Een onderzoek van AMR Research onder 140 technologiemanagers heeft uitgewezen dat de interesse voor open-sourcedatabases aan het groeien is. Momenteel is de markt hiervoor in een experimentele fase, maar in 2006 zal er een wijdverbreide acceptatie ontstaan zijn. Een van de belangrijkste redenen waarom open-sourcedatabases zich op deze interesse kunnen verheugen, is natuurlijk de vrijheid om de programmacode van de open-sourcedatabases aan te passen.
Dit in tegenstelling tot de databases van Oracle, IBM en Microsoft. Verwachting is ook dat de grootste concurrentie van MySQL, MaxDB en PostgreSQL zal gaan komen. Hierbij zullen de laatstgenoemden sneller kunnen inspringen op de veranderingen binnen de markt, terwijl het voor de drie databasegiganten moeilijker zal worden om nieuwe klanten te werven en de klanten ook nog op een winstgevende manier diensten te verlenen. Zeker omdat aan de open-sourcedatabases in vergelijking nauwelijks nog kosten zijn verbonden. Het verschil bij aanschaf is momenteel groot, er wordt 40 duizend dollar betaald voor een commerciële database, tegen 1500 dollar per processor bij een open-sourcedatabase zoals die van MaxDB. Hierbij geldt dat onder GPL-voorwaarden de open-sourcedatabases natuurlijk helemaal gratis zijn, wat het verschil alleen maar groter maakt.
Voorlopig kunnen de commerciële bedrijven nog prat gaan op hun dienstverlening - het grootste nadeel voor open-sourcedatabases - maar dit gaat snel veranderen. De serviceondersteuning voor open-sourcedatabases wordt in steeds grotere mate verleend door onafhankelijke softwarebedrijven. Zo heeft bijvoorbeeld een softwaregigant als SAP een overeenkomst met MySQL gesloten. Uit deze overeenkomst is MaxDB voortgekomen, welke in de loop van de tijd steeds meer MySQL-kenmerken zal gaan vertonen en bevatten. Rest de open-sourcebedrijven nog één obstakel om uit de weg te ruimen, namelijk de mogelijkheid om grote datastromen te beheersen en te behandelen. Zolang dit alleen door de commerciële bedrijven goed kan worden uitgevoerd, blijven deze een pluspunt hebben. Dit zal echter slechts een kwestie van tijd zijn, voordat de open-sourcebedrijven hun achterstand hebben ingehaald en ook op dat gebied kunnen concurreren met de commerciële bedrijven.
| IDC: West-Europese servermarkt blijft groeien | |
| Soltek releast SL-865Pro 775-moederbord |
Door ![Reactie uitklappen [show]](http://tweakimg.net/g/if/comments/button_down.png)
