Uit cijfers van onderzoeksbureau DisplaySearch blijkt dat het aantal geleverde 9,7"-lcd's, voornamelijk gebruikt door Apple in zijn iPad-lijn, in de eerste maand van 2013 gekelderd is. Daarentegen steeg de levering van 7"- en 7,9"-panelen flink.
Volgens de maandelijkse update van DisplaySearch over de door lcd-fabrikanten aan klanten geleverde schermpanelen, is de levering van 9,7"-lcd's gedaald van 7,4 miljoen stuks in december naar 1,3 miljoen exemplaren in januari. Deze daling heeft vooral betrekking op de iPad-serie van Apple, die van dat beeldformaat gebruikmaakt.
De verkoopdaling bevestigt een eerder gerucht dat Sharp de productie van 9,7"-ips-panelen in januari teruggeschroefd heeft. De scherpe daling van de leveringen van dat formaat hoeft overigens niet te betekenen dat de verkoop van 9,7"-iPad's vorige maand met eenzelfde percentage gedaald is. Mogelijk heeft Apple minder van deze panelen besteld om eerst opgehoopte voorraden weg te werken.
Duidelijk te zien is dat de levering van kleinere tablets sterk in de lift zit. Zo werden in januari 14 miljoen 7"- en 7,9"-panelen geleverd tegenover 12 miljoen exemplaren in december. De iPad mini is als enige van de beschikbare tablets uitgerust met een 7,9"-display, terwijl van de 7"-tablets vooral de Nexus 7 grote populariteit geniet.
Volgens het onderzoeksbureau gaat Apple dit jaar daarom het accent van de tabletproductie verleggen naar de iPad mini. DisplaySearch denkt dat het bedrijf uit Cupertino dit jaar 55 miljoen van zijn kleinere tablet verkoopt, tegenover een eerder geraamde 40 miljoen stuks. Daarentegen wordt de verkoopprognose voor de 9,7"-iPad-modellen bijna gehalveerd van 60 miljoen naar 33 miljoen.
DisplaySearch suggereert dat tablets met een beeldformaat tussen de 7" en 9" in 2013 mogelijk de dienst gaan uitmaken bij de verkopen, maar daar moet de kanttekening bij geplaatst worden dat volgens de lcd-leveringsbarometer van DisplaySearch ook van 10,1"-panelen en hoger in januari meer geleverd zijn aan tabletfabrikanten.

[Reactie gewijzigd door Cr0N op donderdag 28 februari 2013 20:38]
als je goed naar de grafieken kijkt zijn het juist de panelen van 8 inch tot 9.7 inch waarvan de verkoop is gedaald, voor 10.6 en en 11.6 is er juist stijging. dus jouw stelling van 10 inch is dan wel meer dan genoeg gaat hier niet helemaal op.Begrijpelijk. Het is en blijft toch een mobiel apparaat. 10" is dan meer dan genoeg.
Hebben nu een iPad Retina maar hoor erg veel over de fijne bediening van de iPad Mini.
Wanneer er ook een iPad Mini Retina gaat komen wordt het nog lastig kiezen.
[Reactie gewijzigd door advena op vrijdag 1 maart 2013 01:42]
http://www.leefbewust.com/2012/nieuws/melatonine.htmlZoals blijkt uit de Dimesimeter metingen van het team, varieerde het bereik van fotopische verlichtingssterkte op de cornea van
de tabletten alleen vanaf 5 lux, hetgeen waarschijnlijk de melatonine niet beïnvloed, bij meer dan 50 lux, resulteerde het in meetbare melatonine onderdrukking, na twee maal een blootstelling van een uur. Daarom, voordat er gegeneraliseerd kan worden, is het belangrijk om de hoeveelheid licht te meten, die ontvangen wordt door een van deze zelflichtgevend
apparaten.
[Reactie gewijzigd door sdk1985 op vrijdag 1 maart 2013 13:35]
[Reactie gewijzigd door catfish op donderdag 28 februari 2013 20:41]
[Reactie gewijzigd door gepebril op donderdag 28 februari 2013 22:12]
Alle 9.7 inch hebben en 4:3 verhouding terwijl 10inch tablet vaak 16:9a'10 formaat zijn en een beter kijk ervaring bied.Wanneer ik de grafiek bekijk:
11.6: stijging
10.6: stijging
10.1: stijging
9.7: keldering
9.0: daling
8.0: daling
7.9: stijging
7.0: stijging
Volgens mij is de conclusie niet dat 'vraag naar grotere tabletformaten zakt in', maar specifieker: vraag naar iPad 2/3 zakt in. De vraag naar formaten >10 stijgt.
[Reactie gewijzigd door ik.ben.iemand. op donderdag 28 februari 2013 21:59]
[Reactie gewijzigd door Dragonetti op vrijdag 1 maart 2013 01:51]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True