Software-update: WinRAR 6.00 bèta 2

WinRAR logo (80 pix) RAR Labs heeft de tweede bètarelease van versie 6.00 van zijn archiveringsprogramma's RAR en WinRAR uitgebracht. Deze populaire compressietool is beschikbaar voor diverse besturingssystemen, waaronder Windows, Linux en macOS. Het programma kan overweg met de gangbaarste formaten - waaronder rar, zip, cab, arj, lzh, tar, gz, uue, bz2, jar, iso, 7z en z - heeft een skinnable interface, en ondersteuning voor Zip64- en multivolume-cab-bestanden. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

New:
  • "Convert" and "Wizard: Unpack an archive" commands report the file open error if archive was deleted by some other application before processing. Previously they skipped such archives silently.
  • "Find" command issues "No files or folders selected" warning for no items selected and "Selected items" search area.
Bugs fixed:
  • In beta 1 names of interface themes were added to "Folder tree" submenu instead of "Themes";
  • %arcname% variable was not expanded in archiving dialog profile name when used in default profile.

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*WinRAR 6.00 bèta 2 (32bit)
*WinRAR 6.00 bèta 2 (64bit)
*RAR 6.00 bèta 2 voor Linux (32bit)
*RAR 6.00 bèta 2 voor Linux (64bit)
*RAR 6.00 bèta 2 voor FreeBSD (32bit)
*RAR 6.00 bèta 2 voor FreeBSD (64bit)
*RAR 6.00 bèta 2 voor macOS (64bit)

WinRAR 5.6.0 screenshot (620 pix)
Versienummer 6.00 bèta 2
Releasestatus Beta
Besturingssystemen Windows 7, Linux, BSD, macOS, Solaris, Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows 8, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2019
Website RAR Labs
Download https://www.rarlab.com/download.htm
Bestandsgroottes 545,00kB - 3,18MB
Licentietype Shareware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

12-11-2020 • 17:14

28

Submitter: 1DMKIIN

Bron: RAR Labs

Reacties (28)

28
28
11
0
0
4
Wijzig sortering
Ik merk dat WinRAR vaak veel sneller is dan de ingebouwde zip functie van windows 10. Laatst had ik een zip archive welke met windows bijna een uur duurde om uit te pakken. WinRAR deed het binnen een halve minuut. Verder niet over nagedacht, maar WinRAR is mijn goto.
Vreemd - normaal gaan ‘major’ versies bij RAR altijd gepaard met nogal ingrijpende functionaliteit veranderingen zoals bijv. een nieuw compressie algoritme, dit keer lijkt er weinig spannends in te zitten op wat bugfixes en minimale quality-of-life dingetjes na...

Afijn - al jaren een fijn tooltje alhoewel ik het (al jaren) steeds minder gebruik...
Wordt er nog actief ontwikkelt aan compressie algoritmes?
Inderdaad wel vreemd dat er met een major release-versie (tot nu toe dan) geen major new features aanwezig lijken te zijn.

[Reactie gewijzigd door Rageplay op 25 juli 2024 01:59]

Ik gebruik tegenwoordig gewoon het ingebouwde zip/unzip support in Windows. Vroeger was het nog nuttig om de beste compressie tool te gebruiken, nu maakt het m.i. niet zoveel uit en gaat het vooral om het gemak.
Om zelf archieven te maken, compleet met je eens. Zipjes zijn meer dan genoeg. Maar helaas worden nog te veel archieven online wel als RAR gedeeld. Daarvoor gebruik ik toch nog Winrar.
Dit vraag ik mij dus ook af. Ik heb jarenlang gebruik gemaakt van de trial van WinRAR totdat ik 7zip ontdekte. Tot nog toe ben ik geen archieven tegengekomen die ik niet met 7zip kan in- of uitpakken.
WinRAR gebruik ik niet omdat het zo ongelovelijk goed is met archief beheer.
WinRAR gebruik ik omdat hun SFX module ongekend goed is om kleine scripts en dependencies te bundelen tot een eenvoudig te gebruiken tool. Enkel WinRAR cloon HaoZIP komt in de buurt en heb ik jaren lang tevreden gebruikt tot ik merkte dat het uitpakken een stuk trager is dan bij WinRAR en 7-Zip. Nu ben ik toch maar weer WinRAR gaan gebruiken tot HaoZIP dit oplost, en iemand een goede engelse versie maar van die update.

Update: Xellence heeft een goed punt dus ter verduidelijking. HaoZIP gebruik ik hier als voorbeeld dat weinig tools de SFX mogelijkheid van WinRAR evenaren. HaoZIP zelf is erg dubieus en de enige manier om engelse versies te bemachtigen is via nog dubieusere internet fora. Ik raad af dit programma op belangrijke computers te gebruiken. Zelf gebruikte ik het nadat ik de versie waar ik over beschik grondig had getest op het ontbreken van malware praktijken.

[Reactie gewijzigd door henk717 op 25 juli 2024 01:59]

Wellicht handig om HaoZIP niet aan te bevelen vanwege er geen ontwikkeling meer plaatsvindt sinds 2012 en virustotal de laatste versie in het wild niet vertrouwd met 27 op 71 hits. Er is ook geen homepage te vinden voor die tool. Beter negeren en vergeten dat het bestaat/bestaan heeft.
Er is wel een homepage, maar die is chinees en heeft google waarschuwingen gehad in het verleden. Ik heb mijn post verduidelijkt om het in een betere context te plaatsen.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Wimmel13 november 2020 08:23
Tot nog toe ben ik geen archieven tegengekomen die ik niet met 7zip kan in- of uitpakken.
Dit gaat redelijk snel mank gezien je met 7zip al geen RAR archives kan maken. De lijst met niet ondersteunde formaten voor het maken van archiven is groter dan het lijstje wat wel wordt ondersteund. Daarnaast kent RAR een aantal functies die 7zip niet ondersteund.
Klopt en omgekeerd kan Winrar geen 7z archieven aanmaken. Daarom gebruik ik ze allebei.
Overigens met lichte voorkeur voor 7z omdat die de archieven (vooral doc txt log) een stukje kleiner kan maken. En als ik bestanden verstuur dan mogen beide pakketten doorgaans gewoon een .zip maken, dat snapt iedereen tenminste.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @zaadstra13 november 2020 11:26
Het voordeel van Winrar boven 7zip vind ik de snelheid. Winrar is bij mij behoorlijk sneller met compressie en decompressie. Wanneer je een los bestand uit een archive wilt verwijderen is het verschil helemaal groot. Ik heb overigens ook gevallen waarbij Winrar een kleiner archive maakt dan 7zip. Dat lijkt per case te verschillen.

[Reactie gewijzigd door Bor op 25 juli 2024 01:59]

Ik heb ooit, in een ver verleden en in een gekke bui Winrar aangeschaft. Ik kende toen 7zip niet.
Ik wilde vroeger ook Winrar aanschaffen, maar ik kon nooit duidelijk vinden of het een lifetime license was of voor 1 versie. Daarom ook maar niet gedaan.
En ik maar denken dat ik dat was
Een toenmalige opdrachtgever wilde persé dat ik winrar zou gebruiken, dus hem gevraagd om me dan een licentie te kopen.
Deze werkt nog steeds, ook op 6b2 ;)

Net als mijn licentie voor totalcmd, ook al 10+ jaar plezier van.
omdat winRAR veel fijner werkt, voor mij iig. Neem aan dat dat voor meer mensen geld.
Als je veel kleine, comprimeerbare filetjes hebt (b.v. code), dan is het solid aspect toch wel handig.
WinRar, moet je daar ondertussen al voor betalen? :d
Het zou grappig zijn als Winrar zich nu aan sluit bij de BSA en iedere onderneming probeert aan te klagen.

Niet grappig? Gebruik dan PeaZip.
Einstein once said: "There are only 2 infinite things, the universe and the 40-day trial of WINRAR and I am not sure about the first one"
zelf gebruik ik al jaren 7z :)
Heeft iemand ooit betaald voor WinRAR?
Altijd trail versie en nooit betaald, gebruik het ook maar zelden...
PeaZip is ook een goed alternatief wat overweg kan met RAR
In mei 2004 voor 35 euro geregistreerd 8-)
Waarvoor gebruikt een mens een archiefmanager? Wel voor het nakijken van vb. backups met disk2vhd - met 7zip kan je een vhd openen. Ik zoek dus nu een archiveerprogramma dat dit ook kan met vhdx!
Onder windows is 't handig om al die linux/unix-archiefformaten zoals tar, tar.gz, tgz, tar.bz enz... aan te kunnen.
Lang, erg lang geleden waren warez rar bestanden (RELOADED ?) volgens mij alleen met de laatste versie (toendertijd) van winrar uit te pakken...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.