Hoofdcategorieën
Device Settings

Panasonic werkt aan gaming-handheld 'The Jungle'

Door Wout Funnekotter, dinsdag 5 oktober 2010 11:32
Submitter: roy-t, views: 13.491

Panasonic werkt aan een nieuwe gaming-handheld met de naam The Jungle. Het apparaat zal zich vooral richten op onlinegaming en wordt gelanceerd met een speciale website en onlinecartoon die aan het merk zijn verbonden.

The Jungle bestaat uit een clamshell-ontwerp met aan de bovenzijde een breedbeeldscherm, en op de onderste helft een toetsenbord, touchpad en twee d-pads. Uit de eerste foto valt ook op te maken dat het apparaatje een 3,5mm-jack, een usb-poort en mini-hdmi-uitgang heeft, zo schrijft Crunchgear. Ook zou de handheld vermoedelijk draaien op het Linux-besturingssysteem. Hoewel de website rondom het merk al online is, zijn er verder weinig details over het apparaat te vinden.

De officiële website beschrijft het concept achter The Jungle als een ecosysteem rondom onlinegaming, waarvan de handheld een onderdeel zal zijn. Naast een handheld moet het Jungle-merk ook meer gaan omvatten. Op de site is bijvoorbeeld een cartoon terug te vinden met de naam Online Underground, die in samenwerking met de website Machinima wordt gemaakt. De karakters uit de tekenfilm lijken deel uit te maken van de algehele pr-strategie rondom de handheld.

De eerste game die mensen op The Jungle zullen kunnen spelen is Battlestar Galactica Online, een browserbased-mmo die al enige tijd in ontwikkeling is. Vermoedelijk betekent dit dat gamers het op de handheld kunnen opnemen tegen spelers op een pc of Mac. Hoewel de game vanuit de browser wordt gespeeld, is de spelwereld volledig in 3d. Het is nog niet bekend wanneer The Jungle uitkomt of wat het apparaat gaat kosten.

The Jungle handheld

 

 

Volgende 12:13 Sharp brengt Android-toestel met 960x640-pixelscherm uit
Vorige 11:13 Hitachi kondigt 2,5"-schijven van 750GB aan
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

ben benieuwd hoeveel mensen besluiten dit te gaan kopen...

Ik denk weinig, aangezien er al veel zijn... Ik vind dit een beetje het idee wat Microsoft met de Zune heeft gedaan, De iPod was er, en toen probeerden ze de markt open te gooien, maar dat is hun, naar mijn idee, niet echt gelukt.

De enige manier waarop dit product kan werken, is dat ze een baanbrekend systeem neerzetten wat echt supergoed gaat werken, maar ik zie niet veel heil in het systeem...

Het is op zich wel een grappig systeem, nieuw, dus misschien is er een mogelijkheid dat het gaat doorbreken, maar laten we gewoon kijken wat het word, ben benieuwd!

Als het op GNU/Linux draait waarschijnlijk alleen de leken.
De inspector gadgets onder ons hebben namelijk vast al een GP2X (Wiz, Caanoo) of Pandora in huis.
http://en.wikipedia.org/wiki/GP2X_Wiz
http://en.wikipedia.org/wiki/Pandora_%28console%29

edit: De Caanoo is de nieuwste telg
http://en.wikipedia.org/wiki/GP2X_Caanoo

[Reactie gewijzigd door DJMaze op dinsdag 5 oktober 2010 12:01]


De inspector gadgets onder ons hebben namelijk vast al een GP2X (Wiz, Caanoo) of Pandora in huis.
Op een enkele honderd na, hebben de kopers van de 4000 'beschikbare' Pandora's, die meer dan 2 jaar geleden hun Pandora hebben besteld, nog geen Pandora in hun handen gehad. Dat terwijl hij eind 2008 'beloofd' werd. :X

Ik ben ervan overtuigd, dat je eerder aan zo'n Panasonic kom, dan dat de tweede batch moet afwachten van het OpenPandora project.

Nu ze eenmaal in productie zijn zou ik toch voor de pandora gaan als je een portable gamestation wil en voornamelijk van retrogames houdt. Het probleem is echter vooral dat het zo lang geduurd heeft dat het technisch niet echt bijzonder meer is maar hij is wel nog erg duur. Toen de pandora uit had moeten komen had het het beste platform geweest voor retro games maar ook voor browsen en media. Nu echter koop ik als hij uitkomt de desire hd en blijft het enige voordeel van de pandora de controls... en om daar nou 350 euro voor neer te tellen moet je wel een erg grote retrogame fan zijn...
Wat betreft dit ding van panasonic, hij zal niet te duur moeten zijn om iets te kunnen betekenen, eigenlijk gewoon idioot goedkoop anders kiest niemand dit ding boven een ds/psp. Het zou dan wel interessant kunnen zijn als hij inderdaad goedkoop wordt en er homebrew op gedraaid kan worden.

Voor een handheld ziet hij er best groot uit.. maarja het online aspect spreekt mij aan

Ik zie iets dat lijkt op een toetsenbord, en vermoed dientengevolge dat het meer dan alleen een handheld game consol is.

Als het zich vooral op online based games wil richten snap ik het toetsenbord wel. Daar komt veel chatten en berichten sturen bij kijken, dan is een toetsenbord wel erg handig. En misschien komt er ook wel een browser in, dat hoort tegenwoordig ook in handhelds volgens mij.

Maar dan lijkt mij het scherm weer te klein, dan heb je waarschijnlijk meer aan een goede netbook, zoals de ASUS EEE 1215N, die behoorlijke grafische prestaties heeft.

Het idee is leuk, het ontwerp is een jaar of 10 blijven steken.

Ik ben benieuwd hoe dit zich zal gaan redden tussen de titanenoorlog van Nintendo, Sony, en zo nu en dan Apple.

Ik vraag me eerder af hoe dit zich gaat verhouden tussen de titanenoorlog van Android en iOS. Immers webbased applicaties betekent het nodig hebben van een permanente internet verbinding, iets wat je op Android en iOS apparaten veel meer terugziet dan op normale handhelds. Met deze handheld heb je immers enkel internet wanneer je thuis bent, in de trein of de bus heb je er niks aan.

Heb jij dan wel al de volledige specs en weet je dus dat er geen 3G (4G ?) mogelijkheden zijn met dit toestel?

Het blijven voorlopig allemaal speculaties aangezien er echt nog niets geweten is van dit toestel. Het zou linux based OS hebben, MeeGo en android zijn bijvoorbeeld ook mobiele OS'en met een linux basis.


Persoonlijk hoop ik dat het design nog sterke wijzigingen ondergaat, want nu lijkt het echt vreemd aan die smalle scharnier.

Het zou best kunnen dat er 3G functionaliteit op zit maar ik kan me niet voorstellen dat mensen bereid zijn om ~10 euro per maand te betalen voor hun mobiele gamingdevice als ze ook al op hun mobiele telefoon een internet abonnement hebben.

Het zou best kunnen dat er 3G functionaliteit op zit maar ik kan me niet voorstellen dat mensen bereid zijn om ~10 euro per maand te betalen voor hun mobiele gamingdevice als ze ook al op hun mobiele telefoon een internet abonnement hebben.
Dan zullen er misschien wel functionaliteiten aanwezig zijn tbv tethering of iets dergelijks.

maar dan kan je net zo goed een telefoon gebruiken... (ziet Ngage achtige taferelen tegemoet)

Interessant, maar het succes gaat natuurlijk helemaal afhangen van het kostenplaatje voor spellen etc.

Valt vast mee, zie mijn post hierboven

[Reactie gewijzigd door DJMaze op dinsdag 5 oktober 2010 11:57]


Zie dit niet snel een succes worden als alles online gebeurt heb je dus constant internet nodig. Naar mijn idee worden veel van deze systemen juist buitenshuis gebruikt waar dus vaak geen internet is. Thuis lijkt mij het spelen van zulke spellen vanaf een pc toch een stuk interessanter.
Vergeleken met een PSP of Nintendo DS ben je te afhankelijk van internet waardoor je eigenlijk enkel thuis of op andere locaties waar internet ter beschikking is kunt gamen. Lijkt het mij handiger dit soort spellen voor de PSP uit te brengen, die heeft tenslotte ook wireless.

Ik weet het niet zo of nog een platform wel zo levensvatbaar is, maar als het natuurlijk gewoon een browser game kan spelen, dan is porten van spellen misschien niet zo moeilijk.

Het lijkt me wel leuk als dergelijke handheld (vooral online) gebruikt zou kunnen worden voor OnLive (dat in 2011 voor Belgen beschikbaar wordt).

De grote vraag is of ontwikkelaars hier wel spellen voor gaan ontwikkelen.
Zo niet is het denk ik gedoemd tot mislukking.
Verder spreekt het concept me wel aan, een soort netbook waar je mee kan gamen

Vraag me wel af welk OS er op gaat draaien
Ook zou de handheld vermoedelijk draaien op het Linux-besturingssysteem.
Maar in de link staat
exclusive-panasonic-jumps-back-into-gaming-with-a-new-android-powered-handheld-the-jungle
Edit:
(Update: Nope, just heard that it’s not Android-powered. Linux, maybe. Android, no. Bummer!)
Geen Android dus...

[Reactie gewijzigd door Sinester op dinsdag 5 oktober 2010 15:31]


Android is intern eigenlijk gewoon linux, tenminste wat ik er van heb gezien wel toen ik er een Virtual Machine van maakte...

[Reactie gewijzigd door mstreurman op dinsdag 5 oktober 2010 11:53]


Wacht even, jij hebt een Virtual Machine gemaakt van Android?
Kan je hem eens doorsturen?

Ik dacht juist dat het andersom is. Het bedrijf dat de nieuwe handheld maakt moet goede 1st party support hebben. Als Panasonic kan bewijzen dat hun apparaat een sterke speler op de markt is, volgen er vanzelf ontwikkelaars.

lelijk apparaat! Zonder support van grote uitgevers is dit gedoemd te mislukken

Ik ben benieuwd of ze hiermee een doelgroep aanspreken. Het online gedeelte is leuk, maar werkt dat goed als je in de trein o.i.d. zit? Niks is zo irritant als laggend spelen, en het design van het dingetje is ook begin jaren 90. Ik hoop voor ze dat eht wat word, maar ik betwijfel het

Ik denk dat we even "out-of -the-box" moeten denken. De insteek van dit apparaat lijkt mij dus puur voor on-line games. Dus een andere insteek dan de PSP of de DS. Bij die apparaten heb je inderdaad goede uitgevers nodig met sterke titels.

Het is eenvoudiger om webbased games te poorten dan een complete titel die ontworpen is voor een specifiek platform.

Ik verwacht, met name in Azië, dat dit apparaat toch wel eens flink populair kan worden. En wie weet wat ze er nog meer mee doen? GPS en camera erin? Virtueele werelden creeeren in de echte wereld? En ga zo maar door. Dus wellicht meer potentie dan dat wij denken.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:13 Sharp brengt Android-toestel met 960x640-pixelscherm uit
Vorige 11:13 Hitachi kondigt 2,5"-schijven van 750GB aan
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011