Hoofdcategorieën
Device Settings

Horlogefabrikant ontwikkelt hybride smartphone

Door Willem de Moor, maandag 9 maart 2009 13:13
Submitter: T-Junkie, views: 19.579

Een Zwitserse fabrikant van luxe horloges heeft zijn technische kennis met betrekking tot de aandrijving van uurwerken aangewend om een telefoon te ontwikkelen die een deel van zijn energie uit beweging betrekt.

Het mobieltje, dat het uiterlijk van een luxe horloge heeft, zal in een oplage van 1846 exemplaren worden geproduceerd. Het toestel krijgt van fabrikant Ulysse Nardin de naam 'The Chairman' en is mede ontwikkeld door het bedrijf SCI Innovations. The Chairman zal eind maart door Ulysse Nardin tijdens horlogebeurs Baselworld in de Zwitserse stad Basel worden gepresenteerd. Specificaties van the Chairman zijn nog niet vrijgegeven, maar wel is bekend dat het mobieltje met het kinetische rotorsysteem van Ulysse is uitgerust. Dit systeem zet bewegingsenergie om in elektriciteit zodat de accu wordt ontlast, wat de telefoon het predicaat 'hybride' oplevert. Het mobieltje zou simlockvrij worden verkocht. Naast de specificaties is ook een prijsindicatie nog niet gegeven. Aangezien de telefoon echter met de hand wordt geassembleerd, mag worden aangenomen dat het toestel in het 'als je ernaar moet vragen, kan je het niet betalen'-segment valt.

Ulysse Nardin the Chairman
Volgende 13:50 GeIL komt met energiezuinig geheugen
Vorige 12:51 Samsung introduceert EcoGreen F2EG-drive van 1,5 terabyte
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Ziet er wel geweldig stoer uit, maar de prijs zal inderdaad wel extreem hoog zijn voor een smartphone. Maar het is wel een relikwie ;).

Doet me een beetje denken aan steampunk, wat ik overigens een erg mooie samensmelting van oud en nieuw vind, maar meestal zie je het alleen maar terug in films.

Dat was inderdaad ook mijn eerste indruk. Prachtig ontwerp, voor zover je dat kan stellen van 1 foto in ieder geval.



ik ben wel eens met mijn zatte harsens in een zwembad gevallen. op vakantie ook al eens de zee uit geprobeerd :P

geloofme een waterdichte telefoon zou voor mij best een uitkomst zijn :P

Daar heb je gelijk in, maar 'gewoon waterdicht' is wat anders dan tot 500 meter.

Misschien was mijn post sarcastisch bedoeld? En was de tot 500m waterdicht toegevoegd om de onzin van een smartphone als horloge te benadrukken? :)

waarom een oplagen van 1846 en niet gewoon 2000 ofzo?

Zal wel een belangerijk jaartal voor dat bedrijf of de horgloge industrie zijn.

Ulysse Nardin is in 1846 opgericht

EDIT:ok, ok spuit 11...

[Reactie gewijzigd door Ook al Bezet op maandag 9 maart 2009 13:29]


rap ff geGoogle'd, en dan zien we op de site van Ulysse Nardin "Since 1846"


Ja en?
De vraag was:
waarom een oplagen van 1846 en niet gewoon 2000 ofzo?
Dus wie leest nu fout? :)

ik vraag me af welk OS ze er op gaan draaien...
met veel moderne mobiele OSen ben je denk ik in no-time door je kinetische energy heen...

OS? Dit ding werkt met tandwielen, heb je geen OS nodig :+. Had Pascal een OS nodig voor z'n calculator?

Ik denk het wel he...
tis een gewone smartphone met als secundair energie bron de "tandwielen", verder blijft het een ordinaire smartphone... Ik denk dat ze na zoveel moeite ook wel een eigen OS erop knallen, ma ja, dat horen we vanzelf wel he

Ik denk het niet. Dat is namelijk niet hun kernactiviteit. Zal wel een variant van een bestaand OS worden. En eerlijk gezegd verwacht ik geen smartphone a la iPhone maar meer een toestel vergelijkbaar met de Vertu's

Ziet er enorm gaaf uit. Ik wil er een, maar waarschijnlijk moet ik wel naar de prijs vragen. :(

Gaan we ook een pda en laptop versie krijgen?

ik denk dat dat te veel stroom gaat trekken, het idee is dat het allemaal heel weinig gebruikt.

zie jij jezelf al met je laptop rammelen als de batterij al bijna leeg is?

Hoezo, in de tas doen en er uit halen, stukje mee lopen :) hoef je niet te rammelen toch ;)

wat dacht je van een vibrerend vrouwenspeeltje?! Die gaat eeuwig door dan :P

Wat raar dat er 001 / 1846 staat, en niet 0001 / 1846... Dat laatste lijkt me logischer, of zie ik iets over het hoofd? Zou zouden toch niet een dikke typ fout op een ongelofelijk duur mobieltje hebben... :P

Ik denk omdat 001 mooier staat dan 0001. En het ziet er ook mooier uit dan 01 of 1.

Umh mooier? Waar baseer je dat op dan, verder is het wel zo dat je er express een foutje in een model bouwt dat dat later nog weleens meer kan opleveren.Persoonlijk vind ik t niet wat lijken

Ulysse Nardin is a watch manufacturer founded in 1846 in Le Locle, Switzerland. Historically Ulysse Nardin was best known for being a manufacturer of marine chronometers, but today Ulysse Nardin produces complicated mechanical watches.

Zoals meeste luxe phones zal het er wel mooi uit zien, maar minder functionaliteit hebben dan de normale smartphones.

ben benieuwd of je met een telefoon genoeg energie kan opwekken. Een horloge zit aan je pols en die beweeg je wat meer dan bv je heup (telefoon zal vaak in je broekzak zitten of op tafel liggen)

Het lijkt me dat als je deze telefoon zakelijk gebruikt en een dagje aan je bureau zit, je toch wel een lader erbij moet hebben

[Reactie gewijzigd door Prulleman op maandag 9 maart 2009 13:28]


Daarom issie ook hybride. Er zit ook een accu in die ontlast wordt door de kinetische energie.

Ik denk dat die polshologes ook wel hybride zijn hoor, anders zou hij echt alleen maar werken wanneer je je pols continue beweegt ;)

Prulleman vraagt zich af of er door lopen genoeg energie vrij komt om echt rendabel te zijn. Het ding zit / ligt, hangt, per slot gewoon redelijk stil in de broekzak. Tenzij je hem mee neemt naar de squashbaan. Maar ik denk dat het meer voor het type "Golf"gemaakt is.

precies, Het lijkt me dat het nu meer de vraag is hoeveel %/minuten langer doet je accu het door dit mechanisme. Als je je phone nu elke 4 dagen moet opladen ipv elke 3.5 voegt het m.i. niet echt iets toe. Daarnaast lijkt me de hoeveelheid energie die je met een telefoon kan opwekken gewoon niet groot, door zoals ik hierboven al heb gezegd, door de manier waarop je een telefoon draagt/gebruikt.

en @ Rob hieronder. Als je het moet hebben van een paar keer per dag naar de vergader ruimte lopen... en in de auto zitten... dan schiet net zo goed niet op

Ehm, het lijkt me dat als je de prijs van hun horloges kent dat je meteen weet dat mensen die deze hand gemaakte dingen kopen echt geen mensen zijn die dagen achter een bureau zitten meer eerder veel reizen en van vergadering naar vergadering bewegen.
Ik kan me iets herineren van een uitspraak van de horloge maker die zij dat deze telefoon iets van 25 dagen kost om in elkaar te knutselen en dat ze niet voor de laatste van de laatste technologie gaan maar meer voor stijl en gebruikers gemak met een oog op luxe en vormgeving. (reken maar op een prijs van enkele duizende euro's voor materiaal en dan komt daar nog eens een flinke bonus bij voor het hand werk dat er in zo'n telefoon gaat zitten)

Zo'm mechanisme kan nooit genoeg energie op leveren om een telefoon draaiende te houden het verschil in energie behoefte tussen een telefoon en een horloge is erg groot en dus zelfs als ze 10x zo veel energie uit hun mechanisme kunnen krijgen door het bijvorbeeld te vergroten etc, dan nog zal het niet voldoende op leveren om een telefoon gelukkig te houden.

Persoonlijk vind ik hun horloges niet echt aantrekelijk een beetje te veel goud en dure materialen maar ach er is duidelijk een markt voor horloges waar van je meteen zeker weet dat die persoon gewoon heel erg veel te veel geld heeft anders hadden ze eerder een auto gekocht dan een horloge.

Zal inderdaad nooit genoeg energie opleveren om een relevante bijdrage aan de autonomie te hebben. Maar als hun naam erop staat, kunnen ze het voor veel geld verkopen...

Ik heb ooit een hybride horloge gehad (veer + rotor) en die mocht ik toch om de maand opwinden. Daarbij zal een telefoon nooit genoeg (juiste) bewegingen maken om de rotor te laten bewegen. Het is bv. niet zo dat schudden veel energie zal opleveren volgens mij. Het is door een combinatie van bewegen en draaien dat de rotor in beweging komt...

Maar misschien moet je de telefoon aan je pols dragen?

Ulysse Nardin.com bestaat sinds 1846

http://www.ulysse-nardin.com/

Yay, spuit 11

[Reactie gewijzigd door ImdaMned op maandag 9 maart 2009 13:58]

«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:50 GeIL komt met energiezuinig geheugen
Vorige 12:51 Samsung introduceert EcoGreen F2EG-drive van 1,5 terabyte
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011