Software-update: Futuremark 3DMark 11

Futuremark heeft een nieuwe versie van 3DMark uitgebracht met ditmaal 11 als het versienummer. Deze benchmarker heeft een systeem nodig met Windows Vista of Windows 7 met daarbij een videokaart die DirectX 11 ondersteunt. Zoals gewoonlijk is deze benchmarker in verschillende smaken te verkrijgen, een gelimiteerde gratis variant en een betaalde variant met alle opties. Voor meer informatie en een overzicht van de mogelijkheden voor elke smaak verwijzen we jullie door naar deze pagina. De zeer beknopte aankondiging van deze uitgave ziet er als volgt uit:

Futuremark 3DMark 11 Launched!

The time that you have all been waiting for is upon us, 3DMark 11 has officially been launched! Futuremark's latest 3DMark version has been designed as the DirectX 11 benchmark to test out the graphics performance of the latest gaming PCs.

Versienummer 11
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 7 x64, Windows Vista, Windows Vista x64
Website Futuremark
Download http://www.3dmark.com/3dmark11/download
Licentietype Freeware/Betaald

Reacties (41)

41
41
12
1
0
6
Wijzig sortering
Let op met deze versie: er is een bekende bug waardoor je een black screen krijgt zodra 3D Mark aan de Physics test gaat beginnen.
Zie ook dit topic: http://futuremark.yougame...m/showthread.php?t=138917

Sommige mensen hebben dit kunnen oplossen door de system scan uit te zetten of een nieuwe versie van deze system scan te installeren, maar het lijkt niet voor iedereen te helpen.
klopt, heb ik ook last van.
Wachten op een patch.
Wat ik een beetje mis in al die oerwoud scene's is bewegende bladeren en zo. Het is allemaal zo statisch en ze willen toch zo realistisch mogelijk zijn. Textures zijn wel erg mooi.
Dit viel mij ook al op in de video die Futuremark een paar weken geleden postte. Spijtig om te zien dat ze er niks aan veranderd hebben. Een klein windje door de jungle heen had het toch een heel stuk levendiger gemaakt.
Heb even het flimpje bekeken en het is slechts een impressie. Wat ik wel zag is "Combined test" waarin van alles bewoog.

Wellicht als je de volledige versie download dat dit dan wel allemaal te zien is.
Wat mij opvalt is dat er reclame in het filmpje zit. dat geeft te denken. In het verleden is er al eens het een en ander te doen geweest over allerlei zaken die aangepast waren voor [daar wil ik even vanaf wezen] ATI of nVidia zodat de bench ongelijkwaardige resultaten opleverde. Nu zal Antec [kast of power] misschien niet zo veel uit maken, maar MSI dan weer wel. hm. sprak Tom Poes.
MSI maakt zowel ATi als Nvidia kaarten.
Dus denk niet dat het een erg groot probleem zal zijn. De meeste druk zal echt van de 2 chipbakkers zelf komen, en voor zover ik nu weet is er (nog) niks aan de hand.

Als Futuremark ook teveel naar 1 van de 2 zijn kant leunt zijn ze ook zo hun leidende positie kwijt als onafhankelijk testplatform.
En dat zullen ze vast niet willen.
Wat mij opvalt is dat er reclame in het filmpje zit. dat geeft te denken.
Reclame zit al heel lang in 3D Mark hoor... :) Is niet nieuw of zo.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 23 juli 2024 06:16]

Aan het filmpje te zien hebben de mannen weer een mooi staaltje benchmarks afgeleverd. Altijd een lust voor het oog, de beelden van 3DMark, vind ik. :)
Ja nou nog spellen die er zo uit zien anders heb je nog geen bal aan die grafische kaart.
I7-920
2x 6850 crossfire (CCC 10.10)
12GB ocz 1600mhz
Rampage extreme2
Win 7 Prof 64b.

Vastloper en vervolgens BSOD (display driver stopt met werken in gtest 3 (de eerste test in de jungle) [Edit: opgelost met deze tijdelijke patch op het futurmark forum ]http://futuremark.yougamers.com/forum/showpost.php?p=1488890&postcount=63


Helaas Black screen bij de physics test, vervolgens gewoon verder gegaan en weer black screen bij de volgende test.

De problemen lijken wel Random, dacht dat het misschien aan de CF opstelling lag of het feit dat het 6serie kaarten betreft, maar zo te zien hebben diverse systemen er last van.

[Reactie gewijzigd door XLR8Rcarbon op 23 juli 2024 06:16]

Anoniem: 303530 12 december 2010 12:19
deze kan je niet draaien met een Dx 10.1 kaart, correct?
als je nou eerst eens leest:
Deze benchmarker heeft een systeem nodig [...] met daarbij een videokaart die DirectX 11 ondersteund.

[Reactie gewijzigd door Propheticus op 23 juli 2024 06:16]

10.1 ondersteunt de meeste features van xd11, het is goed mogelijk dat het gewoon werkt, vandaar de vraag.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 303530 op 23 juli 2024 06:16]

Ik denk niet dat het werkt, maar (zoals shameete al zei) probeer het uit zou ik zeggen.
Tussen 10.1 en 11 zitten wel degelijk grote verschillen, deze benchmark kun je misschien wel draaien in een compatibility modus ofzo maar dat heeft natuurlijk geen zin ;)
Deze benchmarker heeft een systeem nodig met Windows Vista of Windows 7 met daarbij een videokaart die DirectX 11 ondersteund
probeer het uit, dan weet je het snel genoeg :)
getest, het werkt inderdaad niet.
Het loont zich om dit even uit te zoeken voordat je begint aan de download en installatie. Ik dacht met mijn GTX260 nog wel mee te kunnen doen, maar dat valt tegen, hij start niet op.
Ik heb op mijn desktop ook last van het zwarte scherm:

Q9550 op 3.6 GHz
6 GB DDR2 840 MHz
HD5850 + 8800GT


Op mijn laptop heb ik de boel wel kunnen draaien:
P430 3DMarks

i5 520M
4 GB DDR3 1066 MHz
HD5470

Ligt in ieder geval wel in de lijn der verwachting als ik het zo vergelijk met de waarden hierboven.
Heb hem hier ook op m'n laptop gedraaid (DELL studio 17). Iets betere specificaties, maar toch meer dan de dubbele score. Daarnaast in de achtergrond nog WoW openstaan.

P1020 3DMarks

i5 540M
6 GB DDR3 / 667 MHz (dacht dat het meer was, maar is maar 667 volgens de site)
Radeon HD 5650

[Reactie gewijzigd door Black Eagle op 23 juli 2024 06:16]

Sli werkt niet, bij deze benchmark.
Slecht werk geleverd door Futuremark
Ja wel SLI werkt wel, hier kan je lezen hoe je wel SLI kan draaien met Geforce 263.09.

http://www.overclock.net/nvidia/884394-3dmark-11-sli-possible-fix.html
Dat ligt niet aan de benchmark, dat is support wat vanuit Nvidia moet komen. Nvidia moet hun drivers hierop aanpassen en niet vice versa.
P3891 3DMarks
Processor Intel Core i7-930 Processor
Graphics Card ATI Radeon HD 5850
Operating system 64-bit Windows 7
Motherboard ASUSTeK Computer INC. P6T SE
Memory 6144 MB
P5348 3DMarks
Q9550 @ 3,6Ghz
HD5970
Windows 7 64 bit
4 GB geheugen

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.