Elke dag 'crawlt' Google 20 miljard websites. Dat blijkt uit een interview dat de lead designer van Googles zoekmachine heeft gegeven aan Bloomberg. In totaal zijn er volgens Google 30 biljoen unieke adressen te vinden op het web.
Naast het aantal van 20 miljard websites dat per dag wordt gecrawled, noemt lead designer John Wiley in het interview nog een aantal statistieken. Zo is 15 procent van de zoekopdrachten die Google binnenkrijgt, nog nooit eerder binnengekomen in de geschiedenis van de zoekmachine. Dat komt neer op 500 miljoen nieuwe zoekqueries per dag.
Per maand ontvangt Google daarnaast 100 miljard zoekopdrachten, zo zegt Wiley. Het internet wordt nog steeds groter; volgens Google zijn er op dit moment 30 biljoen unieke adressen op het internet. Waarschijnlijk bedoelt het bedrijf daarmee url's en geen domeinnamen, maar geheel duidelijk is dat niet.