Ik ben 27, nauwelijks ouder dus, en vind dat er qua speelbaarheid erg weinig gebeurd is afgelopen 5 jaar, en als je 3D buiten beschouwing laat afgelopen 10 jaar. De meeste 2D genres zijn op de oude 8b thuiscomputers al tot volle bloei gekomen, alleen de monstergrote strategyspellen (Civilisation enzo) hebben de extra resources van een PC (of late 16b-geval) nodig gehad, maar dan nog, er is tussen CIV1 (1992) en CIV3 nauwelijks iets qua speelbaarheid verbeterd, nog steeds vind ik Civ2 (1995 ofzo) de beste strategy game, draaide prima op een P60 met 16MB RAM en nam iets van 4.5
MB in beslag
Ik ben dus absoluut potentiele klant van zoiets en velen met mij. 3D is leuk, maar er is veel, veeeeeeel meer, en daarbij is de creativiteit van de spelschrijver een stuk belangrijker dan hoeveel MHz de CPU (laat staan GPU) wel niet kan doorpompen
Edit:
Civ2Multiplayer draagbaar en mobiel online

- m'n vriendin en ik zitten nu al te kwijlen

Gok zo dat Civ2 toch wel een relatief hoge schermresolutie nodig heeft (voor een portable systeem tenminste), dus zal waarschijnlijk eerder op arcade-games gericht zijn.
Ook niet erg; ik speel op mijn laptop momenteel ook slechts coin-op/console-emulators en pinball spelletjes

Daarbij is ook de markt voor dit soort "recycle" systemen vrij klein; in de praktijk wil de grote games-markt voornamelijk nieuwe spelletjes, een systeem dat enkel spelletjes heeft die de potentiele klanten een jaar of 4/5 geleden in de schappen lieten liggen of allang gekocht en uitgespeeld hebben zal mijn inziens niet érg aantrekkelijk zijn.
Maar zoals gebruikelijk hangt alles af van de prijs, voor 100/200 euro zou zoiets best leuk zijn, maar ik vrees dat het minstens het dubbelle zal worden. Dan hou je enkel een markt over van totale gaming-newbies die geen moderne spelletjes hoeven (hoeveel kennen jullie er) en de hackers die het apparaat ombouwen, ook niet bijster interessant als markt.
Tja, en ik ben bijna de helft ouder. Echt oud dus :-) En sja... qua spelen. Ik ben geen spelletjesfreak. En als ik toch een spelletje speel, dan staat speelbaarheid bovenaan, vette graphics of cool geluid dus niet. Het race spel op de P2000 was top: zeer speelbaar en het daagde uit om telkens een hogere score neer te zetten. De graphics waren letterlijk uit het jaar nul, nivo pong (ook verslavend trouwens).
Maar goed, adventure games als Larry, Myst en Zork alsook verscheidene race games spraken me ook altijd wel aan, maar dat was al sinds de PC-XT Turbo, jawel, met hele 8 megaherzen. En dat was prima speelbaar! Die spelletjes zullen nu nog steeds prima speelbaar zijn. Er wordt ons echter steeds meer 'lekkers' voorgeschoteld door de game / gpu producenten met het doel steeds meer te verkopen. En wij trappen er als lemmingen in: steeds weer die nieuwste games. Wat is er mis met die oude games? Wat 10 jaar geleden leuk was, is nu nog steeds net zo leuk. Dat ontdekken nu de retro-console bouwers, en de gsm-fabrikanten hadden dat al beseft.
Of ik het ding ga kopen? Nah... denk het niet. Die C-64 spreekt me toch meer aan. Hoewel, als de games betaalbaar worden voor deze console... wie weet... Maarreh... als de Nintendo, Gamecube en Xbox telkens in prijs worden verlaagd, dan is er voor VIA eigenlijk geen droog brood te verdienen hier? Of streven zij ook naar inkomsten via de games zelf? Het wordt pas echt interessant als het ding ook games van Nintendo / Gamecube / XBox gaat slikken...