Hoofdcategorieën
Device Settings

Tips voor het fine-tunen van Google

Door Mark Timmer, maandag 21 april 2003 11:30
Bron: International Herald Tribune, views: 15.133

Bij International Herald Tribune is een artikel te vinden met een aantal tips en trucs om Google zo handig mogelijk te gebruiken. Uitgelegd wordt onder andere hoe je de zoekmachine als telefoonboek (helaas Amerikaans) kan toepassen, hoe je alleen binnen een bepaald domein kan zoeken en dat je speciaal op bepaalde bestandstypen kan selecteren. Het artikel is gebaseerd op een boek, "Google hacks" genaamd, waarin allerlei zaken omtrent Google uitgelegd worden. Daarnaast bevat het artikel nog een aantal links naar interessante sites, die het leven van de internetzoeker een stuk makkelijker en leuker kunnen maken:

Google logoCalishain, the co-author of the book, has more free samples at her Web site, www.researchbuzz.com, an informative site dedicated to search engines and databases on the Web. You can find the Google tools that she has devised at www.buzztoolbox.com/google. Among the handy ones is Goofresh, which lets you search for pages that were indexed today, yesterday, in the last seven days or the last 30 days. Another person who has invented tools for Google and put them online is Kevin Shay. One of his programs lets you search Google for terms that are within one, two or three words of each other (www.staggernation.com/cgi-bin/gaps.cgi).
Volgende 11:53 Sony gaat 200 miljard yen investeren in chips
Vorige 11:08 Seti-achtig programma indexeert het internet
Advertentie

Reacties


Staat er niet zo'n handleiding ook bij http://www.voelspriet.nl ?

Groetjes Tom

Ze hebben wel een waardevolle tip over het hoofd gezien, zoeken naar mp3-bestanden doe je met de volgende zoektermen:

index apache mp3 "artiest"

Waarbij je voor het woord artiest natuurlijk elke denkbare naam in kunt vullen (Eminem bijvoorbeeld).

Heel handig voor als P2P diensten ooit nog eens echt aan banden worden gelegd.

Ik weet niet wat jij vindt met deze opdracht maar ik vindt niet veel soeps hoor??? gewoon precies dat textje van je intikken bij Google levert weinig op.... :(

Ons voorbeeld:

[index apache mp3 eminem], levert bijvoorbeeld deze link op (op de 6e plaats):

http://songs.ammoclan.com/

Heb je niet per ongeluk een typevout gemaakt?

Waarom gebruik je dan niet gewoon http://www.alltheweb.com tabje audio, veel makkelijker

als je er ook nog "server at" bij zet, met de haakjes, dan krijg je bijna zeker alleen maar index pagina's.

edit: kep beetje zitten testen met "index of" en ik krijg toch meer non-index urls :) dan "server at" :)

je kan ook nog ipv index, "index of" doen en port erbij

kijk zoiets is nou leuk.. ik kan me niet herinneren dat er ooit zoiets voor astalavista of yahoo is uitgekomen.. hiermee zie je maar weer hoe populair dat Google is..

* 786562 SnoRt

Schandalig!
heb je niet eens tweakers als startpagina? :)

Maar goed, ik vraag me af wat hier nou zo bijzonder aan is, vroeger verschenen er ook van die lijsten met zoek handigheidjes
en verder heb ik niet echt behoefte aan allemaal overdreven lange zoektermen, ik vind nu ook bijna altijd wel alles met google (ja hij werkt zo ook goed)

jah klopt.. maar vroeger brachten yahoo of altavista ZELF een pagina (geen boek) uit met daarop tips voor hun zoekmachines.. dit is toch wel heel iets anders :)

Onze vriend "Henk van Ess" van voelspriet.nl heeft hier ook het 1 en ander over te vertellen. Meer over het boek kan je hier vinden, je kan het ook vanaf zijn site bestellen.

Erg interessant allemaal als je wilt weten hoe hoog in de lijst van google te komen.

[edit]
Sorry ik zie dat onedutch ook al voelspriet noemde.
Maar het is dan ook een hele goeie site en je kan je ook abonneren op z'n max 1 x per maand verschijnende nieuwsbrief.

kunnen we als Tweakers niet zelf een nederlands telefoonzoek ding er bij maken? als het voor de amerikanen kan moet het toch ook voor ons kunnen?

Zin om miljoenen telefoonnummers, namen en adressen in een database intypen? We zullen alle telefoonboeken opsturen...

zijn wij daarvoor niet tweakers? dat we de electronische telefoongids gewoon aan google toevoegen? of aan een eigen zoekmachine die dan niet alleen op naam zoekt, maar bijvoorbeeld ook op alleen een adres :)

Ik heb je! ;-) www.ikhebje.nl (ze zijn nu aan het werk daar ;-) maar check ook maar eens:

http://zoekopnummer.ath.cx/

WEGENS ONDERHOUD IS OMGEKEERD ZOEKEN MOMENTEEL NIET MOGELIJK.
EXCUUS VOOR HET ONGEMAK.
staat op de site :)

No probs here ...

(Is dit niet errug OFFtopic? :?)

Ware het niet dat dat rechtentechnisch niet mag; de gegevens zijn eigendom van KPN en moeten dus worden gelicenseerd. Zelfde geldt bijvoorbeeld ook voor tv-gidsen.

misschien bestaat het al --> www.detelefoongids.nl ???? :D

Klik hier voor meer informatie over het 'onzichtbare web'.

Wa's da nou, m'n mobiele telefoonnr staat gewoon in die lijst.
Nooit geen toestemming voor gegeven. |:(

Nooit geen = altijd :D

Maar het is toch logisch dat je met je telefoonnummer in het telefoonboek komt te staan ténzij je bezwaar maakt? Anders zou het telefoonboek een stuk leger zijn...

Het is niet logisch. Dat je automatisch toe gevoegd wordt.

Maar ze doen het omdat niemand er bezwaar tegen tekend. EN je kan zeggen dat je er niet in wilt

voor de belgen onder ons:
www.1207.be :)

Ook leuk, gebruik maken van de API die je kan downen op www.google.com/apis. Ik heb zelf een java app gebouwd met deze api, maar al die "hacks" (of handigheidjes zoals ik ze liever noem) zou je makkelijk in een applicatie onder kunnen brengen, waardoor je die moeilijke syntaxen niet hoeft te onhouden.

naast index apache mp3 "artist" kun je ook gebruiken -->
usage statistics webalizer mp3 "artist"

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:53 Sony gaat 200 miljard yen investeren in chips
Vorige 11:08 Seti-achtig programma indexeert het internet
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011