norton Ghost e.d.

Nu hebben ze de CD samengesteld met software vrij te gebruiken, zogenaamde OpenSource of Free to Use licenties.

Op Windows PE is een licentie overeenkomst.. je zult dus een Windows Licentie moeten hebben om de CD legaal te kunnen gebruiken. Voor elke PC waar je de tool op wil gebruiken.

Je kan dus niet zomaar even HirensBoot CD binnen een bedrijf gebruiken. Zeker niet op PC's waar geen Windows Licenties aanwezig zijn..

[Reactie gewijzigd door To_Tall op 22 juli 2024 13:32]

Op de website van Microsoft wordt met geen woord gerept over dat je een licentie moet hebben voor gebruik. Er staat alleen:
Windows PE is not a general-purpose operating system. It may not be used for any purpose other than deployment and recovery. It should not be used as a thin client or an embedded operating system. There are other Microsoft products, such as Windows Embedded CE, which may be used for these purposes.
Als je Hiren's Boot CD PE gebruikt om dingen te fixen (waar het ook voor gemaakt is) is er niets aan de hand. MS stelt nergens dat je er Windows 10 mee MOET fixen. Uiteraard moet je voor een te fixen Windows 10 een licentie hebben, maar dat staat los van het gebruik van deze CD natuurlijk.

Verder staan op de CD/USB ook alleen free-to-use en OS dingen.

Daar haal ik dat vandaan.

[Reactie gewijzigd door Jack Flushell op 22 juli 2024 13:32]

Hoe kom je dan aan ADK? Juist die moet je installeren op een Windows PC.

Laat dat nou de overeenkomst zijn om pe te mogen en kunnen gebruiken. Je hebt immers een Windows licentie nodig om Windows te mogen draaien.

Dat er een applicatie vrij te gebruiken is zonder additionele licentie. Betekend niet dat je geen licentie nodig hebt.
Ja joh, je hebt gelijk.Knetterillegale software deze CD. Vooral Windows PE. Supershady. |:( Fijne dag verder.

[Reactie gewijzigd door Jack Flushell op 22 juli 2024 13:32]

Dat zeg ik niet. De software is vrij te gebruiken voor iedereen. Er zijn geen additionele kosten voor het gebruik van Windows pe.

Maar je moet wel een Windows licentie hebben om het te mogen gebruiken.
Maar je moet wel een Windows licentie hebben om het te mogen gebruiken.
Nope. Staat echt nergens.

Hier staat alles, net als in de eerdere link van MS zelf. Je mag het gewoon gebruiken, gratis. Je zou het moeten gebruiken voor het installeren of repareren van Windows, maar het moet niet. Na 72 uur reboot Windows PE vanzelf om misbruik als lichtgewicht OS te voorkomen. Ik heb me echt helemaal suf gezocht, maar nergens, maar dan ook nergens wordt gerept over dat je een licentie moet hebben. Tot nog toe heb ik je ook geen bewijs zien leveren daarvoor, behalve dan een redenatie die niet klopt.

[Reactie gewijzigd door Jack Flushell op 22 juli 2024 13:32]

Windows PE is not a general-purpose operating system. It may not be used for any purpose other than deployment and recovery. It should not be used as a thin client or an embedded operating system. There are other Microsoft products, such as Windows Embedded CE, which may be used for these purposes.

Juist ja je mag het vrij gebruiken maar niet anders dan het installeren van Windows of het repareren van Windows. Juist voor het mogen draaien van de full version van Windows heb je volgens mij een licentie nodig van Windows.

Ik heb het nooit over kosten gehad of gehad dat je een additionele licentie nodig hebt. Om Windows PE te mogen gebruiken heb je een Windows licentie nodig.

[Reactie gewijzigd door To_Tall op 22 juli 2024 13:32]

Mooi dat je dit quote, het bewijs dat je geen licentie nodig hebt voor dit product. Het feit dat je er iets (anders) mee kunt repareren waar je eventueel wel een licentie voor nodig hebt (zoals een Windows) , staat daar helemaal volledig los van natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door Jack Flushell op 22 juli 2024 13:32]

De software is gebaseerd op Windows PE. Deze is gratis te gebruiken, maar mag alleen gebruikt worden voor deployment of herstel van een Windows omgeving.

Dus zolang je deze gebruikt voor het beoogde doel
opsporen en verhelpen van hard- en software problemen op de computer
is er niks aan de hand.
Tools zoals deze zijn de reden waarom ik mijn oude USB-sticks nog altijd bewaar :) Ik heb er ook een Zalman VE-350 voor, maar een standaard USB-stick is nog altijd makkelijker.
Wat heb ik deze allang niet meer gezien, vroeger gebruikt voor backup tools als Norton Ghost.

Tegenwoordig boot ik in geval van nood met een Linux live-usb en op Windows 10 maak ik door het syncen van settings/OneDrive vrijwel nooit een backup meer en installeer ik het liever opnieuw.
Grappig, ik heb het juist een beetje andersom. Ik heb op mijn HP laptop enkel linux geinstalleerd staan. Ik ben eigenlijk nooit Windows nodig, behalve wanneer ik mijn bios wil updaten. HP vond het namelijk een strak plan om de updatebestanden voor de BIOS niet direct beschikbaar te stellen. Je kan enkel een .exe downloaden die via Windows de update in de BIOS start. De update zelf gebeurd in de BIOS, het exe bestand is niets meer dan een doorgeef-luikje.

Super frustrerend en een van de redenen dat dit ook gelijk mijn laatste HP zal zijn, maar Hiren's BootCD biedt mij hier gelukkig nog een oplossing in. Die staat standaard op mijn Ventoy USB stick. Werkt perfect en zo hoef ik niet voor zoiets onbenulligs een hele Windows installatie op de SSD te zetten. :)
Removed utilities: Runtime (GetDataBack for FAT, GetDataBack for NTFS, GetDataBack Simple, NAS Data Recovery, RAID Reconstructor, RAID Recovery for Windows
Dit waren net de handige tools om verloren data terug te krijgen, vooral Runtime (GetDataBack) is enorm sterk hier in. Vreemde keuze om deze te verwijderen?

Verder staan er ook handige tools op om makkelijk Windows wachtwoorden te wijzigen/lezen en om CD keys van je Windows + Office uit te lezen (stel je wil iemand zijn PC herstellen en die persoon weet zijn keys niet meer).
Ik vind hem er persoonlijk in de jaren niet op vooruit gegaan. Wat moet ik in hemelsnaam met VLC op een live CD om PC's en laptop's te reanimeren....

Toen ik deze laatst gebruikte miste ik aardig wat tools waarvan ik zeker wist dat ze er voorheen wel in zaten.
IN het artikel staat denk ik uitgelegd waar je tegenaan liep:
In het verleden stond deze echter boordevol met illegale software, maar op Hiren's BootCD PE 1.0.0 treffen we alleen volledig gratis software aan. Deze nieuwe versie wordt dan ook niet door de originele groep aangeboden, maar is samengesteld door fans van de originele serie.
En daarom ga ik tegenwoordig ( de laatste 5 jaar ) voor de versie die Sergei Strelec uitbrengt.
Is voor mij een betere replacement dan deze verzamelcd met the best of ;)
De versie van Sergei Strelec gebruik ik ook, sommige oude systemen willen niet booten met van Hiren en wel met Sergei
.ru? Software van een of andere vage Rus? Ik sla 'm over. Hoop niet dat je 'm voor professioneel gebruik inzet.
Maar natuurlijk wel ...

Ik bestuur de volledige ICT divisie met gehackte / van onbekende afkomst afkomende softwarepakketten die 1000'en euro's los kosten, maar op één bootable dvdimage te vinden zijn

/s
Harold III is al weer vrij? Tja, ik betwijfel of hij een uitzondering is, ie. betwijfel of mensen die thuis werken hun prive en werk zooi voldoende scheiden :)
Dat is ook de reden waarom ik ben blijven hangen bij versie 9.x, versie 10.x kon ik niks meer mee.

[Reactie gewijzigd door mr_evil08 op 22 juli 2024 13:32]

Bij file recovery kan je dan teruggehaalde video/audio meteen checken of het nog wat is geworden. VLC pruimt voor zover ik weet nog redelijk beschadigde media.
Zeker mee eens, werkte vroeger ook prima om bij een torent een film te checken die nog aan het downloaden was of t wel idd het aangekondigde filmpje was.
Ik heb een scan gedaan met f-secure van Ziggo, maar krijg de melding dat er een trojan is gedetecteerd? of ik hiren.iso eraf wil gooien... nog niet gedaan, maar wat is dit?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.