Hoofdcategorieën

Motorola stelt Linux-gsm voor

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 9 januari 2007 16:15
Bron: Motorola, views: 21.811

Motorola heeft zijn nieuwste mobiele telefoons voorgesteld. De Rizr Z6 is het eerste toestel van Motorola dat met Windows Media overweg kan en de MotoMing is een volwaardige Linux-gsm.

De Motorola Rizr Z6 lijkt de opvolger van de Razr te gaan worden en is de eerste mobiele telefoon van deze fabrikant die met Windows Media-bestanden overweg kan, waarbij bovendien ook Windows Media-drm niet uit de weg gegaan wordt. Voor de ontwikkeling van het toestel werkte Motorola naar eigen zeggen nauw samen met Microsoft en daarbij werd vooral aandacht besteed aan het downloaden van muziek via 3G-netwerken. Ed Zander, ceo van Motorola, is er namelijk van overtuigd dat het downloaden van een muziekbestand binnen twee jaar nog slechts een tiental seconden zal duren en daar wil Motorola graag een graantje van meepikken. De Rizr Z6 zal dan ook voorzien in de mogelijkheid om muziek aan te schaffen bij zowat tweehonderd online shops. Hoeveel deze mobiele telefoon zal kosten, is nog niet duidelijk, maar het apparaat moet niet in de eerste helft van 2007 in de winkels verwacht worden.

Motorola Rizr Z6Naast de Rizr Z6 werd ook de MotoMing aangekondigd. Deze handset maakt verbinding met Edge-netwerken en is volledig op Linux-gebaseerd. Ook bij dit toestel werd aandacht besteed aan de multimediafuncties, getuige daarvan de aanwezigheid van de RealPlayer-mediaspeler. Ook van deze telefoon ontbreken concrete prijs- en lanceringsgegevens. Wel wist het bedrijf nog te melden dat het een samenwerking met Warner Music Group en Microsoft is aangegaan om 'muziek af te leveren op mobiele telefoons'. Behalve dat de dienst MotoMusic gedoopt werd, is er verder niets bekend.

Volgende 19:04
Vorige 14:42

Reacties

«  1  2  3  »

Waarschijnlijk wil motorola een goedkoper kostenplaatje tonen de windows variant is nu eenmaal duurder in aanschaf. Wellicht dat ze met goedkopere software een betere concurrentie posistie krijgen t.o.v. Nokia.

Linux is niet per definitie goedkoper. Ik verwacht dat er wel wat extra uurtjes development in hebben gezeten, die moet je afwegen tegen de kosten van een Windows licentie.

Ik vind het alleen wel apart dat ze het beide doen. Als je dan toch een linux versie zo ver aanpast voor telefoons, waarom zet je deze dan niet op al je telefoons, dan haal je je ontwikkel kosten er nog een beetje uit.

Vergeet niet dat een licentie bij elke telefoon wordt verkocht, dus elke keer moet je betalen aan Microsoft. En dit soort toestellen worden in oplage's gemaakt die gauw in de miljoenen lopen. (>800 miljoen in totaal in 2005)
Als je dan voor elk toestel een dollar moet afdragen aan Microsoft loopt dat fors in de papieren, en je onderscheidend vermogen is zeer beperkt. Je eigen linux versie is veel interessanter, is veel verder aan te passen om je eigen look-and-feel te creeeren.
En als je dan een dollar per toestel extra verdient, dan heb je "die paar uurtjes" er zo uit.

Ja, tuurlijk, een dollar per phone besparen is goedkoper als zelf gaan devven...sinds wanneer?

ik dacht dat de opvolger van de razr de krazr was, dit is een slide-phone, de razr en krazr shell.

draait die dan KDE? En komt er dan ook een gnazr :+

FF serieus. Dit lijkt me een van de eerste linux telefoon die een beetje serieus te nemen is. Motorola had er eerder ook al een aantal, maar dat was het allemaal net niet eigenlijk.

Top!

Ik vind persoonlijk deze (Trolltech's Greenphone) ook wel serieus hier leveren ze er een SDK bij. Maar waarschijnlijk zal de Motorola Rizr Z6 sneller in de winkel te vinden zijn want de Greenphone is nog is nog steeds in een test fase en is niet gemaakt door een grote naam als Motorola. Toch ziet het het allemaal wel aardig compleet uit, nou maar hopen dat deze uitkomt in Europa.

Dan vind ik deze telefoon persoonlijk toch net ff interessanter.
Hoewel de greenphone uiteraard ook een heel eind
in de goede richting is :)

De Apple iPhone al gezien? Draait OS X, en demoot in elk geval errug lekker:

http://www.engadget.com/2...-2007-steve-jobs-keynote/

en natuurlijk:

http://www.apple.com/

Helaas pas in Q4 in Europa.

[edit: link naar Apple toegevoegd]

De dunne razr was een succes en Motorola probeert nu van dat succes te profiteren door in de verschillende form factors soortgelijke producten uit te brengen. Tegelijkertijd komen de concurrenten (bv Nokia met de N76) met soortgelijke toestellen uit.

:+ Jippie volgens Ed Zander kunnen we over 2 jaar in slechts een 10tal seconden een nummertje downloaden!!! :Y)

Dus of de kwaliteit van de muzieknummers gaat reusachtig stijgen en dus het aantal MB per nr. Of de huidige internet snelheden zullen dus dalen. :7

maak dat maar andersom... zucht :P

de kwaliteit van de mp3 omlaag
OF
de snelheid van internet zal stijgen

Mobiel internet is over het algemeen niet zo vlot...

Toestel ziet er in ieder geval strak uit, alleen jammer dat ze samsung achter na gaan qua ontwerp.

Ik ben benieuwd wanneer de Ruzr, de Rozr en de Rezr uitkomen :)

Eindelijk een telefoon die klein is en toch "smart"! Of is het geen smart phone?

Ze denken dat het over 2 jaar nog maar 10 sec duurd om een nummer te downloaden. Daarom brengen ze nu al een telefoon uit? Dus je betaalt dus eigenlijk voor opties waar je 2 jaar niets aan hebt?

Motorola maakt al een paar jaar Linux-telefoons. Een aantal was alleen in Azie verkrijgbaar, maar bijv. de A780 is ook een poos in Europa (en Nederland) verkrijgbaar geweest. Ook de nieuwe Rokr E2 is een Linux-telefoon, met een iets andere interface dan het smartphone-platform. De MotoMing is al een half jaar verkrijgbaar als A1200 in Azie. Verder is in China net de E6 aangekondigd, de opvolger voor de E680 en E680i. Ik heb zelf nu zo'n 2 jaar een E680, gebaseerd op hetzelfde platform.
De nieuwswaarde hier is de Amerikaanse/internationale release, maar de Linux-telefoons bestaan dus al een tijdje (en het valt me tegen dat ze een relatief oud model gebruiken, de A1200 maakt geen schijn van kans tegen een Qtec, al is het alleen al door het ontbreken van Wifi).

Volgens mij was het ook al mogelijk Windows Media af te spelen op de MPx-serie. Aangezien dit toch Windows Mobile devices zijn, waar dus ook support voor Windows Media inzit en waar je ook - waar nodig - extra programma's makkelijk kunt installen die wel ondersteuning bieden voor Windows Media.

het zal best dat een Qtek er gehakt van maakt maar voor mij nooit meer zo'n ding. Wel eens een backup gemaakt en geprobeerd op een ander merk/model terug te halen ?

Een grote vendor lock-in dat Qtek

Wel eens geprobeerd om backups van welke pda dan ook op een ander model terug te zetten? Of for that matter telefoons? Dat werkt nooit.

Wil niet vervelend zijn, maar heb je wel eens een volledige backup gemaakt van de ene PC en die op de andere PC teruggezet? Dat werkt namelijk ook niet, ook al zijn het twee HP's of Dell's.

(Ik heb het dan uiteraard niet over twee identieke PC's, maar daar heb jij het ook niet over).

Moet ik wel aan toevoegen dat het met Windows niet goed werkt, maar met de meeste linux distros kun je een schijf met boot/root/usr/home zonder problemen clonen en in een min of meer willekeurige PC terughangen, vermits: je een kernel hebt die of standaard distro is (en dus vrijwel alle hw support heeft) of je de goede modules meegecompileerd hebt, en je zorgt dat de HD op dezelfde device terechtkomt, meestal dus /dev/hda. Ik heb dat meerdere malen gedaan bij stukke servers.

Ik denk dat het met name betrekking heeft op windows media bestanden met DRM beveiliging, geen idee of dat onder huidige Linux PC distributies draait, maar vermoed dat het daar dus om gaat.

Huidige Linux distros spelen uberhaupt geen DRM bestanden af (tenzij je dvd's met css ook onder DRM rekent). Niet dat dat een groot probleem is, want de gemiddelde Linux gebruiker heb toch een schurfthekel aan alles waar DRM op zit, dus ik denk niet dat je Linux gebruikers in zo'n online wma-winkel vind.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:04
Vorige 14:42
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: