Hoofdcategorieën
Device Settings

SP2 voor Vista en Windows Server 2008 staat in de startblokken

Door Dimitri Reijerman, woensdag 29 april 2009 13:16
Submitter: Cloaky, views: 27.260

Het tweede servicepack voor Windows Vista en Windows Server 2008 heeft het rtm-stempel opgeplakt gekregen. MSDN-abonnees kunnen de servicepacks per direct binnenhalen, terwijl Vista's SP2 ook al op torrentsites is gesignaleerd.

Windows logo (90 pix)SP2 RTM voor Windows Server 2008 en Windows Vista bevat naast eerder uitgebrachte bugfixes en veiligheidsupdates een aantal vernieuwingen en verbeteringen, meldt het officiële Windows-blog. Zo biedt het Windows Vista Feature Pack for Wireless ondersteuning voor bluetooth 2.1 en Windows Connect Now, een configuratietool om het maken van een wifi-verbinding te vereenvoudigen. Het voor flashdrives ontwikkelde exfat-protocol is nu ook in staat om in de timestamp informatie over utc-tijdzones weg te schrijven, waardoor het synchroniseren van bestanden tussen meerdere tijdzones correct moet verlopen.

Vista krijgt met SP2 ook de mogelijkheid om data weg te schrijven op blu-ray-recordables. Verder moet Windows Search 4.0 betere prestaties en zoekresultaten leveren. In een toelichting op TechNet is te lezen dat Vista en Windows Server 2008 nu ook 64bit-processors van VIA met ID- en Vendor-strings ondersteunen. Verder zou SP2 bij het Windows Media Center de drm voor televisie-uitzendingen hebben 'verbeterd', maar details hierover ontbreken.

Het tweede service pack, dat versienummer 6.0.6002.18005 draagt, bestaat in een 32bit- en een 64bit-uitvoering, en kan via een enkele installer op zowel Vista als Windows Server 2008 geïnstalleerd worden. De 64bit-versie is 746MB zwaar, terwijl de 32bit-uitvoering een bestandsomvang heeft van 475MB. Ten slotte laat Microsoft weten dat het bedrijf de SP1 Service Pack Blocker Tool offline zal halen. Wanneer SP2 exact voor het grote publiek beschikbaar komt, is nog onbekend.

Volgende 13:40 PC Power & Cooling introduceert Silencer 910-voeding
Vorige 12:43 Microsoft brengt online Office-diensten naar Nederland en België
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Het tweede service pack, dat versienummer 6.0.6006.18005 draagt, bestaat in een 32bit- en een 64bit-uitvoering, en kan via een enkele installer op zowel Vista als Windows Server 2008 geïnstalleerd worden. De 64bit-versie is 746MB zwaar, terwijl de 32bit-uitvoering een bestandsomvang heeft van 475MB.
Het tweede servicepack heeft als buildnummer 6.0.6002.18005.
De melding dat het buildnummer 6.0.6006 zou zijn, is per abuis op Neowin.net geplaatst. De screen op die site laat wel het juiste buildnummer zien.

Edit: Buildnummer is nu gefixed op Neowin.

[Reactie gewijzigd door EDIT op woensdag 29 april 2009 13:58]


Waarom is de 64 bits versie bijna 2 keer zo groot? Of heeft het te maken dat er veel maar patches in het SP zitten voor de 64 bit versie.

Wat wel goed is dat Bluray schrijven nu ook standaard kan. Voor Workstations waar dit soort drives meer en meer voor komen is het toch gemakkelijker om te gebruiken dan elke keer weer een aparte soft nodig te hebben om die ene grote file te backuppen.

De 64 bits versie bevat ook bijna alle 32 bits varianten van DLLs ed om 32 bits applicaties te kunnen draaien.

Vaak word 64b geïnterpreteerd als het emuleren van 32b code. Dus dan heb je 64b code die nog eens 32b inzich heeft en dat verklaard al snel de grootte.

64 bits wordt niet geemuleerd. Je bent in de war met Windows 95 en de 16->32 bits overstap. Remus heeft de echte reden.


Dit zijn 1. updates voor fouten d'r uit te halen 2. extra features die ze er voor de aardigheid bij hebben gedaan.

Bluetooth 2.1 was er nog niet toen Vista uitkwam ( Geen bron )

Jij hebt duidelijk geen enkel verstand van software development.
Noem nou eens een OS waarbij geen patches en updates worden vrijgegeven? Apple doet het, Linux doet het. Het is niet meer dan normaal dat je software blijft optimaliseren en verbeteren.
Als ze alles eerst 100% af moeten maken, zoals jij het dat noemt, zou betekenen dat ze pas om de 10 jaar een OS mogen afleveren, zolang duurt het namelijk om al die kleine bugs te fixen.

Bovendien, Windows 7 een ripoff? Dan heb je echt nog nooit met Windows 7 gewerkt en kennelijk totaal niks over gelezen.

En waarom kan de particulier niet zonder Windows? Dat ze niet zonder kunnen is omdat ze te lui zijn iets anders te proberen. Te lui zijn of te arm zijn een Mac te kopen. Noem je dat trouwens wel eerlijke prijszetting? OSX betaal je naar vergelijking vele malen meer voor.
Of te lui met Linux leren omgaan.

Windows 7 lijkt op Vista, maar het is ABSOLUUT geen Vista met een nieuwe MOD!

Wel heb ik het idee dat met een flinke SP dat Vista ook recht kan worden getrokken voor wat er nu allemaal niet zo goed gaat. afgezien van dat, draait Vista 64bit gewoon goed. Toch zal ik ook de overstap naar W7 maken, want de toegepaste verbeteringen zijn het waard.


Het volgende is wel heel interessant om te lezen, eigenlijk was de complete blog heel interessant omdat bij te houden. MS heeft zijn best gedaan en ze luisterden naar de reacties van de lezers en implementeerde ook sommige adviezen van de lezers. Zoals dat eigenlijk hoort te gaan.

Microsoft Windows 7 Blog

Het LIJKT erop dat ze ook daadwerkelijk luisteren bij de ontwikkeling van de volgende Exchange versie. Bijv. 100% cross browser support.


Welke gratis oplossing heb je geinstalleerd.? :)

Iedereen klaagt over vista, het is precies een hype, maar....
Wat zijn nu precies die problemen? Ik heb eerlijk gezegd nog geen enkel probleem gehad, buiten een paar aplicaties van 10 jaar terug, die ik verplicht moest inruilen voor andere.... maar buiten dat... kan ik niet klagen

En juist door dat iedereen klaagt, brengen ze met hun Service packs, oplossingen voor die mensen.

Ik ben het helemaal met je eens.
Draai vanaf het eerste uur Vista 64 bit. Eerst op een AMD systeem nu al bijna een jaar op een Intel quad core en het enige "probleem" is dat mijn oude Nero niet meer werkte en dat ik even heb moeten wachten op drivers voor mijn TV tuner.
Ik ben best onder de indruk van de stabiliteit. De pc wordt ook als media center gebruikt en staat eigenlijk 24u per dag aan. Het enige dat nog iets verbeterd mag worden is het powermanagement. De pc wil nog wel eens zelf uit standby komen en staat dan onnodig de hele nacht aan.

Als jij een (huidige) OS kan noemen die geen patches of bug-fixes nodig heeft gehad, dan ben ik zeker geïnteresseerd.


ook die is gepatched.. waarom denk je dat ere een 6.2 uit is geweest..

Welkom in real life, geen enkel pakket is bugvrij.

Ik ken zelf geen enkele software waarvoor tijdens de levensduur ervan geen updates of verbeteringen meer worden uitgebracht.

Vista kan je zonder activatie trouwens ook een tijdje gebruiken, dus je kan vooraleer je tot een aankoop overgaat perfect evalueren of het doet wat je ervan verwacht op het moment dat je het koopt.

Ach kom op, die zijn er wel geweest. Vooral in "de tijd voor internet" ;)
Misschien niet bugvrij, maar waar er zeker geen patches voor kwamen. Ik denk bijvoorbeeld aan toch een aardig aantal games voor de C64 of de ZX Spectrum. Of die cartridge games.
Weliswaar een andere orde en categorie software, maar niettemin waren de meeste games toen praktisch bugvrij.

Internet heeft het toch voor bedrijven makkelijker gemaakt om de patch-route te nemen. Ik kan me voorstellen dat men hierdoor toch minder kritisch is geworden voor bugs vergeleken met vroeger, waarin er praktisch geen goedkope en snelle manier van patchverspreiding was.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op vrijdag 1 mei 2009 12:25]


Vergeet even niet dat die games op een redelijk vaste set hardware moeten draaien. Het enorme aantal hardware configuraties vormt een enorme uitdaging voor OSen van nu. Drivers worden natuurlijk wel geleverd door fabrikanten, maar die zijn natuurlijk ook niet altijd 100% foutloos en compatible.

Ik ben wel met je eens dat internet het makkelijker heeft gemaakt om dingen achteraf te patchen en dat bedrijven daardoor wellicht minder kritisch zijn geworden / minder goed testen, maar dat is slechts een deel van het verhaal lijkt me.

komen ze er vlak na met een ripoff versie genaamd "Windows 7"
Tegen de tijd dat Windows 7 uitkomt is Vista alweer bijna drie jaar op de markt. En als je drie jaar te kort vindt en liever om de zes jaar over stapt op een nieuwe versie dan staat het jou vrij om zes jaar dezelfde versie te gebruiken.

En waarom is Windows 7 volgens jou een 'ripoff'? Is dat omdat Windows 7 lijkt op oudere versies van Windows? En lijken volgens jou oudere versies van bijvoorbeeld Mac en Unix niet op de nieuwste versie?

[Reactie gewijzigd door Dlocks op woensdag 29 april 2009 14:15]


Oei ;)

Mag ik opmerken dat je reactie erg lastig te lezen is? Je gebruikt een hoop worden compleet verkeerd waardoor het een aardige puzzel is om er makkelijk een verhaallijn uit te halen.

Maargoed, zie het zo: Toen je Windows Vista kocht, betaalde je voor het volledige product zoals het er toen stond. Dat product werkte prima, en doet dat nu nog steeds. Dat het niet alles precies doet zoals je gehoopt had, dat mag duidelijk zijn uit je reactie. Dat je vervolgens kwaad wordt op het moment dat die onvolkomendheden -gratis- verholpen worden, daar kan ik met mijn pet niet bij ;)

Immers, om je eigen analogie met auto's er even bij te halen:
Je koopt een Audi voor een smak geld en hoewel de auto het prima doet, kom je tot de conclusie dat het motorvermogen toch minder overdadig is dan je had gehoopt. Daar erger je je iedere dag aan, tot op het moment dat je een mail krijgt van de autodealer, dat er nu een aanpassing beschikbaar is waarmee je voor 700,- je motorvermogen door de garage flink kan laten verhogen....

Sta je dan ook boos bij de autodealer omdat je vind dat die vermogensupgrade er al op had moeten zitten toen je de auto kocht? ;)

Junkchaser, wederom een pracht reactie. Er zitten in elk geval minder fouten in Windows dan in jouw stuk tekst. }>

Ik heb erg moeten lachen om de tekst "de klant in 't zak zetten". :+

Ik vermoed dat hij bedoelde: "een kat in de zak kopen" ofzo :+

Toch vind ik het een erg overtrokken reactie. Ik kan me voorstellen dat je als "vroege vogel" wat problemen kunt ervaren met een nieuw product. Vista is nu ruim twee jaar op de markt en ik, en met mij vele anderen als ik kijk bij hoeveel mensen ik Vista tegen kom zonder noemenswaardige problemen, zou Vista absoluut geen wanproduct noemen.

Goed het is trager als XP op het moment van uit komen, maar XP dateert van oktober 2001 en Vista van november 2007. Een verschil van ruim zes jaar. Kan je je de kritiek nog herinneren toen XP uitkwam met zijn "teletubbie uiterlijk". Feit is dat het doet wat het moet doen en ik heb nog nooit mensen gehoord over dat functie X, functie Y en optie Z niet werken.

Natuurlijk, de code is een lappendeken, met diverse pleisters overal maar dat krijg je toch met doorontwikkelingen van een eerder product. Geen enkel bedrijf gebruikt een bepaalde codebase eenmalig. Daarvoor heeft veel te veel geld gezeten in de ontwikkeling.

[Reactie gewijzigd door LollieStick op woensdag 29 april 2009 19:32]


Iemand in 't zak zetten is een Vlaamse uitspraak ;) , hier wordt ze althans veelvuldig gebruikt.
"Pas op met Hollanders en middenstanders, die zetten u graag in 't zak ze".

En daarmee bedoelt men inderdaad iemand oplichten mee...

ontopic: ik vind het mooi dat er zulke SP's komen, vele softwarepakketten brengen gewoon kleine updates voor een stabielere run en grote updates in een nieuw softwarepakket, of expansions ofzo...

Ik klaag niet, alleen hoop ik dat sommige functies afgevinkt kunnen worden, zoals Blu-ray support, BT 2.1 etc. als je dat toch niet hebt op je pc :? .

Vista was een beetje een prematuurtje (tijdsdruk? peerpressure?), maar met de juiste behandeling is het toch nog een deftig kind geworden.
Hopen dat ze de bal juist slaan met Win7, maar dat weet je pas zeker als het een klein jaartje uit is. :)

Is hier in de problemen tussen vista & verschillende wireless routers nu ook opgelost? (verbinding verlies, router vastlopen etc...)
(was een tooltje vista-antilag of zo voor, maar dat werkte na een tijdje ook niet meer goed)

Want dit bezorgde ettelijke van mijn vrienden kopzorgen een jaar terug zelfs met SP1.

Komt er net als xp nog een SP3 of switchen ze hierna volledig op Win7...

Meestal komt er nog één service pack voor de vorige versie als er eenmaal een nieuwe versie is, om de boel af te ronden en voor te bereiden op het einde van de support. Als ze dat volhouden komt er inderdaad nog een SP3 voor Vista.

Dat betwijfel ik, XP was een goed en veelgebruikt besturingssysteem, zelf nu 7-8 jaar na release. Vista is bij weinig mensen en bedrijven (zij het de serverversie) aangeslagen, vooral mensen die een nieuwe PC (voornamelijk notebooks) hebben aangeschaft zijn "overgestapt" op Vista. Ik denk dat MS mensen van XP nu direct naar Win 7 wil bewegen.

Ik sla deze SP ook sowieso over, na de release van de publieke RC1 upgrade ik naar Windows 7 ;) M'n Vista DVD'tje gaat door de shredder :P

[Reactie gewijzigd door davidov2008 op woensdag 29 april 2009 13:36]


Windows 2008 heeft nu dezelfde codebase, Windows 2008 wordt weldegelijk gebruikt en dat blijft ook nog wel even zo. Een SP3 lijkt me waarschijnlijk,

Windows 2003 is er al veel langer en is ook op SP2 blijven steken, dus garanties heb je niet hoor :P
(neemt niet weg dat het wel aannemelijk is)

davidov2008 mag ik je vista dvd en code dan?

[Reactie gewijzigd door grunnn117 op dinsdag 19 mei 2009 15:43]


De SP3 van WinXP kwam toen Vista alweer uit was, dus het zou niets verbazen als er nog een SP3 uitkomt.

Microsoft kan immers niet zomaar na de release van een nieuwe versie, de gebruikers van de vorige versie laten vallen, hoewel veel mensen dit wel zo zouden denken ;)


nee dat is niet zo maar het volgende klopt wel over vista
het is een hele zware OS omdat:
1. het draagt alle vorige window versie's met zich mee, terwijl vista een comleet mieuwe core heeft,
2. er 6 jaar tussen xp en vista in zit
3. veel betere onderteuning heeft(kwam wel moeilijk op gang, maar is er nu wel)
4. en het het laaste complete OS van microsoft is(win 7 is uitgekleed en heefte de zelfde sys eisen al vista)


daarom kan ik zeggen dat vista geweldig is, en als mensen te lui of arm zijn voor een goede pc is het je eigen schuld. en als je win 7 dus gaat aankleden(dus de vista set er op instaleren, zoals movie maker) dan ga je lopen klagen dan win 7 kut is. dus ga weken en koop een goede pc met een goed internet verbinding. dus ga fgf op rotten met je vista is kut en ga een goede pc kopen, of ben je te lui om de nieuwere versie te kraken van je software set? en je kan vista super snel krijgen, ik heb vista ulimate x64 en start op in 23 sec, dus dat kan je ook prima. en de veiligheid is stukken beter van vista. ik wens je veel plezier met een verouderde OS als je beter kan krijgen.


DENK DAAR MAAR OVER NA!!!!!


groeten grunnn117(vista lover)

ligt eraan,, is verschilend hangt van de hotfixes af of bugs die ze nog vinden. (enof verbeteringen)
xp sp3 kwam ook toen vista emaal in gang was tog?

[Reactie gewijzigd door gabber-dt op woensdag 29 april 2009 13:45]


Voor diegene met de juiste access kan je hier de ISOs met SP2 er alsvast in downloaden, dat is als ze technet geupdate hebben, hij staat er nu nog niet tussen.

Hij staat ook nog niet in de MSDN lijst.
Maar ik moet sowiso wachten tot ze de all language hebben gereleased, want Nederlands zit volgens Microsoft niet tussen de 5 belangrijkste talen :+

Van Office 2007 SP2 is trouwens ook de RTM uitgebracht.

Hij is al publiekelijk te downloaden sinds gisteren hoor:

meuk: Microsoft Office 2007 SP2

Ik snap dat sp blocker tooltje niet..
Je kan de update ook gewoon verbergen.

Dan moet je wel je wekker zetten voor het moment dat hij op Windows Update verschijnt, hopen dat Windows 'm dan nog niet vanzelf via Automatische Updates gedownload heeft, en het ding verbergen voor hij dat kan doen.

Of je kan gewoon die tool installeren. Iets betrouwbaarder. :)

De tool is voor bedrijven, zodat je er voor kunt zorgen dat je gebruikers helemaal geen optie krijgen om het te installeren.

Voor particulieren doet het niets zinvols. Service Packs komen nooit automatisch via de automatische update door.... daar zul je altijd nog extra toestemming voor moeten geeven.

Is al bekend wanneer de gelocaliseerde versies hiervan verwacht worden?

Wave 1 is ook al uit.

Op dit moment is een gelekte versie van dit servicepack aangetroffen in 36 talen, waaronder Nederlands volgens NeoWin.

Lijkt me fijn als Vista nu ook eens onthoudt wat voor instellingen ik geef aan het verbergen van iconen in de system tray, want hij verbergt elke keer opnieuw zaken die ik op niet verbergen zet. Verbergen moet helaas wel omdat er ook allerlei zooi niet wil verdwijnen zoals het synccenter.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:40 PC Power & Cooling introduceert Silencer 910-voeding
Vorige 12:43 Microsoft brengt online Office-diensten naar Nederland en België
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011