Hoofdcategorieën
Device Settings

WhatsApp-versie voor iOS al een dag niet meer te downloaden

Door Bauke Schievink, zaterdag 14 januari 2012 17:04, views: 72.361

Chatapplicatie WhatsApp is vrijdag uit de App Store voor iOS verdwenen. Grofweg een dag later is de app nog niet teruggekeerd. Waarom de applicatie offline is, is niet duidelijk, maar WhatsApp belooft een nieuwe versie uit te brengen.

Op Twitter liet het bedrijf achter de chatapplicatie weten dat de iOS-versie uit de downloadwinkel is gehaald, maar hiervoor werd geen reden gegeven. Inmiddels is de applicatie al ongeveer een dag niet meer te downloaden, maar een oorzaak is nog steeds niet bekend.

Het is onbekend wanneer iOS-gebruikers de app weer kunnen downloaden. Een aangepaste versie, die waarschijnlijk over bugfixes beschikt, is bij Apple aangeboden, maar moet nog goedgekeurd worden.

Onlangs bleek het mogelijk te zijn om bij WhatsApp-gebruikers het statusbericht aan te passen. Ondanks dat de maker beterschap beloofde, bleek de kwetsbaarheid nog steeds aanwezig te zijn. Het is niet waarschijnlijk dat dit de reden is dat de applicatie offline is gehaald: die kwetsbaarheid zat in de serverkant van WhatsApp en niet in de mobiele applicaties. Bovendien is de Android-versie nog gewoon te downloaden.

Volgende 10:14 Samsung voegt Bada samen met Linux-distro Tizen
Vorige 16:38 Qualcomm demonstreert contactloos laden elektrische auto's
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Lijkt mij dat het met die bug te maken heeft waarbij de status is aan te passen? Ik neem aan dat dat voor Apple wel een reden is om Whatsapp op inactief te gooien.

Of whatsapp heeft het er zelf af gehaald

Dat staat in het nieuwsbericht ja... ze zeggen echter dat dit niet waarschijnlijk is.

[Reactie gewijzigd door Benjamin- op zaterdag 14 januari 2012 17:10]


En omdat ZE het zeggen is het zo?

De redering die 'ze' gebruiken vind ik niet bijzonder sterk.
Het is heel goed mogelijk dat een aanpassing in het protocol op de server een aanpassing in de client tot gevolg heeft. Omdat deze affaire zo lang duurde vind ik het eerder zelfs waarschijnlijk.
Dat Apple strengere regels hanteert kan ook een reden zijn dat de versie in de iOS store niet meer te downloaden is. Kan, want tot nu is het gewoon niet duidelijk wat er precies aan de hand is.

Dat Apple strengere regels hanteert kan ook een reden zijn dat de versie in de iOS store niet meer te downloaden is.
Dat kan inderdaad. Ik vind WhatsApp persoonlijk echt dramatisch op de iPhone. Het kan, vooral bij veel bericht verkeer, ellende lang duren voordat een bericht door komt. Ik hoop voor de iPhone users dat daar met de "nieuwe" client verbetering in komt.

Ik denk niet dat het aan je iPhone ligt.. Ik heb nooit problemen met berichten van WhatsApp. Welke stappen heb je ondernomen om het probleem te analyseren? Of misschien op te lossen? Telefoon al eens naar standaard waarden terug gezet?

Ik wordt altijd moe van mensen die klagen maar nooit eens moeite doen. Het grootste voorbeeld is nog altijd: Windows draait niet stabiel.

Begin eens van scratch en kijk eens of het probleem nog steeds voor doet.

ps. Mensen met vooroordelen doen het ook altijd goed hier. Er gebeurd iets in de appstore en dat komt automatisch door Apple! Boee! Apple...

Waar is de tijd dat mensen rustig hun mening maken gebasseerd op feiten en niet geruchten. Niemand heeft nog maar iets gezegt we basseren onze mening toch wanneer we de verhalen van beide kanten gehoord hebben? Of zijn we allemaal maar schapen die zeggen wat de media schrijft...
/Klaag modus uit....

[Reactie gewijzigd door dycell op zondag 15 januari 2012 03:33]


Jouw geklaag wordt ook al gebaseerd op aannames. Misschien zit hij wel een gebied met zwakkere dekking of knijpt zijn TP whatsapp verkeer?

Al die omstandigheden liggen niet aan Whatsapp. Whatsapp werkte op Android vroeger inderdaad rondluit slecht, berichten die niet aankomen e.d. Maar tegenwoordig, vooral met Wifi werkt alles prima.

Inderdaad. Het zal wel een protocol change zijn, waardoor de oude app niet meer werkt. Iemand die met de oude versie werkt?
Probleem van de App store van Apple is dat het lang duurt eer bugfixes online worden gezet. Dat is toch wel een erg groot nadeel. Dat zouden ze moeten veranderen. Wanneer een App eenmaal goed is gekeurd, moeten die patch releases snel worden doorgevoerd. Gebeurt nu bij Sony PS netwerk ook.

Ze hebben zelf op twitter gemeld dat een nieuwe versie van de app al is geupload naar apple, maar nog wacht op goedkeuring

dan rest steeds de vraag waarom er de app überhaupt uit de appstore is gehaald...

Het kan toch gewoon domme miscommunicatie tussen de makers van Whatsapp en Apple zijn??

Ik zie hier alweer de meest vreemde theorieën voorbijkomen die m.i. nergens op slaan. Het is inmiddels weekend in de VS, zal dus wel even duren voordat exact duidelijk is wat er aan de hand is.

De situatie maakt wel duidelijk dat het systeem zoals Apple dit creëert extra tijd kost t.o.v. bijvoorbeeld de Android Market.

Apple ziet streng op de verschillende apps toe voordat ze in de App Store zijn te downloaden, Google controleert vooral achteraf op problemen met de verschillende Apps.

Voor beide systemen valt wel iets te zeggen denk ik.

Klopt niet helemaal wat je zegt Google controleert niet achteraf, Google reageert alleen als er problemen door anderen zijn geconstateerd. Self controleren ze niet vooraf en niet achteraf.

[Reactie gewijzigd door ronaldmathies op zondag 15 januari 2012 15:44]


dan rest steeds de vraag waarom er de app überhaupt uit de appstore is gehaald...
Welkom in de wereld die apple heet, Alleen al het feit dat apple bepaald wat jij wel en niet mag downloaden vind ik persoonlijk merkwaardig.

[Reactie gewijzigd door kajdijkstra op zaterdag 14 januari 2012 17:38]


A. er is niks gezegd over wie de app uit de AppStore heeft gehaald
B. de App Store is van Apple, lijkt me logisch dat zij mogen bepalen wat er in hun winkel te koop is. Jij mag verder downloaden wat je wilt. Je mag je device jailbreaken en Cydia als store gebruiken. Als Albert Heijn iets niet verkoopt wat jij wilt hebben, ga je toch ook naar een andere winkel?

Jailbreaken "mag" in de zin dat Apple er geen straf op heeft staan als je het doet. Je bent verder wel je garantie kwijt (volgens Apple en niet volgens de wet).

Dat je je garantie kwijt bent vind ik niets meer dan logisch. Met een jailbreak kan je van alles doen en software kan de hardware beschadigen.

Hoezo ben je je garantie niet kwijt volgens welke wet?

Ik kan me zo voorstellen dat je je garantie op je beeldscherm niet kwijt bent als je je apparaat jailbreakt. Echter, Apple zal waarschijnlijk je garantieclaim weigeren omdat je met je apparaat hebt geknoeid.

Hoe dan ook: hier kun je weinig mee als nieuwsbericht, behalve constateren dat het programma niet meer in de market staat. Als niet duidelijk is wie de app waarom verwijderd heeft, blijft het speculeren :)

Apple garandeert het apparaat as-is. Als je dat 'as-is' dus verandert, is het logisch dat Apple niet meer kan garanderen dat het doet zoals ze het adverteren. Je kan stellen dat software en hardware gescheiden zijn, maar het feit is dat het niet als PC+OS verkocht wordt, maar als "Een product". Dus als je dat product modificeert buiten wat volgens de voorwaarden toegestaan is, dan kan ik me voorstellen dat Apple je daar niet bij gaat helpen. :) Ik vind dat niet zo gek. Als ik een product op de markt zet, ga ik mensen die het anders gebruiken dan dat ik het voorstel, ook niet helpen.

Stel je voor je koopt een computer en je zet er Linux op. Een half jaar later gaat je computer stuk, dan zegt de winkel toch ook niet "had je er maar geen linux op moeten zetten, want dat is namelijk de reden dat de CPU kapot is".

Flauwekul vergelijking. Een computer kan je niet vergelijken met een smartphone welke je als compleet product koopt. Die smartphone en het OS zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Als je een jailbreak uitvoert is het natuurlijk logisch dat je garantie vervalt. Wat denk je dat een bedrijf kwijt zou zijn als ze de garantie klachten moeten gaan behandelen van niet standaard telefoons en waarschijnlijk een heleboel klachten software matig zijn.
Men verkoopt een compleet product en garandeert de werking, als je er dan wat aan gaat veranderen dan moet je ook niet komen zeuren bij zo' n productent

Een goeie vergelijking juist. Een computer kan je heel goed vergelijken met een smartphone. Ook een computer en een OS zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Een jailbreak uitvoeren leidt niet tot verval van garantie zei laatst een Apple vertegenwoordiger tegen me, en dat is maar goed ook want het blijft software die je altijd weer kan herstellen naar fabriekswaarden. Als de telefoon het daarna het nog steeds niet doet moet Apple gewoon garantie geven.

@ hachy:
Een goeie vergelijking juist.
Helemaal niet. Telefoons worden in verschillende types uitgebracht, elk met hun eigen os. Dus een Apple Iphone met ios, Nokia Lumia met Windows Phone en weer andere toestellen met Android, Bada, etc.

Een pc is gemaakt voor meerdere os-sen. Een HP zakelijke desktop kan ik bijvoorbeeld met FreeDOS bestellen, Windows 7 of linux. Het betreft dan altijd hetzelfde type en geen ander model.

Telefoon met een pc vergelijken kan dus niet 1 op 1 in dit verhaal.

[Reactie gewijzigd door PcDealer op zondag 15 januari 2012 10:41]


@PcDealer: Ik vind het een prima vergelijking. Ook bij computers hoef je niet bij de fabrikant voor ondersteuning aan te kloppen als er door jouw gepruts met software iets niet meer werkt. Gaat echter een hdd kapot, dan zal de fabrikant jou niet in de kou laten staan als je de voorgeïnstalleerde Windows door Linux hebt vervangen.

Het doet er ook helemaal niet toe of jij iets modificeert aan de software, niet voor de garantie op de hardware. Dat zou toch ook bizar zijn? Waarom zou het risico op een kapot scherm of een falende knop groter zijn als je software aanpassingen doorvoert? Het enige wat me legitiem lijkt is het weigeren van garantie als je je CPU overclockt hebt.

Door Hachy, zondag 15 januari 2012 09:11
Een goeie vergelijking juist.
Zoals hieronder inderdaad al wordt gezegd "een klote vergelijking". Je moet het vergelijken met een computer die je koopt waarop je daarna de BIOS van het MOBO gaat vervangen met een zelf gemaakt BIOS die je van het internet hebt gedownload.

Voor zover ik weet is bij Apple het OS en de BIOS één "bundel".

Dat ligt er maar aan. Het is in elk geval niet zo vanzelfsprekend als jij het laat uitschijnen.

Hoogstwaarschijnlijk gaat de garantie inderdaad niet vervallen als je er linux op installeert. Het is echter even waarschijnlijk dat men je, zolang Linux erop staat, überhaupt geen ondersteuning gaat geven. Voor alle duidelijkheid, daarmee wordt niet gezegd dat linux de oorzaak is van de kapotte cpu.

Wat ik merkwaardig vindt is dat jij de veiligheid die zij bieden door apps zorgvuldig te screenen onjuist waarneemt als het limiteren van downloads. Je hebt alle vrijheid om te jailbreaken en je eigen software te draaien. Dit is vrij simpel om te realiseren. Android laat jan en alleman uploaden naar hun Market, wat niet altijd goed gaat. Even het aantal kwaadaardige software Android/iOS vergelijken zegt genoeg.

Als het alleen om de veiligheid zou gaan kunnen ze natuurlijk ook aan de gebruiker over te laten of die alleen goedgekeurde apps wil downloaden of dat hij de beschikking wel hebben over alle apps.

Gelukkig kan jij gewoon een andere telefoon kopen, dus maakt het niet zo veel uit wat jij er over denkt :)

Wat is dat voor onzin. Omdat je de mogelijkheid hebt om een andere telefoon te kopen moet je maar gewoon je mond houden? Mensen mogen gewoon hun mening hebben en gewoon zeggen wat ze denken. Vrijheid van meningsuiting heet dat.

Daarom dat ze voor Android een store willen bouwen met al de apps die door Google van de market zijn gehaald? Daarvoor hebben ze de mosterd ook duidelijk bij de iOS jailbreak gemeenschap gehaald hoor.

Alleen al het feit dat apple bepaald wat jij wel en niet mag downloaden vind ik persoonlijk merkwaardig.
Apple doet daar wel wat voor terug. Zo controleren ze elke app op compatibiliteit en compliance met Apple's minimum guidelines. Ook controleren ze voor jou of je software wel aan de wet voldoet. Probeer maar eens een app te maken die niet voldoet aan de privacy wetgeving. Binnen een paar weken krijg je daar van hen een mailtje met vragen over binnen.

Het feit dat de app uit de appstore weg is, doet mij denken dat de app misschien ietwat te veel onnodige informatie naar Whatsapp stuurt, en dat ze dat moeten aanpassen van Apple.

Op Android zou dat nooit gebeuren omdat er niemand is die de apps echt controleert. Daarbij heeft Google al een dubieus verleden met betrekking tot het omgaan met privegevoelige informatie.

Als een app van de Android store zou worden weggehaald, dan moet er wel ECHT iets mis mee zijn. Want Google doet het alleen wanneer de Amerikaanse politie, rechter, media of overheid hen daartoe dwingt.

Of ze dienen het in als een nieuwe app. In dit geval betekent het dat als je de app hebt gekocht, je in eerste instantie gewoon gratis updates kan uitvoeren, maar anders de huidige gebruikers de app opnieuw laten aanschaffen als ze een update willen hebben. Ik hoop niet dat ze het doen. Als ze dat op die manier gaan doen zodat ik geen updates krijg, dan is het voor mij ook einde WhatsApp. Gaat het eraf en kom ik wel met een eigen alternatief. Is niet zo lastig namelijk :)

Dat staat ook in het nieuwsbericht.

Er bestaat de mogelijkheid bij Apple om een expedited review aan te vragen. Neem aan dat ze dat gedaan hebben en dat het allemaal niet meer lang zal duren.

Mogelijk heeft Apple Whatsapp uit zijn store verwijdert, zodat IOS gebruikers verplicht zijn om het apple systeem te gebruiken.

Dit lijkt me vreemd, want met iMessage kun je immers alleen berichten naar iphone/ipad/ipod gebruikers.


Whatsapp heeft hem uit de App Store gehaald. Jij hebt liever dat Apple ontwikkelaars niet in staat stelt te bepalen wanneer hun eigen apps wel of niet te downloaden zijn maar daar eerst een persbericht voor de deur uit doet?

Op WP7 is die ook gewoon te krijgen.

Apple zit hier een beetje hysterisch te doen, tuurlijk is dit fout, maar niet het einde van de wereld om eerlijk te zijn.


Dan haal je hem ook terug uit de Android Market en de Windows-Store... Of zal dit een ernstige bug zijn die iOS only is?

Waaruit maak jij op dat het Apple is die hier hysterisch doet? Er is toch nergens vermeld dat Apple degene is die de app heeft weggehaald?

Het is een leuke app, maar je weet vantevoren dat je je privacy overboord gooit. Mischien heeft Apple weer iets ontdekt wat ze geld kost of zo(of wat ze minder geld oplevert dan), is meestal zo dus gek is het niet. Lijkt me niet dat ze zich druk maken over de veiligheid, want die is er nooit geweest met Whatsapp..of summier dan.

Mja je mag in de appstore geen applicaties plaatsen die functies van iOS zelf imiteren en sinds Apple in iOS 5 een eigen whatsapp variant heeft zitten, zou het daar weleens mee te maken kunnen hebben. Lijkt een beetje rare gang van zaken, maar Apple doet wel meer rare dingen. Wellicht gebruiken ze de serverside bugs van whatsapp gewoon als smoesje.

Als Apple degene was die de app er uit heeft geknikkerd zouden ze bij Whatsapp toch wel iets anders reageren denk je niet?

even niet haten jongens.. slaat nergens op namelijk!

nogmaals wat beatboxx zegt:

Ze hebben zelf op twitter gemeld dat een nieuwe versie van de app al is geupload naar apple, maar nog wacht op goedkeuring

Dus bij elke update moet een app opnieuw gekeurd worden bij Apple? Daar zit je als developer toch ook niet op te wachten?

Vreemde gang van zaken lijkt mij.

Ehh, dit was een reactie op Beatboxx's bericht.

[Reactie gewijzigd door BabyXL op zaterdag 14 januari 2012 17:11]


Developer upload app, Apple keurt goed , Developer stopt malware in update? Lijkt me juist erg nodig.

Maar in iOS is dat toch niet mogelijk? Juist omdat het dicht getimmerd is?

Waarom is mijn reactie hiervoor ongewenst? Het is toch gewoon een ligitieme vraag die on topic is?

Dus ik maak een app genaamd "films" met de functie om film reviews te lezen.
Deze wordt dan goed gekeurd, en een week later stuur ik een update in waarin je de films kunt bekijken via de app (Is volgens mij in de VS verboden).

Het heeft dus niet perse met malware te maken, kan ook met "illegale content" te maken hebben.
Vind het beleid van Apple dus wel rechtvaardig.

Maar in iOS is dat toch niet mogelijk? Juist omdat het dicht getimmerd is?
Die 'dichtgetimmerdheid' werkt juist doordat Apple controleert wat apps doen.

Dat gesloten systeem waarin je afhankelijk bent van nog een extra partij heeft zn voordelen, maar ook zn nadelen.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:14 Samsung voegt Bada samen met Linux-distro Tizen
Vorige 16:38 Qualcomm demonstreert contactloos laden elektrische auto's
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011