Software-update: WebGUI 6.7.6

Op de website van Plain Back Software is een nieuwe versie van WebGUI verschenen die 6.7.6 als het versienummer heeft meegekregen. Met dit programma kan op eenvoudige wijze een website worden beheerd en ingericht zonder dat men hiervoor uitgebreide technische kennis hoeft te bezitten. Voor meer informatie is het handig om de beschrijving van het programma door te nemen. De veranderingen zien er als volgt uit:

This version includes several small bug fixes and a major security fix. If you are using any version after 6.3.0 you should upgrade immediately.

Version 6.7.6:
  • Fixed invalid i18n keys that were causing missing labels.
  • Fixed a bug in setToEpoch that caused dates to be improperly formatted.
  • Fixed a problem with the slide panel where the links would sometimes take the properties of the style.
  • fix [ 1302878 ] testEnvironment.pl does not check versions (Wouter van Oijen / ProcoliX)
  • fix [ 1238223 ] captcha image broken in WRE
  • fix [ 1288783 ] Captcha picture only works with the latest ImageMagick.
  • fix [ 1306915 ] Missing label on shortcut - Metadata
  • Fixed a pagination bug in the subscription code pagination.
  • Added a table of contents to the Help system.
  • Documented the Product Macro and internationalized messages inside of it.
  • Fixed a critical security bug. Upgrade to this version immediately if you're using any other version 6.3 or above.
Versienummer 6.7.6
Besturingssystemen Windows NT, Windows 2000, Linux, Windows XP, macOS
Website Plain Back Software
Download http://www.plainblack.com/downloads/6.x.x/webgui-6.7.6-gamma.tar.gz
Bestandsgrootte 1,66MB
Licentietype GPL

Door Japke Rosink

Meukposter

12-10-2005 • 23:36

6

Bron: Plain Back Software

Update-historie

Reacties (6)

6
6
4
0
0
2
Wijzig sortering
Hiermee kan je best aardige websites maken:
http://www.westfriesgasthuis.nl/

Maar of dit nou echt voor mensen een reden is om dit software pakket te gaan gebruiken::
Short Friendly URLs
You'll never have ugly numeric IDs or other things in your URLs that make it hard for search engines and people to use your site.
Dit soort pakketten vind ik eigenlijk een ramp voor het internet, daar ik verwacht dat ze kwalitatief slechte sites zullen produceren. Mijn mening is, leer HTML en zie veel meer mogelijkheden. Maar aan de andere kant is het ook weer zo dat er mensen zijn die dat gewoon niet kunnen en voor die mensen is dit pakket een uitkomst.
Een CMS als dit is juist een zegening, vooral voor de eigenaar van een website. Zij hoeven niet meer telkens dure ontwikkelaars of het handige neefje te vragen iets aan te passen in de site.
Vooral het handige neefje is vreselijk, die heeft namelijk ook geen verstand van design, ontwerp van interactie, standaarden, enz.

En ja, search engine friendly URL's worden door erg veel ontwikkelaars erg op prijs gesteld, dat is ook maar 1 reden die wordt genoemd om het pakket te gaan gebruiken.

Deze vergelijking moet je ook maar eens lezen:
http://www.plainblack.com/webgui/webgui_html_sp

Persoonlijk gebruik ik altijd Joomla (http://joomla.org) maar ik ga WebGUI een keertje installeren om te kijken wat het kan.
En hoe denk jij met puur html leren dan een fatsoenlijke dynamische site in elkaar te zetten ?
Sorry ik bouw dagelijks sites en webapplicaties, maar html-en is maar een minideel van de job...sterker nog bij veel buro's wordt dat werk zelfs door de design afdeling gedaan.
Zeker met gebruik van template engines gaat dat bijzonder goed.
Een leuk systeem, maar ik hou het toch maar bij Typo3 (http://www.typo3.org). Misschien wel wat ingewikkelder, maar een stuk uitgebreider.

Ik heb even de demo van WebGUI bekeken, en vond het er ook niet super simpel uitzien of zo. De gemiddelde niet-tweaker zal er niet zo 1-2-3 een site mee hebben gemaakt. Met Typo3 trouwens ook zeker niet, daar niet van. Maar als je dan toch een learning-curve hebt, dan meteen goed beginnen!
Beetje appels met peren vergelijken....webgui is in perl gebouwd en typo3 in php...
Mocht je toevallig een goede perl developer zijn dan lijkt het me handiger om hiermee aan de slag te gaan...
Ik werk zelf met een cms genaamd Sitecore...een .NET cms, die kan ik ook niet met typo3 vergelijken aangezien het een totaal ander platform is.
Ja, dus? Ik vergelijk de features en gebruiktvriendelijkheid van 2 content management systemen. Waar het in is gemaakt maakt toch helemaal niks uit voor de gebruiker? Ja, als je zelf extensies wilt schrijven voor het systeem, dan is het handig dat je met de taal overweg kan, maar again: voor de gebruiker zal dit niet echt veel uitmaken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.