Driver-update: GeForce Game Ready Driver 388.71 WHQL

nVidia logo (45 pix)Nvidia heeft nieuwe stabiele GeForce-drivers uitgebracht. De drivers dragen versienummer 388.71 WHQL en zijn geschikt voor Windows 7 en hoger, met zoals gebruikelijk aparte downloads voor 32bit- en 64bit-omgevingen. De drivers kunnen worden gebruikt op alle kaarten uit de GeForce 400-series en hoger. De nieuwe drivers bevatten onder meer optimalisaties voor het populaire spel PlayerUnkown's Battlegrounds, en voegen ondersteuning voor CUDA 9.1 toe. De release notes zien er als volgt uit:

What’s New in Version 388.71 WHQL

Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases, including Virtual Reality games. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day one.

Game Ready
Provides the optimal gaming experience for PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

CUDA Support
Added support for CUDA 9.1

Application SLI Profiles
Added or updated the following SLI profiles: Warframe

3D Vision Profiles
Added or updated the following 3D Vision profiles:
  • Black Desert - Fair
  • ELEX - Good
  • Forza Motorsport 7 - Not recommended
  • JX3 Online - Fair
  • PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUND - Not recommended
Software Module Versions
  • nView - 148.92
  • HD Audio Driver - 1.3.35.1
  • NVIDIA PhysX System Software - 9.17.0524
  • GeForce Experience - 3.11.0.73
  • CUDA - 9.1
Fixed Issues

The following sections list the important changes and the most common issues resolved in this version. This list is only a subset of the total number of changes made in this driver version. The NVIDIA bug number is provided for reference.
  • [YouTube]: Flickering may occur when playing videos in full-screen mode. [2033196]
  • [YouTube][Notebook]: Artifacts may appear when pausing video playback. [2033201]
  • Lines appear across the screen momentarily while booting into Windows. [200339233/1953061]
  • [NVIDIA TITAN V]: TDR error occurs and the display goes blank while playing a Bluray disc at high resolutions. [200364496]
  • [GeForce GTX 1080][Notebook]: The driver may not recognize or install the GPU. [2033168]
Versienummer 388.71 WHQL
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 8, Windows 10
Website nVidia
Download https://www.geforce.com/drivers/results/128421
Licentietype Freeware

Reacties (20)

20
20
15
1
0
4
Wijzig sortering
Bekende problemen bij deze driver:
  • Desktop may appear corrupted after updating to Windows 10 Fall Creators Update. Also games may show green bars/flickering. To be fixed in future Windows 10 update. http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4580
  • Flickering corruption in Tom Clancy's The Division
  • Custom color settings are lost on reboot after upgrading to Windows 10 Fall Creators Update
  • Gears of War 4 may crash during gameplay
Bron: https://forums.geforce.co...hread-released-12-20-17-/

Hier het PDF'je van deze driver waar alles tot in detail staat uitgelegd: https://us.download.nvidi...desktop-release-notes.pdf

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 24 juli 2024 22:58]

Gears of War 4 may crash during gameplay
Dat is dus niet een game-crash maar een blue-screen crash, hieronder iets gedetailleerder:

Windows 10 Issues
  • [NVIDIA TITAN V][G-Sync]: G-Sync displays may go blank when switching between
    different overclocked memory clocks multiple times. [200361272]
  • [SLI][GeForce GTX 780 Ti]: There is no display output when connecting the
    DisplayPort and two DVI monitors. [1835763]
  • [GeForce TITAN (Kepler-based)]: The OS fails after installing the graphics card on a
    Threadripper-enabled motherboard. [1973303]
  • [Pascal GPUs][Gears of War 4]: Blue-screen crash may occur while playing the game.
    [2008731]
  • [Kepler GPUs][StarWars Battlefront II]: The system hangs when launching the game in
    DirectX 12 API mode. [200362843]
Dat heeft niets te maken met gedetailleerder, maar meer als aanvullend. Die jij opnoemt komen namelijk uit dat PDF'je ;). Bovendien zijn degene die ik had opgesomd van toepassing bij alle systemen, waarbij die van jou gericht zijn op bepaalde GPU's en videokaarten.
Ik had ze eigenlijk vanaf hier:
https://videocardz.com/dr...ce-game-ready-388-71-whql

Maar dat komt uiteraard uit het .PDF bestand.
Bovendien zijn degene die ik had opgesomd van toepassing bij alle systemen
Niet helemaal, 'Gears' komt bijvoorbeeld maar één keer voor in het .PDF document en dat is het bovenstaande issue dat ik hier net plaatste, dat is specifiek gericht op Pascal videokaarten. (en natuurlijk Windows 10)

Ze blijken enkel nu nog voor Windows 10 bekende problemen te hebben, zit in ieder geval schot in de zaak want de drivers op Windows 10 waren echt een zooitje.
Maar goed... Windows 10. :')

[Reactie gewijzigd door CriticalHit_NL op 24 juli 2024 22:58]

Niet helemaal inderdaad, met uitzondering van Gears of War :).

Daarom installeer ik helemaal niets meer qua drivers. Kost me ook teveel tijd als ik er geen voordelen aan heb. Want:
  1. Met DDU verwijder ik eerst m'n drivers
  2. Drivers opnieuw downloaden en installeren (zonder GeForce Experience)
  3. GeForce Experience één versie vóór 3.0 installeren en configureren
Is nou niet dat ik sta te springen om dit bij elke update te moeten doen :p.
Ik installeer versie op versie over de oude heen zonder DDU te gebruiken of de oude eerst te verwijderen, nog nooit fout gegaan in al die jaren. :p Dat Experience gedoe installeer ik sowieso al niet want ik zie het nut er niet van in.
Ben benieuwd of de FPS omhoog is gegaan in PUBG want mijn GTX1070 had het er maar moeilijk mee...

[Reactie gewijzigd door Zorian op 24 juli 2024 22:58]

Ik installeer versie op versie met DDU, nog nooit fout gegaan in al die jaren ;) :>. Hier mijn antwoord wat uitgebreider toegelicht: Anonymoussaurus in 'downloads: GeForce Game Ready Driver 388.71 WHQL'
Ik zie geen voordelen/argumenten die mij nuttig genoeg lijken om zoveel moeite erin te proppen als het ook zo gewoon werkt en er nog nooit problemen zijn opgetreden op al mijn systemen. :p
Sterker nog, ik tik dit berichtje terwijl deze driver installeert en tikte lekker door terwijl het scherm eventjes op zwart ging. :+ Werkt weer prima dus. :)
Zie het als dat het tussen de oren zit en dat het een fijn/bevredigend gevoel geeft, maar daarvoor ken je me te goed :p.

Geloof ik ook best, maar ik wil liever met een schone lei beginnen. Vergeet niet dat drivers honderdduizenden regels code bevatten, dus liever geen corrupte bende :p.
Inderdaad, het is vaak ook niet eens nodig om dat elke keer uit te voeren, valt bij Nvidia gelukkig goed te werken met oude drivers, vooral op niet-Windows 10 systemen.
Heel veel van die game ready drivers heb je toch weinig profijt van, het is meer marketing van 'kijk ons eens druk bezig zijn' zonder dat er veel merkbaar veranderd.

Battlefield 1 is ook zo'n goed voorbeeld hiervan (en Battlefield 3/4) waarbij ze na een game patch gaan vereisen nieuwere drivers te draaien of het spel start niet, dat terwijl ik ruim 7 game patches verder nog vlekkeloos met de verouderde drivers zonder problemen het spel kan draaien, geen artefacts of performance problemen/degradaties.

Draai zelf nog gewoon 382.05 WHQL van rond de tijd toen de 1080Ti uitkwam, op een 1080Ti, nog helemaal nergens problemen mee.

Zelfs nooit DDU gebruikt of het belang daarin gezien, ik upgrade drivers al ruim 15 jaar zonder problemen, wel door eerst de oude drivers handmatig te verwijderen en te herstarten, eventueel register opschonen.
Daar heb ik niet perse een agressieve tool voor nodig, misschien als je van GPU fabrikant wisselt dat het enig sinds kan helpen.

Soms heb ik juist het idee dat mensen problemen hebben gekregen met hun drivers of het installeren ervan omdat DDU te agressief zou zijn geweest, maar goed.
Inderdaad, uch uch 2 fps verschil :').

Kijk, en dat is het hem nou juist. Handmatig verwijderen, register opschonen, mappen opruimen, etc etc. Dat ga ik niet allemaal handmatig doen, want wie weet gebruikt Nvidia bij een nieuwe update weer andere mappen en nieuwe registersleutels. Ook omdat ik niet moeilijk ga doen en gewoon die tool ga draaien. Gewoon gemak. Sowieso wacht ik altijd eerst af of de stable DDU wel écht stable is :).

Ik heb er nog nooit van gehoord in ieder geval en het is mijzelf ook nog nooit overkomen. Ja, als je een hele grote update van DDU gaat gebruiken, dan kan je er vergif op innemen dat je problemen kan krijgen inderdaad. Daarom wacht ik persoonlijk liever op een update die veel bugs plet :).
volgens mij kan je battlefield 1 niet opstarten met een oude driver. Dan moet je nvidia control panel disabelen om het mogelijk te maken.
Kan wel, je moet echter 'nvapi64.dll' in system32 even van naam veranderen, maar zorg dat je het niet vergeet terug aan te passen want sommige applicaties vinden dat niet leuk.
Een voorbeeld daarvan is GTA V, deze zal niet meer opstarten.
"Desktop may appear corrupted after updating to Windows 10 Fall Creators Update. Also games may show green bars/flickering. To be fixed in future Windows 10 update." Zou dat ook bij Windows 7 zo zijn? De laatste (dus voor deze) gaf mijn Taakbalk een Aero probleem dat het grijs kleurig was en niet doorzichtig. Versie ervoor ingeladen via App. beheer en weg was het.
Nee, dit gaat expliciet over het upgraden naar de Fall Creators Update. Ik denk dat je in een andere richting moet zoeken.
Lines appear across the screen momentarily while booting into Windows. [200339233/1953061]
Intrigerend, dat viel mij zojuist voor het eerst op :P

Ook crasht Windows sinds een week of 5 regelmatig, zonder eerst een BSOD te tonen... Zijn er meer die hier last van hebben? (zelf heb ik een GT1030) :)
Ik installeerde altijd de een over de ander zonder problemen tot de fallcreatorupdate. Toen deed GtaV het niet meer (ivm geen directx10 of 11 aanwezig) uitzetten van andere grafische kaarten helpt wel maar dan heb ik maar 2frps...... uiteindelijk DDU en zeer oude versie 347 voor Windows8 geïnstalleerd en alles draait weer als een zonnetje!
[Verwijderd] Ik reageerde per ongeluk op de hoofd-thread in plaats van op CriticalHit_NL.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 24 juli 2024 22:58]

Pubg heeft op mijn systeem nu een stabielere en hogere fps door deze driver. Ik kan me ook voorstellen dat Nvidia wat aan moet passen want de game ziet er nu ook totaal anders uit qua belichting en vegetatie Nu haal ik met de GTX 1080 Ti op 1440p een stabielere fps maar ik kan niet zeggen of er meer fps bij is gekomen.

[Reactie gewijzigd door Gekke Jantje op 24 juli 2024 22:58]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.