De Apex is een weinig succesvolle poging van OCZ om de verguisde JMicron JMF602 een tweede leven te geven. De constructie met een interne raidcontroller biedt niet de voordelen van raid-0 met twee losse ssd's op een onboard sata-controller. Een groot deel van de prestatiewinst van een normale raid-opstelling valt weg doordat de Apex niet in staat is gelijktijdige i/o te verwerken. De onboard-controller kan de ssd's in een raid-array los van elkaar aan het werk zetten, waarmee er zowel bij sequentiële i/o als bij gelijktijdige willekeurige i/o een duidelijke snelheidswinst wordt gehaald.
Ten opzichte van ssd's met een enkele JMicron-controller biedt de Apex weliswaar een kleine snelheidsverbetering, maar de lees- en schrijfprestaties blijven wisselvallig. De Apex levert prima prestaties in situaties waarin er veel wordt gelezen en er uitsluitend sequentiële schrijfacties plaatsvinden. Als er kleine bestanden worden moeten worden overschreven of als er veel pagefile-activiteit plaatsvindt, zakken de prestaties ernstig in.
De prijs van de Apex houdt het midden tussen die van de Core V2-serie met een enkele JMicron-controller en de nieuwe Vertex, die over de meer geavanceerde Barefoots-controller van Indilinx beschikt. Ten opzichte van een raid-0-opstelling van twee kleinere Core V2-ssd's zijn de prijzen van de Apex niet bijzonder gunstig. Bij een totale capaciteit van 60GB is de Apex ongeveer drie tientjes goedkoper dan twee Core V2's van 30GB. Bij een capaciteit van 120GB is de Apex echter 65 euro duurder en bij 250GB loopt het verschil op tot 121 euro in het voordeel van Core V2-raid.
Notebookgebruikers kunnen de OCZ Apex beter mijden. De JMicron JMB390-raidcontroller vraagt aanmerkelijk meer stroom dan een complete ssd met een enkelvoudige controller. Door de raidcontroller en de extra ssd-controller is het energieverbruik 2,5 keer hoger dan dat van een 7200rpm-notebookschijfje. Tweakers.net herhaalt het advies uit onze vorige review om te wachten op betaalbare ssd's met een geavanceerde controller. Hopelijk biedt de OCZ Vertex eindelijk waar velen al een flinke poos op hebben gewacht.
[Reactie gewijzigd door Lordsauron op woensdag 8 april 2009 13:16]
[Reactie gewijzigd door G_M_C op woensdag 8 april 2009 16:02]
[Reactie gewijzigd door IJsbeer op woensdag 8 april 2009 13:38]
[Reactie gewijzigd door AHBdV op woensdag 8 april 2009 15:18]
Ik heb dit verschijnsel alleen kunnen constateren bij de Intel X25-M en de OCZ Vertex, beide ssd's met een geavanceerde controller. Deze controllers mappen schrijfacties naar lege geheugenpages om de hoogste schrijfprestaties te halen. De schrijfprestaties nemen af als er geen direct beschikbare lege geheugenpages zijn. In de praktijk gebeurd dit sneller dan verwacht vanwege omdat de ssd geen weet heeft van de data die door het bestandssysteem ongeldig is verklaard.Hoe zit dat met deze drives ? En wellicht kan T.net bij een volgende gelegenheid ook een test/uitspraak doen op dat bedrag.
[Reactie gewijzigd door Bosmonster op woensdag 8 april 2009 14:04]
Inderdaad zeker omdat we weten dat Femme vertexen beschikbaar heeft. Ik voel een vertex artikel komenJammer dat jullie de vertex niet hebben meegenomen in deze vergelijking..
[Reactie gewijzigd door hAl op woensdag 8 april 2009 14:28]
[Reactie gewijzigd door nFo op woensdag 8 april 2009 19:08]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True